Telewizja przemysłowa w Infomech

 

Korzyści płynące z zainstalowania telewizji przemysłowej

Niektórzy ludzie maja podobno zdolność odczuwania, kiedy są przez kogoś obserwowani. Biorąc pod uwagę, w jak wielu miejscach stosuje się monitoring wizyjny, takie uczucie powinno towarzyszyć nam na każdym kroku. Z tego rozwiązania powszechnie korzystają obiekty użytku publicznego jak centra handlowe, parkingi, boiska czy nawet szkoły lub place budowy, ale coraz częściej spotkać można je również na osiedlach mieszkaniowych, a nawet na prywatnych posesjach.

Popularność systemów telewizji przemysłowej bierze się z oferowanych przez nią możliwości. Rejestrujące obraz kamery cyfrowe można dowolnie porozmieszczać po obiekcie i praktycznie nie istnieją ograniczenia dotyczące ich ilości. W niektórych instalacjach umieszcza się je na ruchomych głowicach (którymi można sterować zdalnie, za pomocą klawiatury lub dżojstika), co dodatkowo zwiększa ich pole widzenia.

Obraz przesyłany jest bezpośrednio do centrum odbiorczego, w którym pracownik na bieżąco obserwuje obraz z kamer, dodatkowo nagrywany jeszcze na dyskach twardych.

Podstawowym zadaniem tego typu instalacji jest zwiększenie bezpieczeństwa. Czasami już sam widok kamery powstrzymuje potencjalnego włamywacza czy złodzieja przed dokonaniem zabronionego prawem czynu. W razie jednak, gdyby do niego doszło, szybkie wykrycie incydentu na kamerach może zapobiec niebezpieczeństwu, a obraz z kamer stanie się źródłem dodatkowych informacji o sprawcy: znakach szczególnych, kierunku ucieczki, sposobie przemieszczania się.

Systemy zabezpieczenia technicznego proponowane przez firmę Infomech opierają się na wysokiej jakości sprzęcie, produkowanym przez renomowaną markę Hikvision. Posiadamy rejestratory i kamery pracujące zarówno w systemie IP jak i HD-TVI. Z naszą pomocą w obiekcie zainstalować można nowy system monitoringu, jak również zmodernizować już istniejący.

Skorzystanie z naszych usług będzie pierwszym krokiem do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników lub mieszkańców, a także ochrony mienia.