Od lat możemy zaobserwować mającą miejsce na świecie „ekologiczną rewolucję”. Do działań dla dobra środowiska posuwają się nie tylko wielkie koncerny, również obywatele decydują się dorzucić swój pozytywny wpływ na ekologię. Jednym z takich działań jest fotowoltaika Zamość i jej montaż? Co kryje się za tym tajemniczym zagadnieniem? Dowiesz się tego w dalszej części artykułu!
Fotowoltaika Zamość to nie tylko przedsięwzięcie w ramach walki z zanieczyszczeniami – to także odpowiedź na wzrastające koszty energii elektrycznej. Dla mieszkańców domów jednorodzinnych lub posiadaczy gospodarstw fotowoltaika Zamość będzie przyszłościową inwestycją, przynoszącą wielkie korzyści nawet przez długie lata. Energia elektryczna jest bowiem jednym z najważniejszych zasobów wykorzystywanych przez człowieka w wielu sferach życia. Tym ważniejsze jest, by móc płacić za prąd mniej. W 2022 ceny energii elektrycznej wzrosły o nawet 24% w stosunku do poprzedniego roku, zaś koszty dystrybucji prądu o 8%. Jak uniknąć dalszych podwyżek? Rozwiązaniem są instalacje fotowoltaiczne!
Zadzwoń i zapytaj o fotowoltaikę:
Fotowoltaika Zamość – wachlarz nowych możliwości! Jak działają panele fotowoltaiczne?
Fotowoltaika w Zamościu jest wspaniałą opcją dla mieszkańców domów jednorodzinnych oraz posiadaczy działek czy gospodarstw, którzy chcieliby nie tylko wspomóc działanie na rzecz ekologii, ale i zaoszczędzić własne pieniądze dzięki przyszłościowej inwestycji, jaką są panele słoneczne. Średnie zużycie prądu zależy oczywiście od ilości domowników oraz indywidualnego zapotrzebowania. Szacuje się, że czteroosobowa polska rodzina zużywa około 2400 kWh rocznie. Wiąże się to z kosztami sięgającymi nawet 2000 złotych! Dzięki instalacjom fotowoltaicznym można jednak prawie całą tę kwotę zaoszczędzić.
Czym jest fotowoltaika? To dziedzina nauki zajmująca się przemianą promieniowania słonecznego na energię elektryczną, którą możemy potem wykorzystać na własne potrzeby od rozrywki, poprzez pracę, po ugotowanie obiadu. Panele słoneczne pozwalają na zmniejszenie rachunków za prąd nawet o 90%! Jeden panel corocznie produkuje bowiem nawet 1000 kWh prądu. Montaż fotowoltaiki z łatwością więc zaspokoi zapotrzebowanie na energię elektryczną nawet całej rodziny! Co więcej, inwestycję w panele fotowoltaiczne da się połączyć z innymi innowacyjnymi przedsięwzięciami, na które decyduje się coraz więcej Polaków. Dzieje się to dzięki rosnącej świadomości społecznej na temat zalet wynikających z ekologicznych alternatyw.
Nowoczesne ogrzewanie i chłodzenie wnętrz. Fotowoltaika Zamość oraz pompy ciepła i klimatyzatory tworzą idealną harmonię!
Innymi nowoczesnymi rozwiązaniami, które przy okazji doskonale współpracują z instalacjami fotowoltaicznymi, są ekologiczne urządzenia grzewcze i chłodzące. W niedalekiej przyszłości ogrzewanie wnętrz pomieszczeń za pomocą gazu czy węgla stanie się niemożliwe ze względu na nadchodzące zmiany w przepisach. Również teraz rozwiązania te są kompletnie nieopłacalne. W tym roku cena gazu wzrosła bowiem o całe 58%, zaś węgiel podrożał o 15% w stosunku do poprzedniego sezonu grzewczego. Naturalnie poszukujemy więc lepszych alternatyw. Odpowiedzią w tym wypadku są instalacje fotowoltaiczne! Ich użytkowanie można połączyć z pompami ciepła bądź klimatyzacją.
Pompy ciepła to urządzenia, które 75% energii pozyskują ze środowiska.
Potrzebują także wspomagania energią elektryczną, dlatego ekologiczne instalacje fotowoltaiczne zapewnią im prąd ze źródła odnawialnego. Pompy ciepła przynoszą ulgę nawet w trakcie srogich mrozów, gdy temperatura sięga ujemnych 28 stopni! Działają także jako urządzenia chłodzące – podczas upałów potrafią zmniejszyć temperaturę pomieszczeń o około 10 stopni Celsjusza. Wykorzystując ten fantastyczny duet, jakim jest połączenie pompy ciepła oraz fotowoltaiki, dostarczamy naszemu domostwu energooszczędnego i wysoce ekologicznego ogrzewania oraz chłodzenia, wszystko w trosce o naszą satysfakcję i wygodę.
Innym urządzaniem o podobnym działaniu są klimatyzatory, które potrafią pochłaniać sporą ilość energii elektrycznej szczególnie podczas męczących nas upałów. Połączenie fotowoltaiki dla domu oraz klimatyzatorów przyniesie ulgę w każdym gospodarstwie domowym! Prąd z paneli fotowoltaicznych może zmniejszyć koszty energii elektrycznej nawet do 90%. To oznacza, że pokryje także intensywne użytkowanie klimatyzacji. Fantastyczną opcją są natomiast klimatyzatory dwufunkcyjne, za których pomocą możemy nie tylko ochłodzić pomieszczenia, ale i je ogrzać dzięki pompie ciepła z klimatyzatora. Montaż fotowoltaiki wraz z klimatyzatorami to harmonijny, fantastycznie współpracujący zespół nowoczesnych urządzeń – zdecydowany must-have każdego innowacyjnego domostwa! Montaż fotowoltaiki w Zamościu cechuje się natomiast dodatkowymi korzyściami – jeżeli zainteresował Cię ten wysoce opłacalny układ, mamy dla Ciebie fantastyczną wiadomość. Nasza firma fotowoltaika Infomech zajmuje się bowiem nie tylko instalacją paneli słonecznych, ale i klimatyzacji oraz pomp ciepła!
Instalacje fotowoltaiczne i pojazdy nie-spalinowe – kolejna ekologiczna alternatywa, z jaką doskonale łączy się użytkowanie paneli słonecznych!
Innymi przełomowymi możliwościami, z których korzysta coraz więcej Polaków, są samochody nie-spalinowe. Zyskują one na popularności szczególnie w obliczu rosnących cen paliwa. Od spalinowych różnią się tym, że pojazdy elektryczne do działania potrzebują w pełni energii elektrycznej, zaś hybrydowe – i prądu, i paliwa. Samochody nie-spalinowe są doskonałymi alternatywami mniej ekologicznych opcji. Dla pełnego funkcjonowania potrzebują jednak odpowiednich warunków. Z tego względu wielu ich użytkowników decyduje się na carporty oraz własne ładowarki samochodowe, które doskonale współgrają z instalacjami fotowoltaicznymi.
Carport to zadaszona wiata stanowiąca miejsce parkingowe, zapewniająca pojazdowi ochronę, np. przed ulewą albo gradobiciem. Na dachu carportu zamontować można panele słoneczne, by te pozyskiwały z promieniowania słonecznego energię elektryczną. Tę zaś wykorzystamy do zasilenia naszej ładowarki samochodowej, która posłuży ładowaniu akumulatora samochodu hybrydowego bądź elektrycznego. Ze względu na rosnące ceny paliwa pojazdy nie-spalinowe zyskują na popularności wśród kierowców, a decydując się także na instalację paneli fotowoltaicznych możliwie maksymalnie zmniejszymy koszty, jakie wiążą się z użytkowaniem samochodów elektrycznych i hybrydowych. Dlatego właśnie inwestycję w takie pojazdy, carporty i ładowarki samochodowe zdecydowanie warto połączyć z montażem fotowoltaiki.
Co dzieje się z nadmiarem energii wyprodukowanej przez panele słoneczne? Zachowaj swój prąd na później!
Instalacja fotowoltaiczna przetwarza promieniowanie przez cały czas, nawet w trakcie zachmurzenia. Zdecydowanie zaś najwięcej energii elektrycznej panele fotowoltaiczne produkują podczas bezpośredniego nasłonecznienia w godzinach południowych, kiedy mieszkańcy znajdują się przeważnie poza domem. W związku z tym zmniejsza się autokonsumpcja, czyli bieżące zużycie prądu. Co dzieje się z nadwyżką prądu wyprodukowanej przez panele słoneczne?
Decydując się na montaż fotowoltaiki, można wyposażyć się w system net-billing. Łączy się on z rozliczaniem kosztowym na podstawie wartości energii zakupionej i oddanej do sieci energetycznej. Innymi słowy, nadwyżkę prądu wprowadza się do sieci, gdzie zostaje sprzedana. Dzięki temu energia elektryczna nie przepada. Istnieją także możliwości zachowania jej na później, na przykład kiedy długo utrzymujące się warunki pogodowe spowodują zmniejszenie produkowanej przez panele fotowoltaiczne energii elektrycznej.
Najczęściej wybieranym jest system on-grid, który wprowadza prąd najpierw do sieci domowej, skąd zasila się urządzenia, a potem do sieci energetycznej, gdzie później można odzyskać do 80% energii. Wadą tego systemu jest jednak zależność od sieci, która w przypadku awarii odetnie nam dostęp do pozyskanej energii. System off-grid z kolei jest w pełni niezależny od sieci. Polega na tym, że nadwyżkę energii elektrycznej przechowujemy w akumulatorach, które należy wymieniać. Off-grid może więc okazać się systemem ostatecznie kosztowniejszym.
Typem instalacji fotowoltaicznej, która łączy najważniejsze zalety on-gridu i off-gridu jest instalacja hybrydowa.
Stosuje ona falowniki, współpracujące zarówno z siecią energetyczną, jak i z akumulatorami. Nadwyżka energii elektrycznej wyprodukowanej przez panele słoneczne wędruje początkowo do magazynów energii, a gdy te zostaną naładowane, przekazywane są do sieci. W ten sposób mamy stały dostęp do zachowanego prądu, bez względu na niedogodne zdarzenia losowe. Hybrydowe instalacje fotowoltaiczne nie są jeszcze tak popularne, jak pozostałe systemy, lecz ze względu na swoje niezaprzeczalne zalety oraz wygodę w przyszłości mogą całkowicie zdominować alternatywne możliwości.
Nadwyżki energii elektrycznej wyprodukowanej dzięki fotowoltaice można następnie użyć wedle indywidualnych potrzeb, np. do zasilenia klimatyzacji podczas całodniowych upałów. Jako że prąd pozyskany dzięki panelom słonecznym nie marnuje się. Montaż fotowoltaiki zapewnia nam naszą własną energię elektryczną, której użyjemy na naszych warunkach, wedle indywidualnego zapotrzebowania. Fotowoltaika w Zamościu gwarantująca niezależność od podwyżek prądu stanowi fantastyczną inwestycję, której korzyści będą do nas spływać przez nawet kilkanaście lat!
Zadzwoń i zapytaj o fotowoltaikę:
Fotowoltaika Zamość – w zgodzie z naturą
Coraz więcej osób rozumie, że ekologiczny styl życia nie jest tylko modą naszych czasów, a w istocie słusznym postępowaniem. Wobec obecnych problemów zanieczyszczenia środowiska naturalnego i suszy hydrologicznej, musimy jeszcze lepiej zadbać o nasze otoczenie. Ta troska może się przejawiać chociażby w taki sposób, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje nam natura. Pierwszym krokiem będzie inwestycja w fotowoltaikę Zamość, która pozwala generować prąd z całkowicie darmowego i ekologicznego źródła energii. Dzięki promieniowaniu słonecznemu, które jest przetwarzane na energię elektryczną, uniezależnimy się od wyczerpalnych zasobów. Nie tylko działamy proekologicznie, ale również uwolnimy się od lokalnych zakładów energetycznych, które przekazują wygenerowany prąd najczęściej w wyniku spalania węgla czy gazu. Co za tym idzie – możemy również dzięki środowisku naturalnemu zaoszczędzić na rachunkach. Wyprodukowany prąd jest darmowy – ile procent zapotrzebowania na prąd pokryjemy fotowoltaiką, o tyle procent będziemy mieli niższe rachunki z zakładu energetycznego. Jeśli więc
Czym jest fotowoltaika i jak działa zjawisko fotowoltaiczne?
Niewielu z nas wie, że zjawisko foltowoltaiczne zostało odkryte już w XIX wieku przez francuskiego fizyka E. Becquerela. Zajmował się on optyką, badaniem słonecznego widma oraz elektrycznością. Dzięki niemu powstał pierwszy prototyp ogniwa fotowoltaicznego. W obecnym czasie zjawisko to zostało bardzo dobrze poznane i na szeroką skalę wykorzystywane. Materiały z których zbudowane są panele fotowoltaiczne również uległy przez ten szereg lat ewolucji, jednak najczęściej można spotkać ogniwa zbudowane z krzemu monokrystalicznego lub polikrystalicznego. Dlaczego krzem? Gdyż należy do półprzewodników, który posiada elektrony z własna energią.
Podczas „dostarczania” energii słonecznej do elektronów krzemu dochodzi do ich wzbudzenia, tzn. elektron krzemu przejmuje energię fotonu. Można w tym momencie zaobserwować w atomie krzemu dziurę elektronową. Wówczas elektrony poruszają się w przeciwnym kierunku niż powstała dziura elektronowa i w ten sposób powstaje prąd elektryczny. Jednak jest to prąd stały, który musi być zamieniony w prąd zmienny, jaki jest wykorzystywany we wszystkich urządzeniach w budynkach. To już jest zadanie innych podzespołów instalacji fotowoltaicznej Zamość, a konkretnie falownika.
Zadzwoń i zapytaj o fotowoltaikę:
Fotowoltaika Zamość w praktyce
Wiemy już, w jaki sposób działa zjawisko fotowoltaiczne i że pozwala ona w realny sposób generować prąd. Przejdźmy więc do aspektów praktycznych – jak wygląda montaż instalacji fotowoltaicznej we współpracy z INFOMECH? Pierwszym krokiem jest wykonanie bezpłatnego audytu energetycznego przez doradców z naszej firmy. Zatrudniamy profesjonalna kadrę pracowniczą, która umie odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania. Pomagamy w obliczaniu indywidualnego zapotrzebowania na ilość energii elektrycznej i dopasowujemy instalację fotowolaticzną Zamość. W zrozumiały sposób przedstawiamy kosztorys i modyfikujemy go za obopólną zgodą. Pomagamy wypełnić formularze o dofinansowanie do fotowoltaiki z programów rządowych oraz przesyłamy do odpowiednich urzędów państwowych. Na każdym etapie naszej współpracy służymy pomocą i fachowym doradztwem. Na nasze usługi dajemy długoletnią gwarancję oraz przedkładamy gwarancję producenta na zainstalowany sprzęt. Oferujemy też okresowy przegląd i serwis w kolejnych latach po montażu fotowoltaiki Zamość.
Czy fotowoltaika Zamość się opłaca?
Praktycznie każda osoba decydująca się na inwestycję zastanawia się, czy wyjdzie na tym korzystnie. Nie inaczej wygląda fotowoltaika Zamość – nie jest sekretem, że opcja samodzielnego generowania prądu odciąży domowy budżet. Nasuwają się dwa pytania: ile można zaoszczędzić i w jakim czasie zwróci się inwestycja? Standardowy dom ma roczne zapotrzebowanie na prąd oscylujące wokół 4500 kWh, co przy obecnej cenie energii elektrycznej daje około 4500 złotych. Dobrej jakości panele fotowoltaiczne przy umiarkowanie korzystnym usytuowaniu budynku zapewnią około 70-75% rocznego zapotrzebowania na prąd. Oznacza to, że gospodarstwo domowe zapłaci o około 3150-3375 złotych mniej. Biorąc pod uwagę koszty zakupu i montażu paneli (wydatek rzędu 30.000 złotych) odpowiednich dla modelowego domu, okres zwrotu wyniesie około 8-9 lat. Nie ma więc wątpliwości, że instalacja fotowoltaiczna Zamość niesie korzyści zarówno pod kątem ochrony środowiska, jak również oszczędności finansowe.