Rosnąca popularność innowacyjnego przedsięwzięcia, jakim jest fotowoltaika, sprawia, że coraz częściej możemy dostrzec panele słoneczne na dachach mijanych domów. Zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi rozpoczęło się dzięki „rewolucji ekologicznej”, która powoduje ogromne zmiany w sposobie życia większości – jeśli nie każdego – z nas. W poszukiwaniu ekologicznych rozwiązań, mieszkańcy domów jednorodzinnych decydują się między innymi na instalację jaką jest fotowoltaika Gorzyce!
Doskonałą szansą na własny wkład w poprawienie warunków środowiska jest fotowoltaika Gorzyce. Jest to odpowiedź na rosnące koszty energii elektrycznej – w 2022 roku rachunki za prąd wzrosły bowiem o 24%! Dzięki instalacjom fotowoltaicznym możemy uniezależnić się od obecnych oraz nadchodzących podwyżek, a także z łatwością dostosować do zmian w przepisach. Inwestycja w panele słoneczne to inwestycja w lepsze jutro ze względu na gwarancję wysokich oszczędności przez kolejne lata!
Fotowoltaika Gorzyce – jak zaoszczędzić dzięki panelom fotowoltaicznym?
Fotowoltaika jest dziedziną nauki, która zajmuje się przemianą światła słonecznego na prąd. Dzięki temu przyczynia się do zredukowania emisji zanieczyszczeń i śladu węglowego. Panele słoneczne są odnawialnym źródłem energii, a więc rozwiązaniem ekologicznym. Używając ich wspomagamy zatem dbanie o środowisko, co zdecydowanie poprawie warunki życia nasze oraz przyszłych pokoleń. Energii elektrycznej wyprodukowanej za pomocą instalacji fotowoltaicznych używa się w celu zaspokojenia indywidualnych potrzeb mieszkańców domów jednorodzinnych od rozrywki po pracę.
Instalacje fotowoltaiczne przynoszą korzyści nie tylko dla środowiska, ale i bezpośrednio dla inwestorów. Panele słoneczne Gorzyce przyczyniają się bowiem do zauważalnego zmniejszenia opłat za energię elektryczną, nawet do 90%. Średnie zużycie prądu jest kwestią indywidualną. Zależy ono bowiem od ilości domowników oraz ich zapotrzebowania. Szacuje się jednak, że czteroosobowa rodzina w polskich warunkach zużywa ponad 2000 kWh rocznie. Można za to zapłacić nawet 2000 złotych! Koszty te można niemal całkowicie zredukować dzięki montażowi fotowoltaiki. Jeden panel słoneczny produkuje nawet 1000 kWh energii elektrycznej rocznie. Panele fotowoltaiczne stanowią więc wspaniałą inwestycję dla nowoczesnych obywateli, którzy zdecydują się na to ekologiczne przedsięwzięcie.
Jakie inne ekologiczne rozwiązania można połączyć z montażem fotowoltaiki? Z carportami i ładowarkami samochodowymi!
Carporty i ładowarki związane są z pojazdami nie-spalinowymi. Samochody elektryczne oraz hybrydowe zyskują w Polsce coraz większą popularność. Dzieje się to głównie ze względu na lepszą przystępność cenową, ale i z powodu rosnących kosztów paliwa. Choć nie potrzebują paliwa źle wpływającego na środowisko, wymagają jednak zasilania energią elektryczną. Z tym dodatkowym wydatkiem można sobie poradzić z łatwością dzięki panelom fotowoltaicznym!
Dla zapewnienia naszemu nie-spalinowemu pojazdowi najlepszych warunków możemy zainwestować w carport. Jest to wiata służącą za miejsce parkingowe chroniące samochody przed uszkodzeniem z powodu np. gradobicia. Wielu użytkowników pojazdów elektrycznych bądź hybrydowych decyduje się przy tym na własną ładowarkę samochodową, która potrzebuje prądu do działania. Na dachu carportu można zmontować instalację fotowoltaiczną, która będzie produkować energię elektryczną ze światła słonecznego. Umożliwi to korzystanie z ładowarki samochodowej, a ta z kolei zasili samochód nie-spalinowy.
Panele słoneczne stanowią więc genialną inwestycję dla ekologicznych kierowców, zdejmując z ich barków dodatkowe koszty za prąd. Montaż fotowoltaiki to energooszczędna alternatywa dla innych dróg pozyskiwania energii elektrycznej. Z kolei dzięki możliwości połączenia jej z innym dobrym dla środowiska rozwiązaniem, można nie tylko przyczynić się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, ale i możliwie maksymalnie zmniejszyć ponoszone przez nas koszty. Fotowoltaika Gorzyce jest inwestycją, którą warto się zainteresować!
Nowoczesne ogrzewanie i chłodzenie dzięki pompom ciepła i klimatyzatorom – nowoczesne, ekologiczne urządzenia zasilane fotowoltaiką!
Jak wspomniano, energii elektrycznej używamy do zaspokojenia wielu potrzeb. Zasilamy nią mnóstwo urządzeń, współcześnie wręcz niezbędnych. Przykładem mogą być klimatyzatory i pompy ciepła – urządzenia grzewczo-chłodzące, wspomagające mieszkańców domów podczas niedogodnych warunków pogodowych, od srogich mrozów po męczące upały. Prądu produkowanego przez panele fotowoltaiczne wykorzystać można właśnie do zasilenia tych innowacyjnych urządzeń. Dzięki instalacji fotowoltaicznej możemy więc niskim kosztem pozyskać energię elektryczną niezbędną do ich funkcjonowania.
Połączenie ekologicznego ogrzewania z instalacjami fotowoltaicznymi.
Koszty ogrzewania rosną wraz z rachunkami za energię elektryczną, dlatego Polacy poszukują przyszłościowych zamienników tradycyjnych źródeł ogrzewania. Korzystanie z gazu i węgla w tym celu za kilka lat stanie się nie tylko niemożliwe ze względu na zmiany w przepisach, jest to również nieopłacalne. Ceny tych zasobów wzrastają z każdym rokiem, dlatego warto już teraz zainteresować się alternatywnymi źródłami ciepła. Rozwiązanie stanowią pompy ciepła i klimatyzatory, które zasilić można panelami fotowoltaicznymi, dzięki czemu nie tylko oszczędzimy pieniądze, ale i przyczynimy się do poprawy warunków środowiska.
Pompy ciepła to urządzenia grzewczo-chłodzące pozyskujące ponad 70% energii ze środowiska. Używając zasobów z powietrza, gruntu czy wody, stanowią genialny zastępnik kotła gazowego. Wymagają także wspomagania prądem, dlatego świetnie współpracują z montażem fotowoltaiki. Decydując się na pompę ciepła, wspomagamy walkę z zanieczyszczeniami, a także zapewniamy naszemu domowi niezależność od podwyżek cen prądu, gazu oraz węgla.
W tym temacie warto pomówić także o klimatyzatorach, które również zasilić można energią elektryczną pozyskiwaną z ekologicznego źródła, jakim są panele fotowoltaiczne. Wyjątkowymi urządzeniami są klimatyzatory dwufunkcyjne, przynoszące ulgę nie tylko w lato, kiedy pomieszczenia wymagają chłodzenia, ale i w zimę, gdy pompa ciepła z klimatyzatora może ogrzać wnętrze domu. Gwarantując obniżenie rachunków za prąd, instalacje fotowoltaiczne mogą wspomóc klimatyzator, zapewniając energooszczędne i ekologiczne ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń!
Inwestycja w fotowoltaikę jest więc przyjemnym oraz komfortowym rozwiązaniem, które może nam służyć na długie lata. Jeżeli rozważasz montaż fotowoltaiki, zdecydowanie warto połączyć go z instalacją wspomnianych urządzeń grzewczo-chłodzących. Zestaw paneli słonecznych z pompą ciepła, lub klimatyzatorem to wybór wysoce opłacalnego ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz energooszczędnego zasilania całego gospodarstwa domowego. Fotowoltaika Gorzyce przynosi dodatkową ofertę dla mieszkańców – nasza firma bowiem zajmuje się zarówno montażem fotowoltaiki, jak i instalacją pomp ciepła i klimatyzatorów!
Fotowoltaika Gorzyce – ratunek przed podwyżkami gazu i węgla.
Ponownie przytaczając zagrożenie podwyżek cen gazu i węgla oraz zbliżający się zakaz korzystania z tych zasobów w przyszłości, przypominamy o opłacalności inwestycji w alternatywne sposoby ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Klimatyzatory i pompy ciepła mogą zarówno ocieplać, jak i chłodzić wnętrza domów, dlatego przynoszą ratunek w przypadku niemal każdych warunków pogodowych. Z tego względu są wysoce wydajnymi urządzeniami, zaś połączenie z fotowoltaiką dla domu może przynieść ogromne korzyści w postaci oszczędności pieniędzy. Prąd pozyskiwany dzięki fotowoltaice gwarantuje wręcz maksimum zaoszczędzenia kosztów. Montaże fotowoltaiki, pomp i klimatyzatorów, które znajdują się w ofercie naszej firmy, dopełnią każde nowoczesne gospodarstwo domowe!
Co dzieje się z nadwyżką energii elektrycznej wyprodukowanej przez fotowoltaikę? Zachowaj ją na później!
Co właściwie dzieje się z prądem wyprodukowanym przez panele fotowoltaiczne? Trafia on do naszej domowej sieci, skąd zasila urządzenia, np. lodówkę czy lampy oświetlające pokoje. Jednak autokonsumpcja, czyli bieżące zużycie energii, nie musi pokrywać się z jej zgromadzoną ilością, szczególnie jeśli mieszkańcy przebywają poza domem. Oznacza to, że nie zawsze energia elektryczna zostanie wykorzystana od razu. Co wówczas się z nią dzieje?
Istnieją różne systemy magazynowania prądu. Najbardziej znanymi są on-grid i off-grid. Pierwszy jest silnie uzależniony od działania sieci energetycznej, ponieważ nadwyżka prądu trafia właśnie tam, a w przyszłości można ją odzyskać do 80%. Wadą tego systemu jest właśnie konieczność połączenia z siecią energetyczną, które uniemożliwiają np. potencjalne awarie. Off-grid wymaga natomiast użycia akumulatorów, które po pełnym naładowaniu wymagają wymiany. Z tego względu system off-grid jest kosztowniejszy od on-gridu, który mimo swej wady nadal utrzymuje się na pozycji najchętniej wykorzystywanego systemu magazynowania energii elektrycznej.
Jednakże najnowocześniejszą i zdecydowanie najbardziej opłacalną jest hybrydowa instalacja fotowoltaiczna! Jej główna zaleta to połączenie korzyści płynących z obu wspomnianych wcześniej systemów. Fotowoltaika hybrydowa polega na takim gospodarowaniu nadwyżką prądu, że nadmiar najpierw trafia do akumulatorów, a potem do sieci energetycznej. Dzięki temu dostęp do sieci nie zawsze jest potrzebny, zaś akumulatory nie muszą być tak pojemne, jak w przypadku systemu off-grid. To czyni hybrydowe instalacje fotowoltaiczne wspaniałym rozwiązaniem, przynoszącym najwięcej korzyści.