W obliczu wzrastających cen prądu poszukujemy najlepszego rozwiązania pozwalającego na opłacalne pozyskiwanie energii elektrycznej. Właśnie tutaj z pomocą przychodzą instalacje fotowoltaiczne! Doskonałą inwestycją dla mieszkańców domów jednorodzinnych lub posiadaczy gospodarstw jest fotowoltaika Nowa Dęba. Odnawialne źródło energii, jakim są panele fotowoltaiczne, przynosi korzyści nie tylko środowisku, ale i nam samym dzięki zaoszczędzonym kosztom, jakie łączą się z tym opłacalnym przedsięwzięciem. Czym jest fotowoltaika i dlaczego warto się nią zainteresować?
Zadzwoń i zapytaj o fotowoltaikę:
Fotowoltaika Nowa Dęba. Na czym polega instalacja fotowoltaiczna?
Fotowoltaika Nowa Dęba przynosi mieszkańcom fantastyczną alternatywę tradycyjnych źródeł energii elektrycznej. Fotowoltaika zajmuje się przemianą promieni słonecznych, które padają na panele fotowoltaiczne, w prąd. Możemy go następnie wykorzystać dla naszych indywidualnych potrzeb obejmujących oświetlenie, gotowanie, pracę czy zwykłą rozrywkę. Instalacje fotowoltaiczne zyskały na popularności dzięki „rewolucji ekologicznej”. Jej skutki odczuwamy prawie na każdym kroku. Np. w jej ramach za kilka lat przepisy zabronią ogrzewania wnętrz gazem lub węglem. Panele fotowoltaiczne Nowa Dęba zaopatrujące mieszkańców w energię elektryczną, której używa się w każdej sferze życia, stanowią doskonałą inwestycję. Jej pozytywnych skutków doświadczać będziemy nie tylko my, ale i pokolenia naszych dzieci i wnucząt.
Obecnie Polska znajduje się w topowej trójce państw najczęściej korzystających z instalacji fotowoltaicznych,. To tylko udowadnia atrakcyjność tej alternatywy dla mniej ekologicznych i słabo opłacalnych źródeł prądu. W ostatnich latach obserwujemy znaczne podwyżki cen energii elektrycznej. W 2022 roku wyniosła ona aż 24%. Również koszt dystrybucji prądu wzrósł o całe 8%. Przykładowa czteroosobowa polska rodzina zużywa w ciągu roku ponad 2000 kWh, czego skutki mogą wynosić do nawet 2000 złotych. Oczywiście, zapotrzebowanie na prąd to kwestia indywidualna i zależna od wielu czynników. Jednakże ile nie wynosiłyby koszty naszego użytkowania energii elektrycznej – niemal wszystkie je możemy wyeliminować, a to dzięki panelom słonecznym. Jeden panel może wyprodukować nawet 1000 kWh w ciągu roku. Oznacza to, że wykorzystanie montażu fotowoltaiki przyniesie potężne korzyści. Nasze rachunki za prąd mogą bowiem zmaleć o nawet 90% przez nawet kilkanaście kolejnych lat!
Carport oraz pojazdy nie-spalinowe – instalacje fotowoltaiczne doskonale współgrają z innymi ekologicznymi rozwiązaniami.
Samochody elektryczne zyskują na popularności dzięki walorom ekologicznym oraz możliwości uniknięcia wpływu wzrastających cen paliwa. Jak zatem działają? Pojazdy nie-spalinowe wykorzystują prąd do działania. I tutaj warto wziąć pod uwagę instalację fotowoltaiczną. Wiąże się to bowiem z kolejnymi wydatkami w postaci kosztów energii elektrycznej. Panele słoneczne bez problemu można zamontować na dachu carportu – wiaty, pod którą zostawia się pojazd i która gwarantuje mu ochronę np. przed gradem. Carporty zapewniają samochodom elektrycznym i hybrydowym dobre warunki szczególnie w połączeniu z ładowarką samochodową, której używa się do naładowania akumulatorów pojazdów nie-spalinowych.
Rola paneli fotowoltaicznych jest więc tutaj jasna. Energia elektryczna pozyskiwana z promieni słonecznych umiejscowionych na zadaszeniu carportu zasila ładowarkę samochodową. Dzięki temu do naładowania samochodu nie-spalinowego wykorzystujemy prąd zdobyty niskim kosztem. Montaż fotowoltaiki to energooszczędna i ekologiczna opcja pozyskiwania energii elektrycznej, w którą powinien zostać wyposażony każdy nowoczesny dom. Jeżeli masz na uwadze dobro środowiska i zdecydujesz się na wybór samochodu elektrycznego lub hybrydowego, instalacja fotowoltaiczna znacznie pomoże Ci w zmniejszeniu kosztów prądu, zwiększając korzyści, jakie można otrzymać dzięki ekologicznym przedsięwzięciom.
Co dzieje się z nadmiarem prądu zgromadzonego przez panele fotowoltaiczne Nowa Dęba?
Panele fotowoltaiczne przemieniają energię elektryczną z promieni słonecznych w każdych warunkach, nawet podczas zachmurzenia. Oznacza to stałe pozyskiwanie prądu, który trafia do domowej sieci, gdzie zasila urządzenia elektryczne. Co natomiast dzieje się z prądem, którego nie wykorzystamy od razu? Szczególnie można zadawać sobie to pytanie wiedząc, że najsilniejsze promieniowanie panuje w okolicach południa, kiedy to mieszkańcy przeważnie przebywają poza domem – w pracy lub w szkole. Kiedy bieżące zużycie energii nie pokrywa się z jej zgromadzoną ilością, co się z nią dzieje?
Otóż instalacje fotowoltaiczne podzielić można na on-grid oraz off-grid. Najprościej mówiąc, w przypadku instalacji on-grid nadwyżka zgromadzonej energii elektrycznej kierowana jest do sieci, z której w późniejszym czasie odzyskać można do 80% zmagazynowanego prądu. Lecz działanie instalacji on-grid uzależnione jest od działania sieci energetycznej, a ta może ulec awarii na skutek zdarzeń losowych. Instalacja off-grid nie wymaga dostępu do sieci, a nadwyżkę prądu gromadzi w akumulatorach, które należy jednak wymieniać, kiedy zostaną wypełnione. Najkorzystniejszą opcją jest zatem połączenie obu systemów – hybrydowa instalacja fotowoltaiczna.
Instalacja hybrydowa zapewnia najważniejsze zalety on-gridu i off-gridu. Nadwyżka energii elektrycznej z początku wędruje do magazynów, zaś później do sieci elektrycznej. W ten sposób prąd ciągle pozyskiwany przez panele fotowoltaiczne nie marnuje się, zaś szanse na niedogodności w dostępnie do zgromadzonej nadwyżki, np. przez blackout, zostają mocno zmniejszone. Hybrydowe instalacje fotowoltaiczne powoli zyskują na coraz większej popularności, a w przyszłości mogą stać się najczęściej wybieranymi spośród wszystkich rodzajów instalacji.
Fotowoltaika Nowa Dęba – wysoce opłacalny duet klimatyzatorów i paneli słonecznych!
Klimatyzatorów używamy w celu ochrony przed upałem. Podczas srogiego lata, kiedy temperatury potrafią przekraczać nawet 30 stopni Celsjusza, chłodzenie za pomocą tego urządzenia bywa rozwiązaniem wręcz zbawiennym. Jednakże klimatyzatory potrzebują prądu, aby działać. W przypadku niemal całodobowego użytkowania, zapotrzebowanie na energię elektryczną diametralnie wzrasta. I tutaj panele fotowoltaiczne okazują się wspaniałą inwestycją! Jako że pozyskiwanie prądu z instalacji fotowoltaicznej potrafi obniżyć nasze rachunki o nawet 90%, nietrudno przewidzieć korzyści z fotowoltaiki dla mieszkańców domów wyposażonych w klimatyzację.
Szczególnie ciekawym urządzeniem jest natomiast klimatyzacja dwufunkcyjna, zapewniająca nie tylko ochłodzenie w trakcie upałów, ale i ogrzewanie wnętrz podczas niskich temperatur. Taką funkcję zapewnia pompa ciepła z klimatyzatora. Tę funkcję zawdzięcza się połączeniu z pompą ciepła. Fotowoltaika Nowa Dęba przynosi mieszkańcom gospodarstw domowych fantastyczną ofertę, ponieważ nasza firma fotowoltaiczna zajmuje się nie tylko montażem fotowoltaiki, ale i instalacją klimatyzacji i pomp! Taki zestaw to gwarancja satysfakcji wynikającej z wygody oraz oszczędności, jakie można zachować dzięki inwestycji w fotowoltaikę.
Połączenie pompy ciepła oraz paneli słonecznych – korzyści nie tylko dla nas, ale i dla ekologii!
Pompy ciepła to urządzenia grzewcze oraz chłodzące, które 75% energii pozyskują ze środowiska, co czyni je wysoce ekologicznymi. Jako że po części potrzebują też wspomagania energią elektryczną, instalacje fotowoltaiczne zapewnią im prąd z odnawialnego źródła. Wykorzystując i pompę ciepła, i panele słoneczne, dostarczamy naszemu gospodarstwu domowemu wszystkiego, co najlepsze. Ekologiczne ogrzewanie oraz zmniejszone koszty pozyskiwania energii elektrycznej tworzą harmonię doskonałą dla otaczającego nas środowiska, a także dla naszego portfela. Dzięki bowiem inwestycji w montaż fotowoltaiki oraz pompę ciepła maksymalnie zmniejszymy koszty, jakich wymaga od nas codzienne zużywanie prądu. Panele fotowoltaiczne stanowią absolutny must-have dla nowoczesnych gospodarstw domowych.
Montaż fotowoltaiki Nowa Dęba – przedsięwzięcie, którego korzyści napływać będą przez długie lata!
Fotowoltaika zapewnia energooszczędne i ekologiczne zasilanie domu. Dzięki wysoce zaawansowanej technologii zamiana promieni słonecznych w prąd, którego ogromne ilości zużywamy każdego dnia, staje się osiągalna. Panele fotowoltaiczne pozyskujące energię elektryczną podczas każdych warunków pogodowych gwarantują prawie całkowity zwrot pieniędzy, jakie wówczas kosztuje nas korzystanie z nieodnawialnych źródeł energii. Jest to opłacalna inwestycja na nawet kilkanaście lat. Dzięki temu możemy się przyczynić do poprawienia warunków życia nie tylko naszego, ale i przyszłych pokoleń, mając na uwadze to, jak pozytywnie instalacje fotowoltaiczne wpływają na środowisko.
Wykorzystanie paneli słonecznych wraz z klimatyzatorami czy pompami ciepła gwarantuje pełnię satysfakcji inwestorom w to energooszczędne i ekonomiczne przedsięwzięcie, jakim jest fotowoltaika dla domu. Zasilając całe gospodarstwo domowe, jednocześnie dokładamy się do poprawienia warunków środowiska. Z tego względu wybór paneli fotowoltaicznych oznacza wysoce opłacalną inwestycję w przyszłość.
Zadzwoń i zapytaj o fotowoltaikę:
Fotowoltaika Nowa Dęba – czas na zmiany
Problemy klimatyczne dotyczą każdego z nas – niezależnie od wieku, stylu życia czy miejsca zamieszkania. Jakby tego było mało, od 2022 roku zmagamy się z kryzysem energetycznym. To spowodowało horrendalny wzrost cen za energię elektryczną i nic nie wskazuje na to, by trend miał ulec odwróceniu w najbliższych latach. Na szczęście, nie jesteśmy skazani ani na drożyznę, ani na katastrofę klimatyczną. Zmiana w skali mikro – czyli w pojedynczych domach – będzie procentować w kolejnych latach.
Co możemy zrobić? Każdy z nas może zacząć od swoich gospodarstw domowych i przejść na najprostszy oraz przyjazny dla środowiska naturalnego sposób pozyskiwania na energii odnawialnej. Mowa o zeroemisyjnej, przyjaznej środowisku fotowoltaice Nowa Dęba. Dzięki instalacji fotowoltaicznej redukujemy ślad węglowy w przyrodzie i jednocześnie obniżamy wysokość rachunków za prąd. Fotowoltaika Nowa Dęba czerpie w pełni odnawialną energię z promieniowania słonecznego, która jest nam podarowana za darmo i bez żadnych ograniczeń. Dlaczego więc nie wykorzystać odnawialnego zasobu energii, z którym mamy styczność praktycznie na co dzień?
Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna Nowa Dęba?
Każdy z nas słyszał o fotowoltaice Nowa Dęba, ale czy wiemy z jakich elementów się składa? Często otrzymujemy pytania, co tak naprawdę wchodzi w skład instalacji fotowoltaicznej i czy my jako INFOMECH zapewniamy wszystkie elementy. Decydując się na współpracę z nami, nasi klienci otrzymują kompletny montaż i serwis fotowoltaiki. Budowa instalacji fotowoltaicznej jest prosta i możemy w niej wyróżnić następujące elementy:
- Panele fotowoltaiczne, które mają za zadanie „przechwycenie” promieni słonecznych oraz przetwarzanie ich na prąd stały;
- Konstrukcja wsporna, na której zamocowane są moduły paneli fotowoltaicznych, można je montować na dachach budynków lub posadowić na gruncie;
- Inwerter zwany także falownikiem, który przekształca wytworzony prąd stały na prąd zmienny używany w gospodarstwie domowym;
- Licznik dwukierunkowy mający za zadanie zliczanie ilości prądu pozyskanego i oddanego do lokalnego zakładu energetycznego;
- Bezpieczniki oraz instalacja odgromowa, które mają ochronić cały system przed przeciążeniem i wyładowaniami atmosferycznymi;
- Okablowanie (z izolacją doszczelniającą kable) dzięki czemu możliwe będzie zasilanie budynku odnawialną energia elektryczną;
Dodatkowym, rekomendowanym przez nas elementem są magazyny energii. Działają one niczym baterie, które bezpiecznie magazynują prąd i oddają go, gdy pojawią się pochmurne dni. Instalację fotowoltaiczną można wyposażyć w magazyny-baterie zarówno w momencie montowania całości od podstaw, jak również można dodać takie magazyny do istniejącej już fotowoltaiki.
Zadzwoń i zapytaj o fotowoltaikę:
Fotowoltaika Nowa Dęba jako element domu pasywnego
Każdy, kto decyduje się na wybudowanie nowego domu, zobowiązany jest do zastosowania rozwiązań energooszczędnych. Oznacza to między innymi prosty, prostopadłościenny plan, szczelne docieplenie bez mostków termicznych czy wysokiej jakości okna i drzwi. Jednak wiele osób idzie o krok dalej i decyduje się na budowę domu pasywnego. Dom pasywny to taki, który praktycznie nie zużywa energii pozyskiwanej z zewnątrz. Dotyczy to zarówno elektryczności pozyskiwanej siecią energetyczną oraz ciepła wytwarzanego poprzez spalanie paliw. Aby jednak nie zostać bez prądu i ciepła, stosuje się instalacje hybrydowe, czyli ogrzewanie i elektryfikację pochodzącą z OZE.
Jednym z kluczowych elementów jest więc fotowoltaika Nowa Dęba, która generuje prąd z promieni słonecznych. Dodatkowym elementem jest pompa ciepła, która rozprowadza ciepło pozyskiwane z powietrza, wody lub gruntu. Dzięki temu miesięczne rachunki za prąd i ciepło kształtują się na poziomie – uwaga – kilkunastu złotych przy metrażu 120 m2. Tym sposobem kilkuosobowe gospodarstwo domowe zapłaci za prąd mniej, niż jedna osoba mieszkająca w kawalerce. Zarówno fotowoltaika, jak i pompa ciepła może być zamontowana w Twoim domu przez specjalistów z INFOMECH!