Pompa ciepła Żołynia to rozwiązanie, które z roku na rok posiada coraz więcej zwolenników. To niezwykle wydajne i przyjazne dla środowiska urządzenie, które dba o ciepło w całym budynku. Pompy ciepła Żołynia wykorzystują naturalne uwarunkowania środowiskowe, by czerpać z nich energię w postaci ciepła. Ich ogromną zaletą jest niewyczerpywanie źródeł, a jedynie „pożyczanie od nich ciepła”. Pozyskana przez pompę ciepła Żołynia energia przemieszcza się w budynku po specjalnej instalacji, a gdy kończy obieg wraca z powrotem do jej źródła. W ten sposób montaż pompy ciepła Żołynia gwarantuje niewyczerpalne i niezawodne ogrzewanie dla całego domu, czy biura. Dodatkowo sama pompa ciepła Żołynia nie zajmuje dużo miejsca. Dodatkowo jest bardzo łatwa w obsłudze i nie ma problemu, by ukryć ją w zabudowie domu. Najczęściej urządzenie zajmuje nie więcej miejsca niż przeciętna lodówka, a aby je uruchomić wystarczy tylko kilka kliknięć.
Zadzwoń i zapytaj o pompę ciepła:
Pompa ciepła Żołynia – zerowe rachunki
Obecnie pompy ciepła Żołynia uznajemy za najtańsze i najbardziej opłacalne systemy grzewczy dostępne na rynku. Ich pozycja znacząco umocniła się ostatnimi czasy, szczególnie wobec stale rosnących cen węgla i innych tradycyjnych paliw grzewczych. Montaż pompy ciepła może okazać się zbawienny dla finansów użytkownika, szczególnie w długoletniej perspektywie. Dla przeciętnego gospodarstwa domowego przyjmuje się, że montaż pompy ciepła to koszt od 25 do 75 tysięcy złotych. Jednakże dostępnych jest wiele dofinansowań oferowanych przez Unię Europejską na ten cel. Dzięki temu już na samym początku koszty instalacji maleją. Pompa ciepła Żołynia to inwestycja wieloletnia, która zaczyna zwracać się już w 4 do 7 lat po montażu. Oznacza to, że już po 4 latach można spodziewać się zysków – pieniądze, które musielibyśmy wydawać na opał, zostają w budżecie domowym. Już na sam start odczujemy finansową ulgę – zerowe rachunki z pomp ciepła Żołynia w porównaniu do cen węgla sugerują, że projekt jest niezwykle opłacalny.
Pompy ciepła Żołynia – jaki rodzaj najlepiej wybrać?
Pompy ciepła Żołynia dzielą się na cztery podstawowe rodzaje. Są to pompy ciepła: gruntowe, wodne, powietrze-powietrze oraz powietrze-woda. W pierwszym przypadku ciepło pobierane jest z głębi ziemi za pomocą sondy zainstalowanej na głębokości kilkudziesięciu metrów lub systemu sond ułożonych „na szerokość”, na głębokości kilku metrów. W drugim przypadku energia pobierana jest z pobliskich akwenów wodnych np. jezior, rzek, stawów, zalewów czy wód gruntowych. Kolejnym rodzajem pompy ciepła, jest pompa powietrzna, która korzysta z energii utworzonej siłą wiatru za pomocą odpowiednich kondensatorów. Natomiast w przypadku powietrzno-wodnych pomp ciepła Żołynia sprawa nieco się komplikuje. Tutaj powietrze i jego siła wykorzystywana jest do ogrzania zbiornika z wodą, za pomocą której rozprowadzane jest ciepło w budynku. Działanie pompy ciepła zależy od jej rodzaju, a ten z kolei uwarunkowany jest terenem i zasobami wokół budynku. Oznacza to, że pompę ciepła Żołynia dobieramy ze względu na możliwości środowiskowe.
Pompa ciepła – wsparcie ekspertów z INFOMECH
Pompy ciepła Żołynia to urządzenia niezwykle łatwe i intuicyjne w obsłudze, jednakże ich montaż wymaga obecności fachowców. Jest to przede wszystkim uwarunkowane polskim prawem – aby móc podjąć się montażu pompy ciepła konieczne jest uzyskanie odpowiednich uprawnień do montażu pomp ciepła. Całość kursów obejmuje znajomość budowy i instalacji urządzenia, po czym pochodzi się do egzaminu organizowanego przez Urząd Dozoru Technicznego. Jednakże pompy ciepła to systemy działające na rozmaitych modelach, których konstrukcja znacznie się od siebie różni. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy ekspertów. W INFOMECH dbamy o każdy szczegół, a nasi specjaliści są zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami i szkoleniami z zakresu pomp ciepła Żołynia. Korzystając z naszych usług monterskich mają Państwo gwarancję kompleksowej i profesjonalnej usługi. Nasi fachowcy pojawią się w wyznaczonym terminie i sprawnie dokonają montażu pompy ciepła Żołynia.