KASY FISKALNE

Kasy fiskalne

Na potrzeby sklepów, a także innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, nasza firma przygotował szeroki wybór produktów z kategorii kasy fiskalne. Jest to sprzęt oferujący zróżnicowany zakres funkcji ściśle dopasowanych do specyficznych potrzeb różnych rodzajów działalności. Mamy zatem dla Państwa niewielkich rozmiarów mobilne kasy fiskalne dedykowane małych podmiotów gospodarczych, na przykład dla taksówkarzy. Mamy również kasy fiskalne dla średnich firm oraz duże kasy systemowe dedykowane dla marketów lub sklepów wielkopowierzchniowych. Cały sprzęt pochodzi od znanych i cenionych na rynku producentów, cechuje się niezawodnością działania oraz estetycznym wyglądem zewnętrznym. Pragniemy zaznaczyć, że prócz sprzedaży kas fiskalnych zajmujemy się również ich programowaniem oraz konfiguracją, według wskazanych nam przez Państwa wytycznych. Zapewniamy także pełną opiekę serwisową.

W ofercie naszej firmy znajdziecie wiele modeli nowoczesnych kas fiskalnych oraz drukarek fiskalnych stworzonych na potrzeby sklepów, firm handlowych i usługowych. Jest to sprzęt nowoczesny, zróżnicowany pod względem wielkości i oferowanych funkcji, sprawdzony w działaniu, sprowadzany od znanych na rynku producentów. Jeśli potrzebujesz prostą w obsłudze kasę fiskalna, nie musisz od razu sięgać po produkt wyjątkowo zaawansowany technicznie. Pomożemy Ci w dokonaniu właściwego wyboru, a także w podłączeniu i konfiguracji kasy z innymi urządzeniami, jeśli z takich urządzeń korzystasz. Nowoczesne kasy fiskalne mogą być zintegrowane z wagą, czytnikiem kodów kreskowych czy terminalem płatności kartami debetowymi. W ofercie naszego sklepu znajdziesz kasy fiskalne dla małych sklepików osiedlowych, dla marketów lud sklepów wielkopowierzchniowych. Wszystkie kasy objęte są dwuletnim okresem gwarancyjnym. Poza tym nasza firma świadczy również usługi serwisowe związane z programowaniem i konfiguracją kas, drukarek i innych urządzeń elektronicznych, wykorzystywanych w systemach sprzedaży detalicznej lub hurtowej.

Przykładowe produkty:

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne

Kasa ELZAB Jota E 12 tys. PLU jest kasą z elektroniczną kopią paragonów o bogatej funkcjonalności. Jest to kasa dedykowana dla mniejszych sklepów spożywczych, sklepów mięsnych, cukierni, piekarni, małej gastronomii, szczególnie tam, gdzie możliwa jest praca w sieci LAN/WAN. Posiada podtrzymanie akumulatorowe, może również pracować zasilana z gniazdka zapalniczki samochodowej. Umożliwia podłączenia terminala kart płatniczych z obsługą sprzedaży i wypłaty gotówki dla klienta (cashback).

s93cc000_l

KASA SYSTEMOWA Z KOPIĄ ELEKTRONICZNĄ
Wysoka jakość wykonania, bogata funkcjonalność oraz możliwość zaprogramowania 60 tys. produktów w bazie towarowej, to wizytówka kas systemowych ELZAB Delta Max E. Elektroniczna kopia paragonów oraz liczne rozwiązania usprawniające pracę na kasie, wśród których warto wspomnieć o: zaawansowanym zarządzaniu pracą kasjerów, rozbudowanych możliwościach promocji, rabatowania, wygodnej współpracy z wagami i wago-skanerami, bardzo szybkiej komunikacji z komputerem, obsłudze do 8 walut – adresowane są do wymagających placówek handlowych oraz wielkopowierzchniowych marketów.


DRUKARKI FISKALNE

Przygotowaliśmy dla Państwa bogaty zestaw różnorodnych drukarek fiskalnych, o prostych lub nieco bardziej złożonych funkcjach, wyróżniających się wysoką wydajnością pracy oraz niezawodnością działania. W naszej firmie znajdą zatem Państwo drukarki fiskalne mobilne – niewielkie drukarki zapewniające możliwość wykonywania wydruków w terenie (zasilane na baterie), drukarki sklepowe, a także specjalistyczne drukarki fiskalne dla aptek. Cały sprzęt oferowany przez naszą firmę objęty jest 2-letnią gwarancją producenta. My, jako firma informatyczna, możemy pomoc w skonfigurowaniu drukarki z oprogramowaniem Państwa sklepu/firmy, a także zintegrować ją z każdą kasą fiskalną lub komputerem firmowym. Oferujemy również pomoc techniczną w przypadku awarii tego typu sprzętu, możliwość wykonania jego rekonfiguracji, a także bieżącej konserwacji. Warto zaznaczyć, że wszystkie drukarki fiskalne z naszej oferty to sprzęt nowoczesny, wydajny i niezwykle wygodny w użytkowaniu.

Przykładowy produkt:

da3f00000004_l

MULTIINTERFEJSOWA Z FV

Wysokiej klasy szybka i wytrzymała drukarka fiskalna z popularnymi protokołami do programów sprzedaży, mechanizmem drukującym wyposażonym w obcinacz, funkcją prostego zakładania papieru easy load oraz długą 80-cio metrową rolką papieru. Realizuje zapis kopii paragonu na elektronicznych nośnikach danych. Kompaktowa obudowa i złącza wyprowadzone od spodu obudowy zapewniają estetykę instalacji i pewność połączeń. Idealna do punktów o dużym natężeniu ruchu.


TERMINALE POS

Dla wszystkich właścicieli sklepów, punktów handlowych i usługowych, nasza firma przygotowała bogatą ofertę nowoczesnych terminali płatniczych. Terminale POS to urządzenia elektroniczne powszechnie wykorzystywane do regulowania płatności przy pomocy kart płatniczych. W naszej ofercie znajdą Państwo terminale POS przystosowywane do realizacji płatności zbliżeniowych, a także płatności wykonywanych za pomocą specjalnych aplikacji mobilnych instalowanych w telefonach komórkowych. Jeśli szukają Państwo najnowszych rozwiązań, warto sięgną po jeden z produktów oferowanych przez naszą firmę. Pragniemy zaznaczyć, że terminale POS to gwarancja bezpieczeństwa i sprawności przeprowadzania bezgotówkowych transakcji na linii sklep-klient. Jeśli chcą Państwo być bardziej dostępnym dal swoich klientów, już teraz warto zaopatrzyć się w jedno z takich urządzeń. Gorąco zachęcamy!

Przykładowy produkt:

2003012.1_l

Terminal POS ELZAB P10 to urządzenie dedykowane do pracy w punktach handlowych i gastronomicznych. Dzięki zastosowaniu ekranu dotykowego terminal ułatwia i przyśpiesza pracę sprzedawcy.
Wysoka jakość
Zastosowane markowe podzespoły renomowanych firm takich jak Intel® czy Toshiba® pozwolą na wieloletnią bezawaryjną pracę. Ponadto 15 calowy ekran charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem ochrony IP52 co oznacza ochronę przed wnikaniem pyłu w ilościach nie zakłócających pracy urządzenia oraz ochronę przed kroplami wody padającymi na obudowę pod kątem 15° względem położenia normalnego.
Produkt objęty jest 24 miesięczną gwarancją.
Wydajność
Serce komputera stanowi niezawodny dwurdzeniowy procesor Intel Atom D2550 taktowany częstotliwością 1,86GHz. Komputer wyposażony jest w jedną kość pamięci RAM o wielkości 2 GB oraz dysk twardy o pojemności 320 GB.
Uniwersalność
Terminal współpracuje ze wszystkimi programami sprzedażowymi (handel i gastronomia) działającymi w środowiskach Microsoft i Linux.
Liczne porty wejścia/wyjścia pozwalają na jednoczesne podpięcie wielu urządzeń peryferyjnych np. wag, drukarek, czytników.


WAGI ELEKTRONICZNE

Oferujemy Państwu możliwość zakupu nowoczesnych wag elektronicznych pochodzących od wielu znanych producentów. Są to urządzenia zaawansowane techniczne, pozwalające na integrację z kasami i drukarkami fiskalnymi, nierzadko wyposażone w szereg dodatkowych, niezwykle użytecznych funkcji. Na naszą ofertę składają się m.in. takie wagi elektroniczne jak: proste wagi kontrolne, wagi kalkulacyjne i platformowe, a także wagi ze zintegrowanym terminalem POS lub specjalistyczne wagi na boksy kasowe do większych sklepów lub hipermarketów. Ofertę firmy dopełniają różnego rodzaju akcesoria pomocnicze i materiały eksploatacyjne do wag elektronicznych, a także możliwość zakupu oraz instalacji specjalnego oprogramowania do tworzenia baz danych produktów, co w znaczący sposób ułatwia pracę przy kasach. Wszystkie wagi elektroniczne objęte są gwarancją producenta, a nasza firma oferuje pomoc przy ich instalacji, a także przy instalacji oprogramowania oraz jego dalszej konfiguracji.

Przykładowy produkt:

prima2_l

Waga ELZAB Prima 2 jest przeznaczona do współpracy z kasami fiskalnymi firmy ELZAB S.A. oraz z innymi kasami i urządzeniami wyposażonymi w interfejs szeregowy lub USB. Może pracować również jako samodzielna waga ogólnego przeznaczenia. Waga ELZAB Prima 2 posiada programowo definiowalny format protokołu komunikacyjnego, pozwalający na bezkonfliktową pracę z dowolnym istniejącym lub nowym typem kasy.
Waga jest wyposażona w trzy klawisze służące do:

 • włączania i wyłączania tary
 • zerowania wagi
 • przesyłania wyniku ważenia do kasy
 • programowania parametrów pracy wagi

Włączenie funkcji tary sygnalizowane jest wskaźnikiem TARA. Wyłączenie tej funkcji odbywa się automatycznie po zważeniu towaru lub może nastąpić ręcznie, po wcześniejszym zaprogramowaniu takiej opcji.
Waga ELZAB Prima 2 posiada dwukierunkową komunikację szeregową, która umożliwia inicjowanie przez interfejs odczytywania masy oraz wybór i programowanie parametrów pracy wagi. Wynik ważenia może być także przesyłany z wagi po naciśnięciu klawisza, automatycznie po zważeniu towaru lub w sposób ciągły.
Przeznaczenie i zastosowanie
Waga ELZAB Prima 2 znajduje zastosowanie w placówkach handlowych różnej wielkości, począwszy od targowisk lub bazarów, małych sklepów, poprzez średnie i na dużych obiektach kończąc - w zależności od intensywności procesów ważenia towarów na danym stoisku. Waga ELZAB Prima 2 ma zastosowanie w magazynach i hurtowniach oraz zakładach produkcyjnych i przetwórstwa żywnościowego różnych branż, jak i w gastronomii.


KOLEKTORY DANYCH

Nowoczesne przenośne urządzenia elektroniczne przeznaczone do zbierania danych i ich bezprzewodowego przesyłania do komputera bazowego to tzw. kolektory danych. Urządzenia tego typu powszechnie wykorzystywane są w wielu rodzajach działalności gospodarczej, zwłaszcza w handlu i przemyśle. Kolektory danych wykorzystuje się do wprowadzania dostaw do magazynów, sprawdzania cen, przyjmowania i weryfikacji zamówień, gromadzenia danych w magazynach i hurtowniach, czy też przy wydawaniu towaru z magazynu. W ofercie naszej firmy znajdą Państwie wiele urządzeń tego typu. W zależności od wybranego modelu, będą to urządzenia przystosowane do pracy w odmiennych warunkach. Część z nich będzie przystosowana do montażu w pojazdach, inne będą dedykowane dla przemysłu, a jeszcze inne do obsługi hurtowni lub sklepów. Nasza firma zapewnia także dostęp do nowoczesnego oprogramowania tego typu urządzeń.

Przykład kolektora danych z systemem Android:

2003260_l

Kolektor CipherLab RS30 to wielofunkcyjne urządzenie z systemem Android 4.4. Duży, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 4,7’’ oraz dedykowane przyciski do obsługi czytnika kodów kreskowych sprawiają, że obsługa staje się intuicyjna a operator ma pełną kontrolę nad terminalem. Zwarta obudowa, norma szczelności IP54 oraz odporność na upadek z wysokości 1,2m sprawiają, że RS30 sprosta wymaganiom pracowników mobilnych. Komunikacja bezprzewodowa w standardzie 802.11 b/g/n, Bluetooth, NFC, GMS. Kamera o rozdzielczości 8 MP wykona dobrej jakości zdjęcia.
Najważniejsze cechy:

 • Kolorowy, dotykowy wyświetlacz qHD o przekątnej 4,7’’
 • Komunikacja bezprzewodowa
 • System operacyjny Android 4.4
 • Skaner kodów kreskowych
 • Bateria litowo-jonowa pozwalająca na 10 godzin pracy
 • 2 gniazda karty SIM

Przykład kolektora danych z systemem Windows:

2002734_l

Nowy model popularnego na rynku kolektora danych MEMOR X3 w segmencie lekkich i kompaktowych terminali. Użytkownik może wybrać spośród 3 dostępnych modułów skanowania: standardowego linear imagera, wydajnego lasera z pokrywą Gorilla Glass lub imagera 2D. Czytnik kodów wyposażony jest w opatentowaną technologię „Green Spot” potwierdzającą prawidłowy odczyt kodu.
Procesor oraz pamięć zoptymalizowano dla możliwych do wyboru dwóch systemów operacyjnych: dla Windows CE Core: Xscale PXA310 624 MHz 128MB RAM lub dla Windows CE Pro: 806 MHz 256MB RAM.
Komunikacja Bluetooth 2.1 oraz WiFi 802.11 a/b/g/n ułatwi wdrożenie w istniejącym środowisku pracy.
Najważniejsze cechy:

 • System operacyjny Windows CE 6.0 Core lub Windows CE 6.0 Pro
 • Pamięć 512 MB Flash
 • Slot na karty pamięci SD
 • Bezpieczny upadek z wysokości 1,2m
 • Norma szczelności IP54

Przykład kolektora danych z systemem DOS:

zebexz9000_l

Kolektor Z-9000 - Prosty i łatwy w obsłudze kolektor danych przeznaczony dla użytkowników ceniących sobie trwałość i niezawodność. Transfleksyjny, podświetlany na biało wyświetlacz LCD zapewnia doskonałą widoczność w każdych warunkach oświetleniowych, nawet w pełnym słońcu. Zastosowanie wysokiej jakości komponentów pozwala na pracę nawet w temperaturach -20°C. Zaawansowany, 32-bitowy procesor gwarantuje płynną pracę urządzenia.
Kolektor Z-9000 można zoptymalizować w celu dopasowania do własnych potrzeb poprzez opcjonalne wyposażenie: czytnik laserowy, imager 2D czy komunikację Bluetooth.
Zestaw podstawowy: terminal, stacja dokująca, zasilacz, akumulator litowo-jonowy, kabel komunikacyjny USB, pasek na rękę.
Akcesoria: stacja dokująca Ethernet, 4 stanowiskowa ładowarka baterii.
Oprogramowanie
Program Elzab Kolektor Plus (EKP) umożliwia zbieranie danych i komunikację z komputerem. Wyróżnia się szerokim zakresem ustawień opcji funkcji kolektora, co pozwala lepiej dostosować użytkownikowi kolektor do konkretnych zastosowań. Program ten jest wgrany fabrycznie i nie trzeba go instalować.
Program EKP umożliwia skanowanie kodów pojedynczo jak i sumarycznie (ten sam kod jest sklejany do jednej pozycji), oraz umożliwia wystawianie wielu dokumentów na kolektorze.
ELZAB Kolektor Plus współpracuje z następującymi programami magazynowymi:

 • Subiekt GT (+Sfera)
 • Small Business
 • PC-Market
 • WF-Mag
 • KC-Firma

CZYTNIKI i SKANERY

Laserowe lub diodowe czytniki kodów kreskowych to podstawowe wyposażenie każdego nowocześnie wyposażonego sklepu, a także hurtowni lub magazynu. Dzięki urządzeniom skanującym proces sprzedaży towaru zostaje znacznie przyspieszony, bardziej szczelny i w pełni kontrolowany. Instalując w sklepie czytniki kodów kreskowych trudniej o pomyłkę przy naliczaniu rachunku, co wiąże się z oszczędnościami dla sklepu, a także z większym zaufaniem ze strony klientów. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo różnego rodzaju czytniki i skanery. Zawsze są to urządzenia w pełni nowoczesne, proste w obsłudze, bezawaryjne w działaniu i niezwykle trwałe. Zakupią u nas Państwo proste skanery ręczne, a także bardzo wydajne skanery stacjonarne oraz specjalistyczne skanery do zabudowy, dedykowane dla większych sklepów z osobnymi stanowiskami kasowymi.

Przykład ręcznego czytnika kodów kreskowych:

2003000_l

Z-3220 to czytnik kodów kreskowych dedykowany dla początkujących użytkowników. Zastosowany moduł skanujący umożliwia odczyt wszystkich standardowych kodów jednowymiarowych z odległości do 7cm. Ergonomiczna obudowa sprawia, że obsługa staje się intuicyjna.
Gumowe elementy obudowy zapobiegają uszkodzeniom mechanicznym okna skanującego. Klasa szczelności gwarantuje niezawodną pracę w takich środowiskach jak biuro, biblioteka czy magazyn.
Najważniejsze cechy:

 • odczyt kodów 1D, w tym GS1 DataBar,
 • lekka i wytrzymała konstrukcja,
 • odporny na upadek z wysokości 1,5m.

DRUKARKI ETYKIET

Jeśli szukają Państwo niewielkiej i niezwykle poręcznej drukarki etykiet lub specjalistycznej drukarki przemysłowej, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Wśród wielu produktów można tu znaleźć proste w obsłudze niewielkie drukarki przenośne, a także nieco większe drukarki biurkowe. Zapewniamy także dostęp do urządzeń bardziej profesjonalnych, dedykowanych dla przedsiębiorstw produkcyjnych, a także dla większych sieci handlowych lub hurtowni i magazynów. Oferujemy również sprzedaż materiałów eksploatacyjnych wykorzystywanych w tego typu urządzeniach. Jeśli potrzebują Państwo nowej drukarki etykiet, w naszym sklepie znajdą Państwo urządzenia nie tylko nowoczesne, ale i niezawodne w działaniu. Drukarki etykiet, podobnie jak pozostały sprzęt elektroniczny oferowany przez naszą firmę, objęte są gwarancją producenta.

Przykład drukarki mobilnej:

2003005_l

Drukarka mobilna Godex MX20 to kompaktowe urządzenie umożliwiające wydruk etykiet czy pokwitowań. Maksymalna szerokość druku to 48mm. Gumowe elementy obudowy chronią drukarkę przed nieumyślnym uszkodzeniem mechanicznym. Drukarka z modułem Bluetooth w połączeniu z kolektorem danych wyposażonym w bazą towarową wydrukuje aktualne informacje o produkcie. Dzięki darmowej aplikacji GoAPP wydruk etykiet może nastąpić nawet z poziomu smartfonów lub tabletów z systemem Android.
Drukarki przenośne można wykorzystywać do wydruku etykiet transportowych, magazynowych, potwierdzeń zamówień, czy też etykiet na półki sklepowe.
Najważniejsze cechy:

 • Wydruk termiczny na papierze ciągłym lub na etykietach samoprzylepnych
 • Norma szczelności IP42 lub, po zastosowaniu opcjonalnego pokrowca, IP54
 • Bezpieczny upadek z wysokości 1,5m
 • Procesor 32 bit RISC CPU

SERWIS, FISKALIZACJA

Prócz sprzedaży takich urządzeń elektronicznych jak: kasy fiskalne, drukarki i czytniki etykiet, wagi elektroniczne, kolektory danych czy terminale POS, nasza firma zajmuje się również kompleksową obsługą techniczną tego typu urządzeń – prowadzimy serwis techniczny zajmujący się konserwacją oraz naprawami wymienionych urządzeń elektronicznych, a także naprawami komputerów stacjonarnych i laptopów. Dopełnieniem naszej oferty jest fiskalizacja urządzeń wykorzystywanych w systemach sprzedaży i sprzedawanych przez naszą firmę. Proces fiskalizacja jest niezbędny dla możliwości rozpoczęcia wykorzystywania konkretnego modelu urządzenia w działalności gospodarczej i zawsze musi być wykonywany pod nadzorem uprawnionego do tego serwisanta. Pragniemy podkreśli, że wraz z zakupem sprzętu elektronicznego, można również skorzystać z szerokiego wachlarza usług informatycznych i technicznych realizowanych przez naszą firmę, do czego gorąco zachęcamy.


 

Zapraszamy do zakupów!

 


Integracja systemu monitoringu analogowego HD z kasami fiskalnymi

Instalując system monitoringu w obiektach wyposażonych w kasy fiskalne, czy inne urządzenia komunikujące się przez złącze typu RS, mamy możliwość dodatkowego monitoringu danych. Pozwala to np. skontrolować, czy wydany towar jest zgodny z tym na paragonie. Generator obrazu transakcji fiskalnych FG-50HD M1725 informacje z kasy dodaje do sygnału wideo, przez co rejestrowane są zsynchronizowane dane wizualne oraz fiskalne. Pozwala to zapisać pełną informację o sprzedaży. Generator jest kompatybilny z wszystkimi popularnymi systemami monitoringu HD: AHD, HD-TVI, HD-CVI oraz SD: CVBS.

Konfiguracja drukarki fiskalnej z generatorem M1725, snifferem M1721 i torem wizyjnym kamery

Konfiguracja drukarki fiskalnej z generatorem M1725, snifferem M1721 i torem wizyjnym kamery

Powyżej znajduje się schemat ilustrujący sposób połączenia kasy fiskalnej i systemu monitoringu. SNIF-42M1721 wymagany jest do konwersji danych z portu RS-232 na RS-485, który jest obsługiwany przez generator. Urządzenie w czerwonym prostokącie oznaczone cyfrą 1 symbolizuje opcjonalny port rozszerzeń drukarki.

 

www.infomech24.pl