Instalacje teletechniczne

Instalacje teletechniczne

Instalacje teletechniczne

Prócz usług informatycznych oraz usług związanych z wykonywaniem instalacji elektrycznych, nasza firma zajmuje się również projektowaniem, budową i konserwacją instalacji teletechnicznych tj. lokalne sieci komputerowe typu LAN lub bezprzewodowe sieci typu WLAN, instalacji niskoprądowych dla potrzeb systemów monitoringu, systemów alarmowych czy systemów kontroli dostępu. Ponadto zajmujemy się również realizacją instalacji teletechnicznych do obsługi wielu odbiorników w systemach telewizji cyfrowej, tworzeniem instalacji niskoprądowych dla potrzeb domofonów lub wideofonów, instalacji oświetleniowych LED czy instalacji z zakresu automatyki budynków. W tym ostatnim przypadku są to m.in. instalacje elektryczne do obsługi automatycznych bram garażowych lub wjazdowych, automatycznych systemów rolet, systemów klimatyzacji lub sterowania domowym/biurowym oświetleniem. Jedną z naszych specjalności są zintegrowane instalacje teletechniczne na potrzeby ochrony obiektów, łączenia systemów monitoringu z systemami alarmowymi i kontrolą dostępu. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat usług związanych z realizacją instalacji teletechnicznych, zapraszamy do kontaktu. Instalacje teletechniczne

INSTALACJE NISKOPRĄDOWE

 Oferujemy różnego rodzaju przedmioty i akcesoria niezbędne do wykonania, zmodernizowania lub naprawy instalacji niskoprądowych w obiektach dowolnego typu. W naszej firmie zakupią Państwo przewody, zasilacze, specjalne złącza i przekaźniki. Jednym słowem wszystko to co niezbędne, by stworzyć instalacje niskoprądowe obsługujące systemy alarmowe, sieci komputerowe, systemu monitoringu, telewizję przemysłową, domofony i wideofony, sieci telefoniczne, systemy przeciwpożarowe czy urządzenia z kategorii kontrola dostępu (np. urządzenia monitorujące czas pracy). Dzięki naszym produktom można wykonać instalacje niskoprądowe dla strukturalnych sieci komputerowych (wewnątrz budynków) oraz sieci bezprzewodowe (tam, gdzie wymagana jest większa mobilność i nie ma możliwości wykonania instalacji przewodowej). Każdorazowo są to produkty sprawdzone, zapewniające wysoką sprawność działania w każdych warunkach.

instalacje inteligentnego budynku teletechnika

 

SYSTEMY PRRZECIWPOŻAROWE

Ochrona i zabezpieczenie obiektu przed pożarem, wyciekiem gazu, a także przed czadem, to zadanie takich urządzeń jak czujniki i alarmy przeciwpożarowe. Na ofertę naszej firmy składają się nowoczesne systemy przeciwpożarowe, w tym takie urządzenia jak: czujniki zadymienia, alarmy przeciwpożarowe, systemy monitoringu i wiele innych. Są to urządzenia monitorujące i ostrzegające, podnoszące poziom bezpieczeństwa wewnątrz obiektów każdego rodzaju – obiektów przemysłowych, lokali użytkowych, a także mieszkań prywatnych. Aktywizują się w momencie wystąpienia częściowego zadymienia pomieszczeń, ostrzegają przed wyciekami gazu lub pojawieniem się w powietrzu, groźnego dla ludzkiego życia tlenku węgla. Systemy przeciwpożarowe oferowane przez naszą firmę bezpośrednio wpływają na podniesienie poziomu bezpieczeństwa wewnątrz danego obiektu, zwiększając poziom ochrony przeciwpożarowej, a tym samym wpływając na obniżenie kosztów ubezpieczenia takiego obiektu.


AUTOMATYKA DOMOWA

Jeden spójny, zautomatyzowany system zarządzania wieloma różnymi urządzeniami odpowiadającymi za bezpieczeństwo oraz komfort mieszkania, to oferta na miarę XXI wieku. Nasza firma oferuje Państwu możliwość budowy takiego w pełni zautomatyzowanego, bezprzewodowego systemu zarządzania domem. Nasze produkty pozwalają na skonfigurowanie i zautomatyzowanie procesu sterowania oświetleniem, roletami lub żaluzjami, zapewniają kontrolę dostępu do wybranych pomieszczeń, sterują systemem alarmowym oraz przeciwpożarowym, pozwalają również na bezprzewodowe prowadzenie monitoringu wybranych pomieszczeń, na przykład z poziomu telefonu komórkowego. Automatyka domowa to nie tylko nowy, inteligentny dom. To także większe bezpieczeństwo oraz większa wygoda sterowania różnego rodzaju systemami, w jakie wyposażyliśmy nasze mieszkanie. Jeśli szukają Państwo produktów niezawodnych i trwałych,automatyka domowa z naszej firmy będzie doskonałym wyborem.

Zintegrowane systemy automatyki domowej stają się coraz bardziej znane.Są szeroko dostępne, a co za tym idzie, coraz prostsze w obsłudze po to, aby każdy mógł z nich korzystać. Łatwość obsługi oznacza, że za pomocą jednego panela mamy możliwość kontroli nad wszystkimi urządzeniami domowymi.

Inteligentny dom wiąże się z zastosowaniem odpowiednio zaprojektowanej instalacji alarmowej, oraz systemem dystrybucji dźwięku i obrazu.

Inteligentny dom powoduje,  że poszczególne systemy takie jak rolety, brama wjazdowa, oświetlenie itp. wymieniają informacje pomiędzy sobą, a sterować nimi można z dowolnego miejsca w jakim się znajdujemy.

Automatyka domowa to przede wszystkim:

  • oszczędność
  • wygoda
  • bezpieczeństwo
Instalacje teletechniczne

Instalacje teletechniczne

aut


OŚWIETLENIE LED

Zaawansowane technologie oświetleniowe to nowe możliwości w kształtowaniu przestrzeni i tworzeniu nowoczesnych aranżacji wnętrz w dowolnego typu obiektach. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo urządzenia pozwalające na tworzenie prostych oraz bardziej złożonych systemów oświetlenia, a także układy pozwalające na automatyczne zarządzanie oświetleniem danego obiektu, na przykład z poziomu centralnego panelu sterującego. Warto wspomnieć, że nowoczesne oświetlenie LED w porównaniu z oświetleniem typu tradycyjnego, daje znacznie większe oszczędności, jeśli chodzi o zużycie energii elektrycznej, a tym samym oznacza mniejsze rachunki za prąd. Dodatkowo, zastosowanie naszych systemów sterowania oświetleniem wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń, oznacza dalsze oszczędności – dzięki zwiększeniu efektywności działania, oświetlenie LED staje się jeszcze tańsze w eksploatacji.

Diody LED to w dzisiejszych czasach najbardziej oszczędne i efektywne źródło oświetlenia, jakie są dostępne na rynku. Zastosowanie technologii oświetlenia LED pozwala na zmniejszenie wydatków z tym związanych nawet do 65%, ponieważ diody LED zużywają dziesięciokrotnie mniej prądu niż zwykłe żarówki i dwa razy mniej niż świetlówki .

Całą swoją moc diody LED  przeznaczają na emitowanie światła. W czasie świecenia diody nie nagrzewają się, nie emitują ciepła i osiągają znacznie wyższą skuteczność świetlną. Są dużo trwalsze niż zwykłe żarówki i świetlówki fluoroscencyjne. Mogą stale świecić nawet około 5 lat, czyli 50000 godzin.

Jedną z godnych podkreślenia zalet oświetlenia opartego na technologii LED jest błyskawiczny czas reakcji. W przeciwieństwie do zwykłych świetlówek, diody LED rozświetlają się natychmiast po zapaleniu. Dają także jasne, bezcieniowe i naturalne światło.

Firma INFOMECH oferuje montaż oświetlenia LED zarówno w domach mieszkalnych, jak i firmach, sklepach, zakładach, biurach. Oferujemy doradztwo w temacie oświetlenia oraz solidny, rzetelny montaż. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Przykłady zastosowania oświetlenia LED w różnych miejscach:

ledled2led3led4

led9


NAGŁOŚNIE AUDIO

Czysty dźwięk rozchodzący się w sposób równomierny po całej powierzchni danego pomieszczenia to marzenie każdego megalomana. W naszej firmie znajdą Państwo urządzenia, które pozwolą cieszyć się najwyższą jakością dźwięku. Przygotowaliśmy także szereg nowoczesnych rozwiązań umożliwiających budowę spójnego system nagłośnienia, którym będzie można sterować w sposób zdalny. Jeśli pragną Państwo, bynagłośnienie audio w waszym domu lub firmie stało na najwyższym poziomie, warto zainwestować w sprzęt nowoczesny, pozwalający na kontrolę jakości i siły dźwięku w sposób w pełni zautomatyzowany, na przykład z poziomu specjalnego panelu sterującego – sprzętu automatyki domowej. Pragniemy podkreśli, że urządzenia przez nas oferowane sprawią, że nagłośnienie audio w danym obiekcie będzie stało na najwyższym poziomie. Wystarczy je jedynie odpowiednio skonfigurować, w czym chętnie pomożemy.


FOTOWOLTAIKA – EKOPRĄD

Ekologiczne rozwiązania w dziedzinie energetyki, w tym fotowoltaika, to przyszłość polskiej branży energetycznej. To także większe oszczędności oraz szansa na dodatkowy zysk dla małych przedsiębiorstw, a także dla użytkowników prywatnych. Jeśli szukają Państwo skutecznego sposobu na ograniczenie kosztów poboru energii elektrycznej, zachęcamy do skorzystania z oferty zakupu nowoczesnych urządzeń fotowoltaicznych oferowanych przez nasze przedsiębiorstwo. W naszej firmie kupią Państwo szereg produktów z obszaru fotowoltaika, dzięki którym w prosty sposób można stworzyć własną mini elektrownię i wyprodukować tani EkoPrąd. Dodatkowo, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym, oferowane przez nas urządzenia stają się bardziej wydajne w działaniu, a tym samym przynoszą większe korzyści ich przyszłym użytkownikom. Firma zapewnia pomoc przy projektowaniu instalacji, a także jej zaprogramowaniu.

Czysta, tania i powszechnie dostępna energia słoneczna to doskonały sposób na obniżenie kosztów działania firmy lub zmniejszenie rachunków za prąd, w przypadku użytkowników prywatnych. W naszej firmie znajdą Państwo różnego rodzaju urządzenia pozwalające na budowę wydajnych systemów solarnych. Są to nie tylko same ogniwa fotowoltaiczne, ale także cały osprzęt niezbędny do wykonania odpowiedniej instalacji elektrycznej oraz specjalistyczne urządzenia sterujące. Dzięki naszej pomocy, energia słoneczna może być użyta również dla Państwa potrzeb. Wystarczy zaprojektować, zbudować, a następnie zaprogramować odpowiedni układ fotowoltaiczny, w czym chętnie Państwu pomożemy. Choć ceny kompletnych systemów solarnych wydają się znaczne, to jednak efektywność ich działania, a także żywotność zapewnia szybki czas zwrotu tego typu inwestycji.

Poglądowy schemat działania instalacji solarnej

Poglądowy schemat działania instalacji solarnej

Red tiles and chimney on a house roof


NOWOCZESNY MONITORING - PRZEŁĄCZNIKI POE

Problematyka zasilania kamer w systemach monitoringu CCTV IP to zagadnienie, z którym coraz częściej muszą się zmierzyć instalatorzy sieci niskoprądowych. Nowoczesne instalacje IP, dzięki technologii PoE (Power over Ethernet), mogą być również łatwiejsze w realizacji. Wśród szeregu rozwiązań PoE, optymalnym wydaje się być zespolenie „przełączania i zasilania”, czyli zastosowanie switchy PoE integrujących w sobie obie funkcje.

W poniższym zastosowaniu switch ULTIPOWER został wykorzystany w instalacji, gdzie w trzech osobnych lokalizacjach zainstalowano system monitoringu IP. Sygnały z dwóch lokalizacji transmitowane są za pomocą światłowodu (switch posiada sloty SFP umożliwiające przejście na inne medium transmisyjne) do głównego switcha, gdzie podpięty jest rejestrator NVR (zapis i podgląd obrazu z kamer). Dzięki zastosowaniu switchy PoE do kamer prowadzony jest tylko jeden przewód (zasilanie + dane) czyniąc instalację prostszą w realizacji.

Przykładowe zastosowanie switcha ULTIPOWER 0288af N29983

Przykładowe zastosowanie switcha ULTIPOWER 0288af N29983