Fotowoltaika Rudnik nad Sanem to jedna z najpopularniejszych kwestii, jaka interesuje osoby zainteresowane redukcją rachunków za prąd. Odnawialne źródła energii, do których panele słoneczne z pewnością się zaliczają, mogą nam zapewnić wiele korzyści, z których wielu nie do końca zdaje sobie sprawę. Co zatem warto wiedzieć o tej metodzie pozyskiwania energii elektrycznej? Czy warto zdecydować się na nie w obecnym czasie? O tym wszystkim przeczytacie w naszym dzisiejszym artykule- zapraszamy do lektury!
Fotowoltaika Rudnik nad Sanem – dla kogo będzie idealnym rozwiązaniem?
Fotowoltaika Rudnik nad Sanem jest idealnym rozwiązaniem dla trzech, głównych grup klientów docelowych. Są to przede wszystkim osoby fizyczne, firmy, ale też rolnicy. To oni najczęściej decydują się na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. I mimo tego, że odnawialne źródła energii są dostępne na polskim rynku już ładnych parę lat, to zainteresowanie nimi nie spada. Mało tego- można wręcz powiedzieć, że z każdym rokiem ekologiczne, darmowe źródła energii elektrycznej zyskują coraz to nowych zainteresowanych.
A co można zyskać dzięki panelom fotowoltaicznym?
Jeżeli rozważamy instalację paneli słonecznych w Rudniku nad Sanem, warto wiedzieć, co możemy dzięki nim zyskać. Otóż oczywiście, na pierwszym miejscu znajdzie się… oszczędność na prądzie dzięki fotowoltaice. To, że zarówno prąd, jak i inne źródła energii rosną w zastraszającym tempie, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Prąd drożeje drastycznie niemal z miesiąca na miesiąc i nic nie zapowiada, aby ta tendencja miała ulec zmianie. Wręcz odwrotnie- prognozowane są dalsze wzrosty. Dlatego też, warto postawić na własną elektrownię, która produkuje prąd, używając do tego wyłącznie energii słonecznej! Dzięki temu, możemy zapomnieć o podwyżkach prądu i zachować w kieszeni nawet 90% kosztów ponoszonych z tytułu opłat za energię. To bez dwóch zdań ekonomiczna propozycja i inwestycja, która zwraca się w mniej, niż 10 lat!
Montaż fotowoltaiki a ochrona kapitału przed inflacją
Skoro rozmawiamy o inwestycjach, warto dodać, że montaż fotowoltaiki jest także świetnym narzędziem chroniącym nasze pieniądze przed inflacją. Kilkunastoprocentowa inflacja nie sprzyja trzymaniu oszczędności życiowych ani w banku, ani na lokatach, nie mówiąc już o przysłowiowej „skarpecie”. Każdego roku nasze oszczędności tracą na wartości! To ogromne straty, dlatego też możemy nasze oszczędności zainwestować w montaż fotowoltaiki, jednocześnie znacznie podnosząc wartość samej nieruchomości o kilkadziesiąt tysięcy złotych. To korzystna oferta, a doceniają ją nie tylko inwestorzy czy przedsiębiorcy, ale też rolnicy czy osoby fizyczne. Nie daj się inflacji- zainwestuj w instalację fotowoltaiczną w Rudniku nad Sanem i ciesz się ochronionym kapitałem, który dzięki panelom będzie nabierał na wartości!
Fotowoltaika Rudnik nad Sanem – na dachu, czy na gruncie?
Kiedy już zdecydowaliśmy się na montaż fotowoltaiki w Rudnik nad Sanem, warto zastanowić się nad jak najlepszym ulokowaniem fotowoltaiki dla domu. Mamy w zasadzie dwa, główne warianty do wyboru. Jest to instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu, lub na gruncie. A co będzie optymalne w danym przypadku? To zależy od wielu czynników. Przede wszystkim, pamiętajmy o tym, że panele fotowoltaiczne, aby absorbowały jak największą ilość energii, muszą mieć możliwość pobrania jej z promieni słonecznych. Dlatego też, najczęstszym kierunkiem, w który „spoglądają” panele, jest oczywiście kierunek południowy. Jeżeli zatem mamy odpowiednią przestrzeń na gruncie, która jest wyeksponowana właśnie na południe, możemy rozważyć montaż fotowoltaiki na gruncie.
Przy czym warto pamiętać, że ważne jest, aby powierzchnia ta była niezacieniona. Jeżeli bowiem jakiekolwiek drzewa, czy też okoliczne budynki znajdują się bardzo blisko powierzchni, na której planujemy usadowić naszą instalację, wówczas możemy w znacznym stopniu ograniczyć skuteczność jej działania. Jeżeli jednak nie posiadamy wolnej przestrzeni na gruncie, wówczas montaż fotowoltaiki na dachu może być jedynym, rozsądnym rozwiązaniem.
Montaż fotowoltaiki a ekologia
Jest też jeden, bardzo istotny aspekt instalacji fotowoltaicznych, o których wyżej mnie wspomnieliśmy. A jest nim oczywiście… ekologia! Odnawialne źródła energii są przede wszystkim ekologiczne. To bardzo istotne kryterium, które coraz częściej bierzemy pod uwagę dokonując jakichkolwiek zakupów. Prąd z energii słonecznej jest nie tylko darmowy, ale też przyjazny środowisku. Dzięki panelom fotowoltaicznym emitujemy do atmosfery minimalny wręcz ślad węglowy, dlatego też fotowoltaika jest idealnym rozwiązaniem w momencie, kiedy ekologiczny styl życia jest bliski naszemu sercu. To troska o planetę, ale też troska o nasze zdrowie, czy też przyszłe pokolenia. Pamiętajmy o tym, kiedy rozważamy przejście na ekologiczne źródła energii, a jednocześnie interesuje nas darmowy prąd z paneli fotowoltaicznych w Rudnik nad Sanem.
Nowoczesne ogrzewanie i chłodzenie wnętrz. Fotowoltaika Rudnik nad Sanem – instalacje pomp ciepła i klimatyzatorów!
Ekologiczne urządzenia grzewcze i chłodzące doskonale współpracują z instalacjami fotowoltaicznymi. W obliczu „ekologicznej rewolucji” ogrzewanie za pomocą gazu czy węgla stanie się niemożliwe już za kilka lat. Z tego względu warto już teraz zainteresować się rozwiązaniami lepszymi dla środowiska. Zauważa się też nieopłacalność używania węgla i gazu – cena gazu wzrosła o całe 58%, a węgla o 15%. W tym wypadku ratunkiem są pompy ciepła oraz klimatyzatory, których działanie można wspomóc fotowoltaiką. Fotowoltaika w Rudniku nad Sanem prezentuje fantastyczną ofertę – nasza firma fotowoltaiczna zajmuje się bowiem instalacją zarówno fotowoltaiki, jak i pomp czy klimatyzatorów!
Jak działają panele fotowoltaiczne w połączeniu z innymi instalacjami? Energią elektryczną wyprodukowaną przez panele słoneczne zasilimy pompy ciepła, które w trakcie upałów zmniejszą temperaturę wnętrz nawet o 10 stopni Celsjusza, zaś ogrzeją dom nawet w trakcie mrozów sięgających ujemnych 28 stopni Celsjusza. Pompy ciepła wspomaga się prądem, lecz pozyskują one 75% energii ze środowiska naturalnego, co przyczynia się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń.
Tego lata montaż fotowoltaiki warto połączyć z zainstalowaniem klimatyzacji – wynalazku koniecznego dla każdego nowoczesnego gospodarstwa domowego. Ciekawym rozwiązaniem są również klimatyzatory dwufunkcyjne, które nie tylko chłodzą, ale i grzeją. Połączenie fotowoltaiki z wymienionymi urządzeniami to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa. Zapewnij swemu domostwu energooszczędne zasilanie i ogrzewanie – zainwestuj w fotowoltaikę!
Carporty i ładowarki samochodowe – kolejne ekologiczne innowacje, z którymi świetnie współgrają panele słoneczne!
Samochody nie-spalinowe w Polsce zyskują na popularności i dzięki większej świadomości społecznej na temat ekologii, i ze względu na wzrost cen paliwa. Pojazdy elektryczne i hybrydowe do działania wykorzystują jednostkę energetyczną, a ich akumulatory zasila się za pomocą specjalnych ładowarek samochodowych. Nowocześnie kierowcy, którzy postawili na zakup takich pojazdów, mogą połączyć go z inwestycją w montaż fotowoltaiki, która możliwie maksymalnie zmniejszy koszt potrzebnego prądu.
Wraz z zakupem własnej ładowarki samochodowej kierowcy często decydują się na budowę carportu – konstrukcji stanowiącej miejsce parkingowe dla pojazdu nie-spalinowego, chroniącej go przed np. deszczem lub gradem. Na dachu carportu realny jest montaż fotowoltaiki. Ładowarki samochodowe zasila się więc energią elektryczną z odnawialnego źródła, co umożliwia użytkowanie pojazdów nie-spalinowych. Wybór samochodu elektrycznego bądź hybrydowego w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną stanowi więc wysoce opłacalny i przyjazny dla środowiska duet.
Hybrydowe instalacje fotowoltaiczne – zachowaj nadwyżkę prądu na później!
Prąd wydobywany przez panele słoneczne trafia do domowej sieci, gdzie zasila urządzenia. Instalacja fotowoltaiczna pozyskuje energię elektryczną w każdych warunkach, nie tylko podczas pełnego nasłonecznienia. Autokonsumpcja, czyli bieżąco zużycie nie zawsze musi pokrywać się z ilością zgromadzonych zasobów. Co dzieje się z prądem, którego nie wykorzystamy od razu? Otóż istnieje kilka systemów magazynowania energii elektrycznej.
Najpopularniejszym jest system on-grid, który wymaga dostępu do sieci energetycznej. Nadwyżka prądu jest kierowana do niej, skąd można odzyskać nawet do 80% zgromadzonej energii. System ten nie może jednak funkcjonować w przypadku wyłączenia sieci na skutek, np. awarii. Innym systemem jest off-grid, wymagający użycia akumulatorów, które należy wymieniać przy pełnym naładowaniu.
Póki co niewielu Polaków wie o zaletach mniej popularnego, ale zdecydowanie wartego uwagi, systemu – hybrydowych instalacji fotowoltaicznych. Łączą one korzyści on-gridu i off-gridu. Fotowoltaika hybrydowa polega na kierowaniu nadwyżki prądu najpierw akumulatorów, które nie muszą być tak pojemne jak w systemie off-grid, co czyni je tańszymi. Gdy te zostają naładowane, nadmiar trafia do sieci energetycznej, podobnie jak w systemie on-grid. Hybrydowe instalacje fotowoltaiczne powoli stają się bardziej znane ze względu na swoje zalety. Jest to wysoce opłacalny i zdecydowania najwygodniejszy wybór sposobu magazynowania energii.