SERWERY

serwery

Zajmujemy się obsługą informatyczną małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób prywatnych. W ramach świadczonych usług realizujemy prace związane z przygotowaniem i późniejszym zarządzaniem serwerami firmowymi. Serwery stawiane są na popularnych systemach operacyjnych, na przykład na systemach z rodziny Windows lub Linux i mogą być wykorzystywane do zarządzania usługami poczty elektronicznej, do utrzymywania stron i serwisów internetowych, współdzielenie plików i wielu innych czynności związanych z funkcjonowaniem biznesu w szeroko pojętej przestrzeni wirtualnej. Nasza oferta to nie tylko pomoc w przygotowaniu, konfiguracji i późniejszej administracji takimi serwerami, ale także pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu, dopasowanego do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa, a następnie opieka serwisowa nad tym sprzętem.

Pomożemy w opracowaniu i wdrożeniu odpowiedniej polityki bezpieczeństwa danych, zajmiemy się dostarczeniem serwerów sieciowych renomowanych marek, a także instalacją, konfiguracją i integracją nowego oprogramowania, łącznie z konwersją danych ze starych systemów.Zajmujemy się obsługą informatyczną małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób prywatnych. W ramach świadczonych usług realizujemy prace związane z przygotowaniem i późniejszym zarządzaniem serwerami firmowymi. Serwery stawiane są na popularnych systemach operacyjnych, na przykład na systemach z rodziny Windows lub Linux i mogą być wykorzystywane do zarządzania usługami poczty elektronicznej, do utrzymywania stron i serwisów internetowych, współdzielenie plików i wielu innych czynności związanych z funkcjonowaniem biznesu w szeroko pojętej przestrzeni wirtualnej.

Nasza oferta to nie tylko pomoc w przygotowaniu, konfiguracji i późniejszej administracji takimi serwerami, ale także pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu, dopasowanego do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa, a następnie opieka serwisowa nad tym sprzętem. Pomożemy w opracowaniu i wdrożeniu odpowiedniej polityki bezpieczeństwa danych, zajmiemy się dostarczeniem serwerów sieciowych renomowanych marek, a także instalacją, konfiguracją i integracją nowego oprogramowania, łącznie z konwersją danych ze starych systemów.


Serwery i bazy danych w przedsiębiorstwie

Przedsiębiorstwa i instytucje, które posiadają własną infrastrukturę teletechniczną, dysponują wewnętrzną siecią komputerową i które decydują się na wdrożenie jakiegoś rodzaju oprogramowania do zarządzania firmą, zwykle zmuszone są do instalacji serwera lub serwerów pełniących funkcję bazy danych. Taka firmowa baza danych zabezpieczona odpowiednim oprogramowaniem jest podstawą działania wszystkich komputerów podłączonych do firmowej sieci komputerowej. Działa to w ten sposób, że na każdym z komputerów może być uruchomiony inny program/moduł oprogramowania, który realizuje inne funkcje, ale korzysta ze wspólnej bazy danych znajdującej się na firmowym serwerze. Serwer może być zmuszony do obsługi wielu komputerów w tym samym czasie, dlatego tak ważna jest jego moc obliczeniowa, w tym przede wszystkim wydajność procesora -współcześnie mniejsze znaczenie ma jakość połączenia sieciowego, ponieważ zazwyczaj jest ono wystarczająco szybkie, w pełni wystarczające obsługi wielu urządzeń jednocześnie.

Jeśli właściciel firmy zastanawia się nad wdrożeniem systemu klasy ERP lub chce skorzystać z innego rodzaju oprogramowania, które wymusza stworzenie jednolitej bazy danych, wtedy instalacja serwera firmowego staje się koniecznością. Oczywiście zawsze można skorzystać z dedykowanych serwerów zewnętrznych, ale nie w każdej sytuacji jest to opłacalne, wygodne i bezpieczne dla firmy.