Instalacja monitoring cctv SĄD NISKO – kamery HIKVISION HDTVI – Monitoring nowa dęba

Instalacja monitoring cctv SĄD NISKO - kamery HIKVISION HDTVI - Monitoring nowa dęba

Instalacja monitoring cctv SĄD NISKO - kamery HIKVISION HDTVI - Monitoring nowa dęba

Wykonaliśmy instalację monitoringu CCTV opartego o kamery HDTVI w Sądzie w Nisku.

Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od tego jak się zabezpieczymy od ewentualności włamania lub napadu.

Coraz więcej osób pod wpływem informacji o kolejnych zdarzeniach decyduje się zatem nie czekać na włamanie i szukają sposobu na najlepsze zapewnienie sobie i domownikom bezpieczeństwa.

We wpisie tym poznamy możliwości jakie dają kamery przemysłowe pod kątem zabezpieczenia dowolnego miejsca wymagającego takich środków bezpieczeństwa.

Warto tu wspomnieć, że oprócz kamer do monitoringu innym bardzo użytecznym rozwiązaniem jest zastosowanie alarmu.

który może funkcjonować w połączeniu z kamerami i po odpowiedniej konfiguracji stanowić kompletne zabezpieczenie domu.

Jakie kamery do ochrony domu i posesji.

To jakich kamer i w jakiej ilości będziesz potrzebował do kompletnego zabezpieczenia domu monitoringiem przemysłowym.

zależy od tego jak duży jest dom lub mieszkanie oraz czy chcesz oprócz wnętrza prowadzić podgląd zewnętrzny np. na bramę, podjazd lub parking.

Dodatkowo możesz czuć się zaskoczony ilością dostępnych możliwości jakie oferują kamery przemysłowe a tym bardziej nowoczesne kamery megapikselowe ip.

Kamery analogowe nazywane również przemysłowymi to urządzenia o mniejszych parametrach. jednak o dużo przystępniejszej cenie, natomiast kamery ip.

to nowoczesne urządzenia wyposażone w interfejs sieciowy pozwalający takiej kamerze działać w sieciach internetowych, oraz rejestrować i przesyłać dane w postaci cyfrowego sygnału multimedialnego. Monitoring przemysłowy IP to niewątpliwie przyszłość wizyjnych technologii zabezpieczeń i kierunek rozwoju tej dziedziny.

Podejmując decyzję jaką gałąź technologiczną wybierzemy do realizacji monitoringu musimy zastanowić się czy.

mamy zamiar wydać dużo pieniędzy na nowoczesny monitoring wysokiej jakości czy wystarczy nam dobrej jakości monitoring analogowy.

czy chcemy w przyszłości rozbudować nasz monitoring czy raczej mamy konkretne plany co do zakresu naszej sieci.

w jakim stopniu potrzebujemy integracji monitoringu z możliwościami zarządzania z internetu (oba warianty umożliwiają zdalny podgląd w internecie, jednak kamery IP w pełni).

Na podstawie tych pytań możemy ustalić ze sprzedawcą w sklepie z zabezpieczeniami jaki typ monitoringu nas interesuje i na tej podstawie zbudować sieć monitoringu.

dobrać odpowiedni rejestrator cyfrowy i niezbędne akcesoria celem jego instalacji, okablowania oraz uruchomienia.

Kamery wewnętrzne.

Jak wiadomo mamy możliwość monitoringu wewnątrz pomieszczeń, ze względu na miejsce i warunki zastosowania kamery przemysłowe oraz kamery ip.

posiadają różne obudowy oraz funkcje, do wewnątrz najczęściej wybierane są kamery kompaktowe w obudowie typu „box/pudełko” oraz kamery kopułkowe.

Są to estetyczne urządzenia, które sprawdzą się zarówno w domach jak i w biurach, pomieszczeniach użyteczności publicznej oraz wewnątrz sklepów.

Do firm, sklepów i innych pomieszczeń szczególnie narażonych na działania osób niepożądanych warto wybrać kamery wandaloodporne, które posiadają wytrzymałą i odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć i zalanie obudowę.

Opcjonalnie kamery wewnętrzne wyposażone mogą być w oświetlacz podczerwieni i dualny przetwornik do pracy w dzień i w nocy gdy nie ma zewnętrznych źródeł światła i monitoring ma być prowadzony w kompletnych ciemnościach.

Warto tutaj dodać, że kamery analogowe lepiej sobie radzą w nocy i generują lepszej jakości obrazy monohromatyczne (czarno-białe).

Kamery zewnętrzne.

Aby monitoring wizyjny był kompletnie zrealizowany i zapewnił nam pełną kontrolę i zabezpieczenie przed włamywaczami należy również zainstalować kamery. na zewnątrz budynku, najlepiej skierowane na główne wejście oraz na obszar z tyłu posesji, gdzie zazwyczaj jest możliwość włamania większa.

Oprócz zabezpieczenia zyskamy wygodny sposób na kontrolę tego kto chce nas odwiedzić i właśnie oczekuje pod bramą.

Do zewnętrznych zastosowań potrzebne są kamery odpowiednio zabezpieczone i przystosowane do pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych, temperaturowych oraz oświetlenia. Kamery zewnętrzne posiadają zatem odpowiednie.

Co jeszcze potrzebne do monitoringu.

Gdy już mamy wybrane kamery pozostaje jeszcze dobrać do ilości oraz rodzaju kamery odpowiedni rejestrator (rejestrator cyfrowy DVR do kamer przemysłowych analogowych lub rejestrator sieciowy NVR do kamer ip).

Funkcją rejestratora jest przede wszystkim zapis i archiwizacja materiału jaki przesyłają do niego kamery.

warto mieć świadomość, że materiał musi być zapisywany „przyrostowo” co oznacza konieczność przewidzenia ile materiału multimedialnego wstecz będziemy w stanie utrzymać.

W domu nie trzeba mieć możliwości powrotu kilkadziesiąt dni wcześniej natomiast w biurach lub sklepach może się okazać, że taka polityka archiwizacji i nadpisywania materiału jest wręcz obowiązkowa – pod tym kątem wybieramy pojemność i funkcjonalność rejestratora.

Ponadto rejestrator daje nam możliwość zarządzania parametrami rejestrowanego materiału oraz zarządzanie parametrami kamer przemysłowych – szczególnie dotyczy to rejestratorów cyfrowych DVR, gdzie kamery nie posiadają osobnego interfejsu do zarządzania zdalnego.

Bardzo ważną funkcją rejestratora jest funkcja podglądu obrazu przez internet – monitoring z podglądem na żywo w sieci daje nam możliwość oceny sytuacji nawet gdy jesteśmy daleko poza domem, na urlopie lub w podróży służbowej wystarczy komputer lub telefon komórkowy z dostępem do sieci globalnej internet.

Oprócz rejestratorów do monitoringu będziesz potrzebował:okablowanie w zależności od typu kamer skrętkę (kabel sieciowy UTP) lub koncentryk (kabel koncentryczny),

końcówki do kabli,

akumulatory i zasilacze awaryjne,

dyski twarde do rejestratorów,

switche (przełączniki sieciowe) dla kamer IP oraz rejestratorów NVR,

monitor do stacjonarnego poglądu z kamer (jeśli jest taka potrzeba).

Jak widać, nowoczesne urządzenia do monitoringu wizyjnego pozwalają w stosunkowo łatwy i praktyczny sposób zrealizować podgląd obrazu z kamer zarówno w warunkach domowych jak i w małych firmach, zakładach usługowych i sklepach.

Potrzebujemy tylko ustalić nasze potrzeby, określić budżet i przedyskutować zakup ze specjalizującym się w tej dziedzinie sprzedawcy lub instalatorem.

Proszę pamiętać, że sam zakup kamer i rejestratorów nie rozwiązuje problemu jeśli niepoprawnie zostanie wykorzystany.

Należy skorzystać z porady fachowca przed podjęciem decyzji o sposobie rozmieszenia oraz wyborze typu kamer, aby twoje pieniądze nie poszły na marne i abyś mógł spać naprawdę spokojnie musisz na sam koniec zadbać o to aby system był zrealizowany w praktyce zgodnie z zasadami sztuki.

Poprawnie zainstalowane kamery dają dużą pewność, że włamywacz zastanowi się dwa razy, a taki, który zdecyduje się na włamanie ma ogromne szanse na to aby zostać łatwo wykrytym i zdemaskowanym.