Pompy ciepła Dębica od kilku lat nieustannie zyskują na popularności. Ta forma ogrzewania wybierana jest coraz częściej w całym kraju, szczególnie w obecnej sytuacji. Rachunki za energię cieplną bowiem stale wzrastają, a obecny sezon może okazać się najgorszym dla naszych budżetów domowych. Dlatego coraz więcej właścicieli domów decyduje się na przeprowadzenie termomodernizacji, a co za tym idzie, montaż pompy ciepła Dębica. To nowoczesne urządzenie spełnia wszelkie wymagania i przewyższa technologicznie tradycyjne formy ogrzewania. Pompa ciepła Dębica i jej działanie oparte jest o naturalne źródła energii występujące w okolicy. Pompa może pobierać ciepło z okolicznych gruntów, akwenów wodnych, czy sił powietrza. Dlatego pompa ciepła Dębica to niezwykłe rozwiązanie zapewniające niezależne źródło energii. Dodatkowo montaż pompy ciepła przeprowadzamy tak, by nigdy nie wyczerpać zasobów. Dzięki temu urządzenie stanowi doskonałą alternatywę dla innych systemów grzewczych.
Zadzwoń i zapytaj o pompę ciepła:
Pompy ciepła Dębica – jakie są rodzaje?
Pompy ciepła Dębica mają swój uniwersalny cel – ogrzewać budynek przy możliwie najmniejszym koszcie i zeroemisyjności. Jednakże energia może być pozyskiwana z trzech różnych źródeł: wody, gruntu oraz powietrza. Mając ten fakt na uwadze, należy zatem rozróżnić kilka typów pomp ciepła Dębica:
- Gruntowe pompy ciepła Dębica – najpopularniejszy rodzaj urządzeń, który nadaje się do instalacji praktycznie w każdych warunkach. Ciepło odbierane jest z gruntu za pomocą specjalnych sond układanych pionowo lub poziomo. Pionowy układ oznacza wkopanie pojedynczej sondy na głębokość kilkudziesięciu metrów. Poziomy zaś – siatkę sond ułożoną na głębokości 1,5 metra pod ziemią.
- Wodne pompy ciepła – stosunkowo rzadko spotykane urządzenia, które pozyskują energię z akwenów wodnych. Jak nazwa sugeruje, do prawidłowego działania tego typu pompy ciepła konieczna jest obecność wody – rzeki, jeziora, stawu, zalewu czy wód podpowierzchniowych. INFOMECH nie wykonuje montażu wodnych pomp ciepła.
- Powietrzne pompy ciepła Dębica – zyskujące na popularności urządzenia, które dzielimy na dwie grupy: pompy powietrze/powietrze oraz pompy powietrze/woda. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z klimatyzacją w trybie rewersyjnym – zamiast chłodzić pomieszczenie, pompa ciepła je ogrzewa. Drugi typ pomp natomiast wykorzystuje energię z powietrza, by podgrzać kocioł z wodą. Pompa rozprowadza ciecz do grzejników i ogrzewania podłogowego.
Dostępne dofinansowanie do pompy ciepła Dębica
Montaż pompy ciepła Dębica to prawdziwa inwestycja w zieloną i tańszą energię. Dokładnie z tego powodu Unia Europejska zachęca mieszkańców do kupna pompy ciepła za pomocą specjalnych dofinansowań. Korzystać z nich mogą właściciele domów, mali i duzi przedsiębiorcy oraz rolnicy. Ze względu na specyfikę każdej z grup przewidziane są osobne programy wsparcia.
Do najpopularniejszych z nich należą:
- Czyste Powietrze – dotacja przewidziana dla osób, które wymieniają stary i nieekologiczny system grzewczy na bardziej przyjazne środowisku, jak pompy ciepła. Program oferuje jednorazowe wsparcie finansowe w postaci zwrotu kosztów do 30% całej inwestycji (maksymalnie do 32 tysięcy złotych).
- Ulga Termomodernizacyjna – to nic innego jak specjalna ulga podatkowa przewidziana dla osób, która pozwala na odliczenie kosztów poniesionych przez montaż pompy ciepła Dębica. Łączna, maksymalna kwota ulgi może wynosić do 53 tysięcy złotych, odliczanych w przeciągu 6 lat od ukończenia instalacji. Jednakże, aby móc ubiegać się o tę zniżkę konieczne, aby montaż pompy ciepła został ukończony do 3 lat od rozpoczęcia prac.
- Moje Ciepło – to dofinansowanie stworzone z myślą o osobach fizycznych, które są w trakcie budowy domu. W takim przypadku możliwe jest uzyskanie zwrotu do 30% kosztów kwalifikowanych (maksymalnie 21 tysięcy złotych), należnych za montaż pompy ciepła Dębica.
- Energia Plus – dotacja ta występuje w dwóch wariantach dla przedsiębiorców. Mogą oni występować o jednorazowe dofinansowanie wynoszące do 50 tysięcy złotych, lub o pożyczkę do 3 mln 950 tysięcy złotych na preferencyjnych warunkach z możliwością umorzenia do 10% pożyczanej kwoty.
- AgroEnergia – możliwość odliczenia kosztów montażu pompy ciepła dla rolników. Odliczenie wynosi do 20% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 15.000 złotych dla mocy instalacji od 10 do 30 kW oraz 13% kosztów kwalifikowanych do 25.000 złotych przy mocy od 30 do 50 kW.
Poza dotacjami, dostępne są rozmaite ekopożyczki w bankach komercyjnych z niższym oprocentowaniem niż tradycyjne kredyty. Specjaliści INFOMECH są na bieżąco ze wszystkimi dostępnymi programami wsparcia i z chęcią pomogą Państwu dobrać najlepszą dla nieruchomości dotację oraz udzielą pomocy przy wypełnianiu wniosków. Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z usług fachowców.