Monitoring przemysłowy firmy transportowej Skup i Sprzedaż Metali Kolorowych Łupiński Ryszard Monitoring Kolbuszowa

Monitoring przemysłowy firmy transportowej Skup i Sprzedaż Metali Kolorowych Łupiński Ryszard Monitoring Kolbuszowa

Monitoring przemysłowy firmy transportowej Skup i Sprzedaż Metali Kolorowych Łupiński Ryszard Monitoring Kolbuszowa

 1. Monitoring HDTVI.
  HIKVISION
  - Wykonano:
 2.  - Modernizacja sieci LAN,
   - Mosty radiowe TP-Link,
   - Instalacja systemu alarmowego SATEL,
   - Instalacja telewizji przemysłowej HIKVISION,
   - Konfiguracja systemów i komputerów,
   - System zasilania dla instalacji,
Monitoring przemysłowy firmy transportowej Skup i Sprzedaż Metali Kolorowych Łupiński Ryszard Monitoring Kolbuszowa

Monitoring przemysłowy firmy transportowej Skup i Sprzedaż Metali Kolorowych Łupiński Ryszard Monitoring Kolbuszowa

 

Systemy Alarmowe

Jak wynika ze statystyk podobno zaledwie co szósty system alarmowy w domu jednorodzinnym działa sprawnie. Nasza firma stawia na indywidualne podejście do każdego projektu, połączone ze szczegółową analizą potrzeb klienta, co jest podstawą dobrze działającego alarmu. Policyjne badania jednoznacznie wskazują wyraźnie mniejszą ilość włamań do lokali wyposażonych właśnie w system alarmowy.

jeśli nie chcesz płacić wysokiego 
miesięcznego abonamentu 
za firmę ochroniarską, mamy rozwiązanie specjalnie dla Ciebie.

Każdy z naszych systemów alarmowych oraz większość już istniejących 
w dowolnej chwili można rozbudować 
o moduł GSM. Umożliwia on informowanie za pomocą SMSa lub komunikatu głosowego o zdarzeniach takich jak:

-Włamanie,
-Wykrycie dymu, czadu, metanu,
-Zalania mieszkania wodą,
-Otwartej bramie wjazdowej,
-Braku zasilania 230V,

 

 

Opis systemów

W naszej pracy dążymy do ulepszania oferowanych usług, aby były one jeszcze bardziej funkcjonalne i przyjazne. Stale poszukujemy nowych pomysłów i zastosowań. Chętnie podejmujemy wyzwania, które zmuszają nas do tworzenia nowatorskich rozwiązań, dlatego nasza firma dba o ciągły rozwój pracowników.

Oferujemy Państwu szeroką ofertę wykonywanych systemów. Od tych najbardziej prostych i podstawowych do bardziej zaawansowanych i rozbudowanych. 
Wszystkie propozycje dobierane są do potrzeb oraz wymagań klienta.

Instalacje alarmowe możemy podzielić na dwie grupy:

 • Przewodowe
 • Bezprzewodowe

Instalacje przewodowe są standardowymi instalacjami w których impulsy od czujników do centrali przekazywane są specjalnymi kablami. Najlepiej montować je na etapie stanu surowego lokalu mieszkalnego czy użytkowego. Alternatywą jest system bezprzewodowy nie wymaga on układania kabli w ścianach. Dlatego można go założyć nawet w użytkowanym domu.

Oprócz podstawowych funkcji nasze systemy mogą zostać rozbudowane o:

 • Zastąpienie hasła kartami zbliżeniowymi, brelokami lub pilotami co eliminuje potrzebę pamiętania sekwencji cyfr i zapobiega zapomnieniu hasła, szczególnie przydatne 
  osób starszych i dzieci lub gdy mamy np. ekipę remontową wystarczy dać kartę by uzyskali dostęp do lokalu, nie powoduje to że wchodzą oni w posiadanie hasła dostępu, a po zakończonym remoncie wystarczy odebrać kartę.
 • Możliwość zainstalowania czujników, które nie reagują na domowe zwierzęta.
 • Sterowanie systemem przez telefon komórkowy (rozbrajanie alarmu, włącznie wybranych świateł w domu, otwieranie - zamykanie bramy wjazdowej).
 • Powiadamianie SMS o zdarzeniach w systemie.
 • Sterowanie roletami antywłamaniowymi.
 • Detekcja:
  -zalania mieszkania, 
  -dymu, 
  -gazu ziemnego (metan), 
  -gazu LPG (propan-butan), 
  -gazów usypiających (np. oparów chloroformu), 
  -czadu,
  -zbicia szyby,
 • Specjalne czujki, które wyglądają i spełniają taką samą role co pozostałe, lecz wyposażone są w dodatkowe diody LED. Gdy czujnik wykryje ruch załącza diody ukryte w czujce, które podświetlają pomieszczenie. Dzięki temu nie musimy zapalać światła np. przy zdjęciu butów gdy wchodzimy do mieszkania lub przejściu po schodach.
 • Możliwość podłączenia systemu do dowolnej firmy ochroniarskiej.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Z chęcią wszystko wyjaśnimy oraz doradzimy.
Monitoring szkoły
 
 
Cele stosowania monitoringu
 
Przestępstwa, na które narażeni są przebywający na terenie szkoły to: różnego rodzaju kradzieże odzieży lub innych rzeczy osobistych, wymuszenia i zastraszenia szczególnie uczniów młodszych klas przez ich starszych rówieśników. Coraz częściej dochodzi do groźnych pobić i przestępstw związanych z rozprowadzaniem środków odurzających. Należy uzmysłowić sobie, że nawet bardzo dobra edukacja nie rozwiąże tego problemu, z kolei monitoring może go znacznie ograniczyć. 
 
Zarejestrowane sytuacje mogą być często jedynym dowodem przestępstwa, gdy świadkowie takich zdarzeń nie chcą “zeznawać” w obawie o odrzucenie ich ze strony swoich kolegów, lub w obawie o własne bezpieczeństwo. Monitorując zapewniamy bezpieczeństwo przebywającym osobom, jak również chronimy przed dewastacją obiekty, urządzenia będące własnością szkoły.
 
 
Schemat monitoringu szkoły
 
Założenia
 
Należy zdać sobie sprawę, że ze względu na charakter i wielkość obiektu (duża ilość pomieszczeń, rozległy, duży obszar monitorowania) oraz często ograniczenia finansowe tych placówek, nasz monitoring będzie miał w większości charakter poglądowy. Jedynie w kilku miejscach będzie możliwa szczegółowa identyfikacja osób np. po rysach twarzy itp.
 
Co i jak monitorować?
 
Przede wszystkim musimy obserwować wszystkie możliwe wejścia na teren budynku szkoły. Tutaj należy prowadzić taki monitoring, aby możliwa była jednoznaczna identyfikacją osób wchodzących. Taki podgląd zapewnią kamery umieszczone w bliskiej odległości od wejścia lub kamery z wąskokątnymi obiektywami (długie ogniskowe - teleobiektywy), które będą miały w swoim polu widzenia jedynie drzwi wejściowe. Takie rozwiązanie da nam pewność, że na zarejestrowanym materiale będziemy mieli informacje szczegółowe na temat wyglądu potencjalnego sprawcy wykroczenia, które może mieć miejsce na terenie szkoły.
 
Następnymi miejscami, w których powinniśmy zainstalować kamery są korytarze i szatnie. Szczególnie w tych pomieszczeniach, kamery powinny być umieszczone jak najwyżej. Z jednej strony - usytuowanie takie zapewni największą powierzchnię podglądu. Monitorowany będzie przecież tłum ludzi, a zbyt niskie zamocowanie kamer, spowoduje, że monitorowane będą jedynie osoby znajdujące się najbliżej kamery. Z kolei dalsze osoby będą przysłonięte przez poprzedników. Z drugiej strony, montaż taki zapewni bezpieczeństwo kamery. 
 
Ze względu na charakter pomieszczenia (korytarz jest zazwyczaj długi, i wąski) należy zastosować większą liczbę kamer. Wówczas, należy tak rozmieszczać kamery, aby każda z nich miała drugą w swoim polu widzenia (np. na dwóch przeciwległych końcach korytarza). Zapewni to możliwość zarejestrowania sprawcy uszkodzenia jednej z kamer.
 
Najbardziej dyskusyjnym miejscem montowania kamer są łazienki i ubikacje. Czy pomieszczenia te powinny być monitorowane? Z punktu widzenia dyrektorów tych placówek, właśnie w tych miejscach dochodzi do największej ilości aktów chuligaństwa. Często również pomieszczenia te wykorzystywane są jako palarnie papierosów.
 
Biorąc pod uwagę powyższe uwagi, władze większości szkół decydują się na monitoring w tych pomieszczeniach. Podgląd prowadzony jest w ten sposób, że monitorowane jest całe pomieszczenie, bez bezpośredniego podglądu wewnątrz kabin. Taki monitoring spełnia wszystkie założenia (możliwe jest nawet wykrycie palacza - po unoszącym się ponad kabiną dymie papierosowym) i nie ogranicza “prawa do prywatności” osoby monitorowanej.
Sposób monitorowania tych pomieszczeń najlepiej jest uzgodnić z Komitetem Rodzicielskim.