Prąd należy do najważniejszych wykorzystywanych przez człowieka zasobów. To od niego zależy mnóstwo sfer ludzkiego życia od potrzeb podstawowych, poprzez pracę, aż po rozrywkę i wygodę. Dlatego tak ważne jest, by móc płacić za niego mniej. W roku 2022 cena prądu w Polsce wzrosła aż o 24%. Jak poradzić sobie z kosztem energii elektrycznej, zważając na podwyżki? Fotowoltaika Jeżowe jest odpowiedzią na to wezwanie!
Podczas spacerów coraz częściej mija się panele słoneczne na dachach domów jednorodzinnych. W Polsce cieszą się one rosnącą popularnością. Uważa się nawet, że nasz kraj znajduje się na trzecim miejscu pod względem największej ilości montaży fotowoltaiki na całym świecie! Ze względu na gwarancję wysokich oszczędności oraz walory ekologiczne, inwestując w fotowoltaikę, inwestujemy w przyszłość!
Fotowoltaika Jeżowe to najlepsze rozwiązanie dla mieszkańców domów jednorodzinnych, którym zależy na ekologii, ale i chcieliby zaoszczędzić pieniądze, inwestując w znakomite przedsięwzięcie, jakim są instalacje fotowoltaiczne.
Fotowoltaika Jeżowe. Czym są instalacje fotowoltaiczne i jakie przynoszą koszty?
Fotowoltaika jest dziedziną nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na prąd. Dzięki panelom fotowoltaicznym możemy przemienić światło słoneczne na energię elektryczną, której można później użyć do zasilenie urządzeń w gospodarstwie domowym. Instalacja fotowoltaiczna korzysta z odnawialnego źródła energii. To oznacza, że pomaga zmniejszyć emisję zanieczyszczeń. Przyczyniając się w ten sposób do ochrony środowiska, w którym wszyscy żyjemy.
Panele słoneczne odporne są nawet na większość uszkodzeń mechanicznych i najbardziej ekstremalne warunki pogodowe spowodowane np. gradem czy wichurą. Dzięki temu mogą przemieniać światło słoneczne na prąd przez długie lata, czyniąc z fotowoltaiki dla domu inwestycje w lepsze jutro! Jest to wyjątkowo istotne ze względu na rosnące ceny prądu. Fotowoltaika Jeżowe gwarantuje obniżenie rachunków za energię elektryczną nawet o 90%.
Średnie zużycie energii elektrycznej czteroosobowej rodziny w Polsce może wynosić nawet ponad 2000 kWh. Wiąże się to z kosztami prądu nawet 200 złotych rocznie. Jeden panel słoneczny potrafi wyprodukować około 1000 kWh co roku. Oznacza to, że cała instalacja fotowoltaiczna może pokryć roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną całej rodziny!
Wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej do ogrzewania domu.
Dotychczas wiele Polaków ogrzewało pomieszczenia przy pomocy pieców gazowych lub węglowych. Stopniowo staje się to jednak coraz bardziej niemożliwe ze względu na nadchodzące zmiany w przepisach, zabraniające użycia gazu i węgla. Inną niedogodnością są rosnące ceny tych zasobów. W związku z tym coraz więcej mieszkańców decyduje się na bardziej przyszłościowe urządzenia – ekologiczne pompy ciepła lub klimatyzatory. W połączeniu z instalacjami fotowoltaicznymi są również wysoce opłacalne. Dzięki panelom słonecznym zasilimy bowiem te urządzenia wytworzonym ze światła słonecznego prądem.
Połączenie pompy ciepła i klimatyzacji z panelami słonecznymi. Znakomite zasilenie urządzeń grzewczo-chłodzących!
Energii elektrycznej używamy w różnorakich celach, przede wszystkim dla zaspokojenia podstawowych potrzeb. Ogromną ilość prądu, szczególnie podczas letnich upałów, może także pochłaniać działanie klimatyzacji, obecnej w niemal każdym nowoczesnym domu. Duet fotowoltaiki i klimatyzatorów stanowi znakomite połączenie. Prąd pozyskiwany dzięki panelom słonecznym można bowiem wykorzystać do zasilenia tych urządzeń, co znacznie zmniejszy koszt ich użytkowania. Zdecydowanie przyda się więc w przypadku chłodzenia pomieszczeń od rana do wieczora. Ciekawym rozwiązaniem są też klimatyzatory dwufunkcyjne, dzięki którym możemy także ogrzewać gospodarstwo domowe przy pomocy pompy ciepła z klimatyzatora.
Równie przydatnymi urządzeniami grzewczo-chłodzącymi są pompy ciepła. Ze względu na zbliżające się zmiany w przepisach, coraz więcej Polaków decyduje się inwestować w rozwiązania ekologiczne, a przy tym korzystne i przyszłościowe. Takim przedsięwzięciem będzie właśnie duet pompy ciepła wraz z montażem fotowoltaiki, ponieważ i to urządzenie można zasilać pozyskiwanym ze światła słonecznego prądem. Pompy ciepła ponad 70% energii wydobywają ze środowiska – z powietrza, gruntu lub wody – i w porównaniu do ogrzewania gazem czy węglem, nie przyczynia się do emisji zanieczyszczeń.
Decydując się więc na te ekologiczne urządzenia grzewczo-chłodzące, warto połączyć ich instalację z montażem fotowoltaiki, aby przy przyszłościowym działaniu dla dobra środowiska, zdobyć również korzyści dla nas samych – a będzie to korzyść w postaci dużej oszczędności pieniędzy. Fotowoltaika Jeżowe to dla mieszkańców domów jednorodzinnych doskonała oferta, ponieważ nasza firma zajmuje się nie tylko instalacją paneli słonecznych, ale i montażem klimatyzatorów i pomp ciepła. Udowadniamy więc klientom opłacalność tych zestawów i czynimy wspaniałą inwestycję w przyszłość jeszcze bardziej dostępną!
Energooszczędne chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń – większa wydajność pomp i klimatyzatorów dzięki instalacji fotowoltaicznej.
Decydując się na panele słoneczne, inwestujemy we wspaniałe, przyszłościowe połączenie ekologii oraz opłacalności. Tak samo zrobimy, inwestując w pompę ciepła bądź klimatyzator. Ogrzewanie pomieszczeń za ich pomocą jest ratunkiem przed wzrostem cen gazu i węgla oraz przepisami zabraniającymi ich użycia już za kilka lat. Są to urządzenia, których nie może zabraknąć w żadnym nowoczesnym domu! Oferując Państwu montaż fotowoltaiki wraz z instalacją pomp i klimatyzatorów, nasza firma fotowoltaiczna pragnie jak najlepiej przekazać zalety takiego połączenia, które będzie przynosić korzyści przez długie lata.
Co dzieje się z nadwyżką prądu wyprodukowanego przez panele słoneczne? Zapoznaj się z fantastycznymi hybrydowymi instalacjami fotowoltaicznymi!
Prąd pozyskiwany ze światła słonecznego poprzez fotowoltaikę najpierw trafia do domowej sieci, skąd zasila światło, lodówkę, telewizor i inne urządzenia. Czy używanie paneli słonecznych może doprowadzić do nadprodukcji energii elektrycznej? Co dzieje się z tą nadwyżką? Otóż ów nadmiarem możemy z łatwością gospodarować wedle własnego uznania. Jednym ze sposobów jest system net-billing, polegające na sprzedaży nadwyżki prądu do sieci energetycznej. Jeżeli za to pragniemy naszą energię elektryczną zachować na później, zamiast jej sprzedawać, istnieje ku temu kilka możliwości systemowych.
Najchętniej wykorzystywanym sposobem magazynowania prądu jest system on-grid, silnie uzależniony od działania sieci energetycznej. Właśnie tam bowiem trafia nadwyżką prądu, a kiedy w przyszłości zajdzie potrzeba użycia zgromadzonego prądu, możemy odzyskać go do 80%. On-grid nie może jednak funkcjonować, jeżeli dostęp do sieci zostaje ograniczony np. na skutek awarii. Inną możliwością jest system off-grid, który polega na gromadzeniu nadwyżki prądu w specjalnie przeznaczonych do tego akumulatorach, które należy wymieniać, kiedy zostaną w pełni naładowane. Wymiana akumulatorów sprawia, że off-grid jest kosztowniejszą opcją od systemu on-grid, co również jest pewnym ograniczeniem.
Opcją wypośrodkowaną, łączącą zalety obu systemów oraz przez to eliminującą ich wady, są hybrydowe instalacje fotowoltaiczne. Dotąd niewielu Polaków korzysta z tej możliwości, jako że korzyści wynikające z fotowoltaiki hybrydowej nie są tak znane i rozgłaszane. Metoda ta polega na tym, że nadwyżkę energii elektrycznej najpierw gromadzi się w akumulatorach, a dopiero później trafia ona do sieci energetycznej. W związku z tym akumulatory nie muszą być tak pojemne, jak w systemie off-grid, co zmniejsza ich koszt, a jednocześnie nie jesteśmy uzależnieni od działania sieci. Hybrydowa instalacja fotowoltaiczna łącząc oba te systemy, staje się niesamowicie opłacalnym systemem, który w niedalekiej przyszłości może zdecydowanie zdominować pozostałe opcje magazynowania nadwyżki energii energetycznej!
Z czym jeszcze znakomicie współpracują instalacje fotowoltaiczne? Carporty oraz ładowarki samochodowe – kolejne nowoczesne i ekologiczne możliwości!
Pojazdy elektryczne i hybrydowe stanowią dobry dla środowiska zastępnik samochodów spalinowych. W Polsce zyskują na popularności dzięki coraz lepszej przystępności cenowej, a także w obliczu rosnących cen paliwa. Kierowcy, którym szczególnie zależy na ekologii, coraz częściej inwestują w samochody nie-spalinowe, mając na uwadze nie tylko środowisko, ale i własną wygodę i inne korzyści, jakie wynikają z użytkowania takimi pojazdami. Aby jednak zapewnić samochodowi nie-spalinowemu odpowiednie warunki, dobrze byłoby zaopatrzyć się we własną ładowarkę samochodową oraz budowę carportu.
Carport to wiata stanowiąca miejsce parkingowe, chroniąca pojazd np. przed gradem. Na jej dachu wielu kierowców decyduje się na montaż fotowoltaiki, dzięki czemu pozyskany ze światła słonecznego prąd wykorzystują później do zasilenie własnych ładowarek samochodowych. Ładowarki służą do naładowania pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Okazuje się więc, że i tutaj instalacje fotowoltaiczne przynoszą komfort i pozwalają obniżyć koszty energii elektrycznej, której tak często używamy. Montaż fotowoltaiki w przypadku carportów i ładowarek samochodowych to dodatek do już i tak wysoce opłacalnej i ekologicznej alternatywy, jaką są zyskujące coraz większą popularność samochody nie-spalinowe.