SYSTEMY KOMPUTEROWE

ksp

Część naszej oferty to szeroko pojęte usługi informatyczne realizowane na rzecz podmiotów prywatnych, przedsiębiorstw i instytucji. W ramach świadczonych usług zajmujemy się budową, konfiguracją i zabezpieczaniem lokalnych sieci komputerowych, instalacją, aktualizacją i optymalizacją komputerowego oprogramowania, konfiguracją połączeń internetowych, optymalizacją działania systemów informatycznych i poprawą jakości zabezpieczeń na komputerach prywatnych i na sprzęcie firmowym. Ponadto pomagamy w wyborze oprogramowania dostosowanego do potrzeb przedsiębiorstw działających w różnych branżach. Znamy się na wdrażaniu nowoczesnych systemów informatycznych klasy ERP, czyli systemów pozwalających na usprawnienie całości procesów związanych z zarządzaniem firmą. Przy wdrażaniu takich systemów zajmujemy się ich integracją z dotychczas wykorzystywanymi przez firmę programami komputerowymi (jeśli nowy system w całości nie jest w stanie przejąć pełnionych przez nie funkcji), a także importem istniejących baz danych do nowego systemu informatycznego firmy. Możemy również dostarczyć nowoczesny sprzęt komputerowy oraz niezbędne do jego działania oprogramowanie. Dodatkowo sprzedajemy i konfigurujemy serwery, prowadzimy również serwis sprzętu komputerowego, w tym serwis laptopów wielu znanych marek.

Bezpieczeństwo danych w sieci komputerowej

Nowe możliwości rozwoju, usprawnione zarządzanie firmą, dostęp do większej liczby klientów czy łatwiejsza komunikacja to tylko niektóre korzyści, jakie wiążą się z powszechnym dostępem do coraz szybszego Internetu. Owe korzyści nie powinny jednak przesłonić możliwych zagrożeń, na które narażone są wszystkie osoby, firmy i instytucje korzystające z sieci komputerowych, zarówno sieci globalnej jak i sieci lokalnych czy wewnętrznych sieci firmowych. Bezpieczeństwo danych w sieci komputerowej to podstawowa kwestia, o której wiele osób prywatnych, a nawet właścicieli firm wydaje się jednak zapominać. Tymczasem pominięcie kwestii związanych z bezpieczeństwem danych w sieci lub traktowanie tych kwestii po macoszemu może rodzić wyjątkowo gorzkie owoce. Dobitnie przekonały się o tym te osoby, którym z kont bankowych zniknęły zgromadzone na nich oszczędności lub firmy, którym wykradziono bazy danych z informacjami o ich klientach.

Bezpieczeństwo danych w sieciach komputerowych to przede wszystkim kwestie związane z poprawą poziomu kontroli dostępu do danych, odpowiednia konfiguracją połączenia internetowego, zabezpieczeniem systemu komputerowego przed działaniem złośliwego oprogramowania przez instalację i aktualizację oprogramowania antywirusowego, lepsze zabezpieczenie poczty elektronicznej, poprawa jakości haseł używanych przez użytkowników sieci komputerowej, a także przeszkolenie użytkowników w temacie najczęstszych sposobów wymuszania nieautoryzowanego dostępu do danych przez osoby trzecie/hakerów.