INSTALACJE ELEKTRYCZNE
Instalacje elektryczne
Jedną ze specjalności naszej firmy jest projektowanie, budowa oraz modernizacja instalacji elektrycznych w budynkach mieszkalnych, usługowych, handlowych czy przemysłowych. Dzięki wieloletnim doświadczeniom w branży elektrotechnicznej mamy pewność, że podołamy każdemu zadaniu, którego częścią jest budowa wydajnej i bezpiecznej w użytkowani instalacji elektrycznej. Prócz realizacji prac czysto technicznych, zajmujemy się również sprzedażą akcesoriów i podstawowego osprzętu elektrycznego. Dzięki temu, klient korzystający z naszych usług ma dostęp do pełnej, kompleksowej oferty. Usługi elektryczne, jakie realizuje nasza firma to m.in. wykonanie instalacji elektrycznych w nowych budynkach, wymiana starych instalacji na nowe, poszukiwanie przerwanych przewodów w ścianach, podłączenia kuchenek elektrycznych, wykonanie przyłączy oświetleniowych, wykonanie instalacji niskoprądowych, wykonanie oceny stopnia zużycia instalacji elektrycznej i wiele innych usług, których wspólnym mianownikiem są instalacje elektryczne i wszystko to, co związane z szeroko pojętą elektryką.
Żaden sprzęt elektroniczny nie będzie działał bez stałego dostępu do zewnętrznego źródła energii elektrycznej. W przypadku systemów monitoringu, a także systemów alarmowych, istnieje zatem konieczność, by standardowe instalacje elektryczne zostały dopasowane do potrzeb powyższych systemów lub by takie instalacje zaprojektować na nowo i zbudować całkowicie od podstaw. W naszej firmie znajdą Państwo wiele artykułów, które pozwolą na stworzenie niezawodnej i w pełni sprawnej instalacji elektrycznej, na przykład dla wcześniej wspomnianego systemu monitoringu, a także dla systemów sprzedaży detalicznej lub hurtowej, dla systemów kontroli dostępu, na potrzeby automatyki domowej, systemów nagłośnienia itp. Dzięki naszym produktom, nowe instalacje elektryczne będą nie tylko trwałe, ale i w pełni bezpieczne w działaniu.
Zapraszamy do zakupów!
WYSTAWIAMY FAKTURY VAT
INFOMECH jest firmą świadczącą usługi elektryczne z długoletnim doświadczeniem na rynku. Cieszymy się zaufaniem naszych klientów Wykonujemy szeroko pojęte usługi elektryczne, związane z wykonaniem instalacji elektrycznych, ich modernizacją i konserwacją. Naszymi atutami są: doświadczenie, wyspecjalizowana kadra oraz profesjonalny sprzęt .Wykonujemy instalacje w mieszkaniach i w domach jednorodzinnych świadczymy usługi elektryczne dla firm . Posiadamy niezbędne uprawnienia energetyczne i certyfikaty. Nasze usługi wykonujemy na terenie powiatu Stalowa Wola i Nisko
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Głównym profilem działalności firmy jest:
- Montaż instalacji elektrycznych na nowych budynkach
- Wymiana instalacji elektrycznych w budynkach
- Montaż różnego typu rozdzielnic zasilających
- Instalacje odgromowe i przeciwprzepięciowe
- Przyłącza do sieci energetycznej
- Podłączanie kuchenek elektrycznych, płyt indukcyjnych
- Konserwacja 24h na dobę
- Oświetlenie dekoracyjne
- Elektryczne ogrzewanie podłogowe
- WLZ (wewnętrzne linie zasilające)
- Pogotowie elektryczne
- Lokalizacja uszkodzonych przewodów
- Oświadczenia o stanie instalacji elektrycznej
- Pomiary instalacji elektrycznej i odgromowej
- Pomiary natężenia oświetlenia
- Montaż osprzętu elektrycznego gniazdka, wyłączniki
- Automatyka przemysłowa
- Oświetlenie LED
- Profesjonalny Serwis Elektryczny
- Pomiary elektryczne
Wykonujemy pomiary odbiorcze i okresowe w instalacjach domowych, budynkach użyteczności publicznej,placach budowy, zakładach pracy, w warsztatach, oraz w zakładach produkcyjnych w zakresie instalacji elektrycznych,instalacji odgromowych
oraz pomiaru natężenia oświetlenia.
Wszystkim naszym Klientom gwarantujemy wysoką jakość usług.
Do wykonania protokołów pokontrolnych używamy sprawdzonych programów komputerowych, co zwiększa czytelność i przejrzystość dokumentów.
Każdy protokół pomiarów opatrzony jest kopią uprawnień pracowników wykonujących pomiary co daje Państwu pewność, że pomiary zostały wykonane przez osoby do tego uprawnione.
Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez energii elektrycznej. Czasami nastąpi awaria elektryczna wtedy potrzeba szybko znaleźć wykwalifikowanego elektryka nasza firma zapewnia całodobowe pogotowie elektryczne aby pomóc w rozwiązaniu problemu np:wymienić przepalony bezpiecznik lub upalony kabel elektryczny.
- Usuwanie awarii elektrycznych w obiektach mieszkalnych i przemysłowych całodobowo
- Wykonujemy instalacje elektryczne domów,mieszkań,obiektów usługowych oraz przemysłowych,restauracji i hoteli modernizujemy przestarzałe instalacje elektryczne
- Wymiana starych bezpieczników topikowych na nowe automatyczne
Instalacje alarmowe i domofonowe - Przyłącza kablowe ziemne oraz napowietrzne
- Naprawa i podłączenia sprzętu AGD podbijamy gwarancję w karcie gwarancyjnej
- Wystawiamy oświadczenia o stanie instalacji elektrycznej
- Załatwiamy formalności związane z uzyskaniem pozwoleń z Zakładu Energetycznego
- Posiadamy specjalistyczną wiedzę i uprawnienia elektryczne oraz praktyczne umiejętności, co jest gwarancją rzetelnej i terminowej realizacji powierzonych nam prac.
Nasza firma zapewnia solidne wykonanie instalacji elektrycznych zgodnie z obowiązującymi normami
Na wszystkie nasze prace wystawiamy gwarancje.a dla stałych klientów elektryk zapewnia rabaty.
NASZA OFERTA
Pomiary instalacji elektrycznej
Oferujemy kompleksowe pomiary elektryczne w instalacjach elektrycznych o napięciu do 1kv:
- Pomiary instalacji odgromowej
- Pomiary ochrony przeciwporażeniowej
- Pomiary natężenia oświetlenia
- Ocena stanu technicznego instalacji
- Pomiary oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego
- Pomiary zabezpieczeń różnicowoprądowych
- Pomiary ciągłości PE
- Pomiary oświetlenia ulicznego
- Pomiary narzędzi elektrycznych
- Pomiary poboru mocy
- Badanie wyłączników instalacyjnych
- Przeglądy instalacji roczne i pięcioletnie
Instalacje odgromowe
Wykonujemy instalację, konserwację, naprawy i przeglądy instalacji odgromowych i przeciwprzepięciowych.
Podłączamy:
- Kuchenki
- Piekarniki
- Płyty indukcyjne i ceramiczne
- Podgrzewacze wody
- Bojlery
- Wanny z hydromasażem
MONTAŻ INSTALACJI OBEJMUJE:
- Punkt oświetlenia górnego wewnętrznego
- Punkt Oświetlenia zewnętrznego na budynku
- Punkt Gniazd 230V
- Punkt Gniazd 400V
- Punkt transformatorów 230V
- Punkt Gniazd antenowych
- Punkt Gniazd telefonicznych
- Punkt Gniazd komputerowych
- Punkt Domofonowy
- Podłączanie Agd
- Podłączanie kuchenek elektrycznych,indukcyjnych
- Montaż rozdzielni
- MONTAŻ OSPRZĘTU (GNIAZDA, WYŁĄCZNIKI, OPRAWY)
- Montaż gniazd RTV i SAT, Komputerowe
- Montaż wyłączników, przełączników
- Montaż opraw oświetleniowych
- Montaż opraw oświetleniowych ogrodowych
Instalacje w budynkach wielorodzinnych
Instalacje multiswitchowe w budynkach wielorodzinnych wymagają zaprojektowania. Parametrami wyjściowymi do wyliczeń jest: topologia sieci, ilość i rodzaj multiswichy, tłumienność użytego przewodu.
Zaprojektowanie polega na takim dobraniu elementów systemu, aby na gniazdach antenowych poziomy odbieranych sygnałów były zgodne z zaleceniami.
Aby ułatwić proces projektowania firma TERRA udostępniła bezpłatnie program, który pozwala na szybkie wykonanie projektu instalacji. Program przelicza poziomy sygnału w różnych miejscach instalacji, uwzględniając poziomy wejściowe, ilość i rodzaj przewodu i urządzeń.
Poniżej, po lewej stronie, pokazano przykładowe schematy, najczęściej stosowane instalacje multiswitchowe w blokach mieszkalnych. Po prawej stronie zrzuty ekranowe tych instalacji z programu SatNet.
Schematy zamieszczone poniżej są wzorami do wykorzystania i do twórczego rozwijania przedstawionych koncepcji. Klikając wybrany schemat myszką można przejść do powiększonego schematu ze szczegółowym omówieniem. Umieszczono tam między innymi link do pliku programu SatNet z zapisem konkretnego projektu. Wystarczy więc zainstalować program SatNet i wpisać odpowiedni plik aby sprawdzić działanie programu i samodzielnie dokonać modyfikacji, rozbudowy przykładowego projektu.
Poniższe schematy można podzielić w dwojaki sposób: ze względu na ilość satelit z których oglądane są programy (1 lub 2) oraz ze względu na sposób dzielenia sygnału na kolejne multiswitche (przelotowa i odgałęźna). Instalacje przelotowe to takie gdzie wykorzystywane są multiswitche przelotowe. W instalacjach odgałęźnych sygnał jest dzielony na odgałęźnikach multiswitchowych. Sieć odgałęźna pracuje stabilniej a awaria któregoś z multiswitchy nie wpływa na pracę pozostałych. Dlatego duże instalacje budowane są wyłącznie jako odgałęźne.
Instalacja multiswitchowa przelotowa z jednego satelity w bloku mieszkalnym
Z WYKORZYSTANIEM MULTISWITCHY 5-WEJŚCIOWYCH SERII MS-5xx
Oto przykładowy schemat instalacji w budynku wielorodzinnym. Instalacja umożliwia odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym oraz po podłączeniu przez abonenta tunera satelitarnego również programów satelitarnych z satelity, który został wybrany przez administratora budynku. Anteny i zwrotnica zamontowane na dachu, Zestaw wzmacniaczy kanałowych, rozgałęźniki na strychu. Instalacja umożliwia rozwój i podłączenie w przyszłości np. monitoringu jak na tym schemacie. Należy zwrócić uwagę w czasie budowy lub remontu domu na doprowadzenie odpowiednich przewodów do wszystkich punktów, gdzie przewidujemy zainstalowanie gniazdek antenowych. Warto wtedy położyć dobry przewód satelitarny aby za kilka lat nie trzeba było go wymieniać. Ze względu na konieczność precyzyjnych obliczeń instalację tą należy zlecić do zaprojektowania i wykonania specjalistycznej firmie.
Instalacje przelotowe ze względu na bierny tor telewizji naziemnej oraz mniejszą elsatyczność w stosunku dosieci odgałęźnych dedykowane są do instalacji na kilkanaście – do kilkudziesięciu gniazd. Niewątpliwą zaletą tego typu instalacji jest jednak łatwość ich budowy (jedna magistrala-jeden pion).
Aby poprawnie dobrać elementy w projekcie muszą być znane:
- topologia sieci,
- poziomy sygnałów satelitarnych,
- poziomy sygnałów telewizji naziemnej,
- tłumienności zastosowanych kabli.
Każdy element instalacji na styku przyłączenia do sieci ma punkt kontrolny. Klikając na nie można zobaczyć szczegółową charakterystykę poziomu sygnałów dla zadanych częstotliwości. Jeżeli spełniają one przyjęte w założeniach poziomy to ten punkt sieci jest zabarwiony na zielono, jeżeli jest zbyt niski na niebiesko a za wysoki to na czerwono. Na poniższym schemacie wszystkie punkty świecą się na zielono – projekt jest zgodny z założeniami.
Wykonany w programie SatNet projekt można zapisać do pliku. Zapisaną konfigurację dla powyższego schematu można pobrać tutaj. Wystarczy więc zainstalować program SatNet i wgrać plik aby sprawdzić działanie programu i samodzielnie dokonać modyfikacji, rozbudowy przykładowego projektu.
Instalacja multiswitchowa przelotowa z dwóch satelitów w bloku mieszkalnym
Z WYKORZYSTANIEM MULTISWITCHÓW 9-WEJŚCIOWYCH
Oto przykładowy schemat instalacji w budynku wielorodzinnym. Instalacja umożliwia odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym oraz po podłączeniu przez abonenta tunera satelitarnego również programów satelitarnych z jednego z dwóch satelitów, w tym przypadku Astry i Hot Birda. Anteny i zwrotnica zamontowane na dachu, Zestaw wzmacniaczy kanałowych, rozgałęźniki na strychu. Instalacja umożliwia rozwój i podłączenie w przyszłości np. monitoringu jak na tym schemacie. Należy zwrócić uwagę w czasie budowy lub remontu domu na doprowadzenie odpowiednich przewodów do wszystkich punktów, gdzie przewidujemy zainstalowanie gniazdek antenowych. Warto wtedy położyć dobry przewód satelitarny aby za kilka lat nie trzeba było go wymieniać.
Instalacje przelotowe ze względu na bierny tor telewizji naziemnej oraz mniejszą elastyczność w stosunku do sieci odgałęźnych dedykowane są do instalacji na kilkanaście – do kilkudziesięciu gniazd. Niewątpliwą zaletą tego typu instalacji jest jednak łatwość ich budowy (jedna magistrala-jeden pion).
Aby poprawnie dobrać elementy w projekcie muszą być znane:
- topologia sieci,
- poziomy sygnałów satelitarnych,
- poziomy sygnałów telewizji naziemnej,
- tłumienności zastosowanych kabli.
Każdy element instalacji na styku przyłączenia do sieci ma punkt kontrolny. Klikając na nie można zobaczyć szczegółową charakterystykę poziomu sygnałów dla zadanych częstotliwości. Jeżeli spełniają one przyjęte w założeniach poziomy to ten punkt sieci jest zabarwiony na zielono, jeżeli jest zbyt niski na niebiesko a za wysoki to na czerwono. Na poniższym schemacie wszystkie punkty świecą się na zielono – projekt jest zgodny z założeniami.
Instalacja multiswitchowa odgałęźna z jednego satelity
w bloku mieszkalnym
Z WYKORZYSTANIEM MULTISWITCHY 5-WEJŚCIOWYCH SERII MSV-5xx
Oto przykładowy schemat instalacji w budynku wielorodzinnym. Instalacja umożliwia odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym oraz po podłączeniu przez abonenta tunera satelitarnego również programów satelitarnych z satelity, który został wybrany przez administratora budynku. Zestaw antenowy telewizji naziemnej uwzględnia 2 anteny: VHF oraz antenę UHF A2670 o dużym zysku energetycznym. Sygnały telewizyjne oraz radiowe sumowane są na zwrotnicy a następnie wzmacniane przezzestaw wzmacniaczy kanałowych firmy Alcad. Zastosowanie wzmacniaczy tego typu umożliwia wstępne wyrównanie poziomów sygnałów na wejściu instalacji, co jest kluczowe dla tak rozległych sieci.
Sieć zaprojektowana została w oparciu o multiswitche TERRA serii MSV oraz odgałęźniki o różnych stopniach tłumienia odgałęzienia. Największą zaletą takiej instalacji jest jej elastyczność. Dzięki bogatej ofercie multiswitchy firmy TERRA projektant ma praktycznie nieograniczone możliwości podczas doboru urządzeń i kreowania topologii. Wykonana już instalacja może być w łatwy sposób modyfikowana.
Przedstawiony poniżej schemat uwzględnia dystrybucję sygnału RTV/SAT do 56 gniazd abonenckich. Poszczególne multiswitche MSV-504 R70704 lub MSV-508 R70708 mogą zostać zastąpione innymi – o większej ilości wyjść. W ofercie dostępne są multiswitche o 4,8,12,16,24 oraz 32 wyjściach. Projektując instalację warto pamiętać o zyskujących co raz większą popularność tunerach dwugłowicowych wymagających doprowadzenia dwóch przewodów sygnałowych.
Cała instalacja zasilana jest po liniach sygnałowych H ze wzmacniacza SA-501 R70501. Wzmacniacze tej serii cechuje wydajność prądowa równa 2A. Oznacza, to że w typowych instalacjach z jednego urządzenia można zasilić do 8-10 multiswitchy. Przeliczając to na gniazdka otrzymujemy około 300 gniazdek przy wykorzystaniu tylko jednego gniazdka energetycznego.
Bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego przewodu. Przewód ten z jednej strony powinien być łatwy do układania w długich korytach kablowych, z drugiej zapewniać najlepsze parametry fizyczne takie jak: tłumienność, dopasowanie oraz ekranowanie. Ten ostatni parametr jest krytyczny w instalacjach multiswitchowych ze względu na to, iż magistrale kablowe zawierają niejednokrotnie 5 lub 9 biegnących równolegle przewodów przenoszących sygnały z poszczególnych par polaryzacja/pasmo. Aby uniknąć problemów z przesłuchami objawiających się brakiem sygnałów z części transponderów należy zadbać o wysokie ekranowanie przewodów. Absolutnym minimum dla instalacji multiswitchowych jest ekranowanie rzędu 85dB. Przewód TRISET-113 E1015 dzięki 92% pokryciu oplotem zapewnia ekranowane rzędu 100dB (klasa A+/A++).
Zalety budowania instalacji w oparciu o multiswitche TERRA serii MSV
- duża skalowalność i elastyczność instalacji
- nieograniczone możliwości projektowe
- możliwość zasilania całej sieci z jednego wzmacniacza lub multiswitcha (jeden wzmacniacz serii SA zasila do 8-10 multiswitchy)
- dwurzędowe rozmieszczenie wyjść zmniejsza rozmiary urządzenia
- rozmieszczenie wyjść w urządzeniach jest zestandaryzowane, dzięki czemu możliwe jest łączenie urządzeń przy pomocy szybkozłączy F
- podawane przez producenta – firmę TERRA wartości parametrów urządzeń (np. separacja wejść) są wartościami minimalnymi a nie nominalnymi (gwarantowana powtarzalność urządzeń).
Aby poprawnie dobrać elementy w projekcie muszą być znane:
- topologia sieci,
- poziomy sygnałów satelitarnych,
- poziomy sygnałów telewizji naziemnej,
- tłumienności zastosowanych kabli.
Każdy element instalacji na styku przyłączenia do sieci ma punkt kontrolny. Klikając na nie można zobaczyć szczegółową charakterystykę poziomu sygnałów dla zadanych częstotliwości. Jeżeli spełniają one przyjęte w założeniach poziomy to ten punkt sieci jest zabarwiony na zielono, jeżeli jest zbyt niski na niebiesko a za wysoki to na czerwono. Na poniższym schemacie wszystkie punkty świecą się na zielono – projekt jest zgodny z założeniami.
Instalacja multiswitchowa odgałęźna z dwóch satelitów
w bloku mieszkalnym
Z WYKORZYSTANIEM MULTISWITCHY 9-WEJŚCIOWYCH SERII MSV-9xx
Oto przykładowy schemat instalacji w budynku wielorodzinnym. Instalacja umożliwia odbiór dowolnego programu naziemnego w każdym gniazdku antenowym oraz po podłączeniu przez abonenta tunera satelitarnego również programów satelitarnych z dwóch pozycji satelitarnych (np. Hotbird 13E i Astra 19.2E). Zestaw antenowy telewizji naziemnej uwzględnia 2 anteny: VHF oraz antenę UHF A2670 o dużym zysku energetycznym. Sygnały telewizyjne oraz radiowe sumowane są na zwrotnicy a następnie wzmacniane przez zestaw wzmacniaczy kanałowych firmy Alcad. Zastosowanie wzmacniaczy tego typu umożliwia wstępne wyrównanie poziomów sygnałów na wejściu instalacji, co jest kluczowe dla tak rozległych sieci.
Sieć zaprojektowana została w oparciu o multiswitche TERRA serii MSV oraz odgałęźniki o różnych stopniach tłumienia odgałęzienia. Największą zaletą takiej instalacji jest jej elastyczność. Dzięki bogatej ofercie multiswitchy firmy TERRA projektant ma praktycznie nieograniczone możliwości podczas doboru urządzeń i kreowania topologii. Wykonana już instalacja może być w łatwy sposób modyfikowana.
Przedstawiony poniżej schemat uwzględnia dystrybucję sygnału RTV/SAT do 224 gniazd abonenckich. Poszczególne multiswitche MSV-932 R70732 mogą zostać zastąpione innymi – o mniejszej ilości wyjść. Każda „gałąź” może również zostać rozbudowana poprzez utworzenie kolejnej podsieci. W ofercie dostępne są multiswitche o 4,8,12,16,24 oraz 32 wyjściach. Projektując instalację warto pamiętać o zyskujących co raz większą popularność tunerach dwugłowicowych wymagających doprowadzenia dwóch przewodów sygnałowych.
Cała instalacja zasilana jest po liniach sygnałowych H dwóch wzmacniaczy SA-901 R70901. Wzmacniacze tej serii cechuje wydajność prądowa równa 2A. Oznacza, to że w typowych instalacjach z jednego urządzenia zasilić możemy do 8-10 multiswitchy. Przeliczając to na gniazdka otrzymujemy około 300 gniazdek przy wykorzystaniu tylko jednego gniazdka energetycznego.
Bardzo ważnym aspektem jest wybór odpowiedniego przewodu. Przewód ten z jednej strony powinien być łatwy do układania w długich korytach kablowych, z drugiej zapewniać najlepsze parametry fizyczne takie jak: tłumienność, dopasowanie oraz ekranowanie. Ten ostatni parametr jest krytyczny w instalacjach multiswitchowych ze względu na to, iż magistrale kablowe zawierają niejednokrotnie 5 lub 9 biegnących równolegle przewodów przenoszących sygnały z poszczególnych par polaryzacja/pasmo. Aby uniknąć problemów z przesłuchami objawiających się brakiem sygnałów z części transponderów należy zadbać o wysokie ekranowanie przewodów. Absolutnym minimum dla instalacji multiswitchowych jest ekranowanie rzędu 85dB. Przewód TRISET-113 E1015 dzięki 92% pokryciu oplotem zapewnia ekranowane rzędu 100dB (klasa A+/A++).
Zalety budowania instalacji w oparciu o multiswitche TERRA serii MSV
- duża skalowalność i elastyczność instalacji
- nieograniczone możliwości projektowe
- możliwość zasilania całej sieci z jednego wzmacniacza lub multiswitcha (jeden wzmacniacz serii SA zasila do 8-10 multiswitchy)
- dwurzędowe rozmieszczenie wyjść zmniejsza rozmiary urządzenia
- rozmieszczenie wyjść w urządzeniach jest zestandaryzowane, dzięki czemu możliwe jest łączenie urządzeń przy pomocy szybkozłączy F
- podawane przez producenta – firmę TERRA wartości parametrów urządzeń (np. separacja wejść) są wartościami minimalnymi a nie nominalnymi (gwarantowana powtarzalność urządzeń).
Aby poprawnie dobrać elementy w projekcie muszą być znane:
- topologia sieci,
- poziomy sygnałów satelitarnych,
- poziomy sygnałów telewizji naziemnej,
- tłumienności zastosowanych kabli.
Każdy element instalacji na styku przyłączenia do sieci ma punkt kontrolny. Klikając na nie można zobaczyć szczegółową charakterystykę poziomu sygnałów dla zadanych częstotliwości. Jeżeli spełniają one przyjęte w założeniach poziomy to ten punkt sieci jest zabarwiony na zielono, jeżeli jest zbyt niski na niebiesko a za wysoki to na czerwono. Na poniższym schemacie wszystkie punkty świecą się na zielono – projekt jest zgodny z założeniami.