Instalacje niskoprądowe

INSTALACJE NISKOPRĄDOWE

Instalacje niskoprądowe

Domofony, systemy kontroli dostępu, kamery cyfrowe i analogowe wykorzystywane w monitoringu, sieci LAN i WLAN czy automatyka domowa zwykle wymagają stworzenia odpowiedniej infrastruktury technicznej, czyli wykonania instalacji niskoprądowej. Nasza firma zajmuje się projektowaniem i wykonaniem tego typu instalacji, przebudową istniejących instalacji niksoprądowych, a także sprzedażą akcesoriów wykorzystywanych do tworzenia takich instalacji. Instalacje niskoprądowe to podstawa działania wszelkich systemów alarmowych, systemów monitoringu i kontroli dostępu, sieci komputerowych i telefonicznych, telewizji cyfrowej, a także domofonów, systemów przeciwpożarowych czy poszczególnych elementów domowej automatyki. Instalacje niskoprądowe pozwalają na stworzenie osobnego źródła zasilania dla urządzeń powszechnie wykorzystywanych do zwiększania poziomu bezpieczeństwa w chronionych obiektach lub domach mieszkalnych, a także do tworzenia przewodowych i bezprzewodowych sieci komputerowych wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości stworzenia klasycznej sieci lokalnej typu LAN.

 Oferujemy różnego rodzaju przedmioty i akcesoria niezbędne do wykonania, zmodernizowania lub naprawy instalacji niskoprądowych w obiektach dowolnego typu. W naszej firmie zakupią Państwo przewody, zasilacze, specjalne złącza i przekaźniki. Jednym słowem wszystko to co niezbędne, by stworzyć instalacje niskoprądowe obsługujące systemy alarmowe, sieci komputerowe, systemu monitoringu, telewizję przemysłową, domofony i wideofony, sieci telefoniczne, systemy przeciwpożarowe czy urządzenia z kategorii kontrola dostępu (np. urządzenia monitorujące czas pracy). Dzięki naszym produktom można wykonać instalacje niskoprądowe dla strukturalnych sieci komputerowych (wewnątrz budynków) oraz sieci bezprzewodowe (tam, gdzie wymagana jest większa mobilność i nie ma możliwości wykonania instalacji przewodowej). Każdorazowo są to produkty sprawdzone, zapewniające wysoką sprawność działania w każdych warunkach.

Instalacje niskoprądoweInstalacje niskoprądowe

Instalacje niskoprądowe

 

SYSTEMY PRZECIWPOŻAROWE

Ochrona i zabezpieczenie obiektu przed pożarem, wyciekiem gazu, a także przed czadem, to zadanie takich urządzeń jak czujniki i alarmy przeciwpożarowe. Na ofertę naszej firmy składają się nowoczesne systemy przeciwpożarowe, w tym takie urządzenia jak: czujniki zadymienia, alarmy przeciwpożarowe, systemy monitoringu i wiele innych. Są to urządzenia monitorujące i ostrzegające, podnoszące poziom bezpieczeństwa wewnątrz obiektów każdego rodzaju – obiektów przemysłowych, lokali użytkowych, a także mieszkań prywatnych. Aktywizują się w momencie wystąpienia częściowego zadymienia pomieszczeń, ostrzegają przed wyciekami gazu lub pojawieniem się w powietrzu, groźnego dla ludzkiego życia tlenku węgla. Systemy przeciwpożarowe oferowane przez naszą firmę bezpośrednio wpływają na podniesienie poziomu bezpieczeństwa wewnątrz danego obiektu, zwiększając poziom ochrony przeciwpożarowej, a tym samym wpływając na obniżenie kosztów ubezpieczenia takiego obiektu.


AUTOMATYKA DOMOWA

Jeden spójny, zautomatyzowany system zarządzania wieloma różnymi urządzeniami odpowiadającymi za bezpieczeństwo oraz komfort mieszkania, to oferta na miarę XXI wieku. Nasza firma oferuje Państwu możliwość budowy takiego w pełni zautomatyzowanego, bezprzewodowego systemu zarządzania domem. Nasze produkty pozwalają na skonfigurowanie i zautomatyzowanie procesu sterowania oświetleniem, roletami lub żaluzjami, zapewniają kontrolę dostępu do wybranych pomieszczeń, sterują systemem alarmowym oraz przeciwpożarowym, pozwalają również na bezprzewodowe prowadzenie monitoringu wybranych pomieszczeń, na przykład z poziomu telefonu komórkowego. Automatyka domowa to nie tylko nowy, inteligentny dom. To także większe bezpieczeństwo oraz większa wygoda sterowania różnego rodzaju systemami, w jakie wyposażyliśmy nasze mieszkanie. Jeśli szukają Państwo produktów niezawodnych i trwałych, automatyka domowa z naszej firmy będzie doskonałym wyborem.


OŚWIETLENIE LED

Zaawansowane technologie oświetleniowe to nowe możliwości w kształtowaniu przestrzeni i tworzeniu nowoczesnych aranżacji wnętrz w dowolnego typu obiektach. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo urządzenia pozwalające na tworzenie prostych oraz bardziej złożonych systemów oświetlenia, a także układy pozwalające na automatyczne zarządzanie oświetleniem danego obiektu, na przykład z poziomu centralnego panelu sterującego. Warto wspomnieć, że nowoczesne oświetlenie LED w porównaniu z oświetleniem typu tradycyjnego, daje znacznie większe oszczędności, jeśli chodzi o zużycie energii elektrycznej, a tym samym oznacza mniejsze rachunki za prąd. Dodatkowo, zastosowanie naszych systemów sterowania oświetleniem wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń, oznacza dalsze oszczędności – dzięki zwiększeniu efektywności działania, oświetlenie LED staje się jeszcze tańsze w eksploatacji.

led9


NAGŁOŚNIE AUDIO

Czysty dźwięk rozchodzący się w sposób równomierny po całej powierzchni danego pomieszczenia to marzenie każdego megalomana. W naszej firmie znajdą Państwo urządzenia, które pozwolą cieszyć się najwyższą jakością dźwięku. Przygotowaliśmy także szereg nowoczesnych rozwiązań umożliwiających budowę spójnego system nagłośnienia, którym będzie można sterować w sposób zdalny. Jeśli pragną Państwo, by nagłośnienie audio w waszym domu lub firmie stało na najwyższym poziomie, warto zainwestować w sprzęt nowoczesny, pozwalający na kontrolę jakości i siły dźwięku w sposób w pełni zautomatyzowany, na przykład z poziomu specjalnego panelu sterującego – sprzętu automatyki domowej. Pragniemy podkreśli, że urządzenia przez nas oferowane sprawią, że nagłośnienie audio w danym obiekcie będzie stało na najwyższym poziomie. Wystarczy je jedynie odpowiednio skonfigurować, w czym chętnie pomożemy.


 

FOTOWOLTAIKA – EKOPRĄD

Ekologiczne rozwiązania w dziedzinie energetyki, w tym fotowoltaika, to przyszłość polskiej branży energetycznej. To także większe oszczędności oraz szansa na dodatkowy zysk dla małych przedsiębiorstw, a także dla użytkowników prywatnych. Jeśli szukają Państwo skutecznego sposobu na ograniczenie kosztów poboru energii elektrycznej, zachęcamy do skorzystania z oferty zakupu nowoczesnych urządzeń fotowoltaicznych oferowanych przez nasze przedsiębiorstwo. W naszej firmie kupią Państwo szereg produktów z obszaru fotowoltaika, dzięki którym w prosty sposób można stworzyć własną mini elektrownię i wyprodukować tani EkoPrąd. Dodatkowo, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom informatycznym, oferowane przez nas urządzenia stają się bardziej wydajne w działaniu, a tym samym przynoszą większe korzyści ich przyszłym użytkownikom. Firma zapewnia pomoc przy projektowaniu instalacji, a także jej zaprogramowaniu.

Czysta, tania i powszechnie dostępna energia słoneczna to doskonały sposób na obniżenie kosztów działania firmy lub zmniejszenie rachunków za prąd, w przypadku użytkowników prywatnych. W naszej firmie znajdą Państwo różnego rodzaju urządzenia pozwalające na budowę wydajnych systemów solarnych. Są to nie tylko same ogniwa fotowoltaiczne, ale także cały osprzęt niezbędny do wykonania odpowiedniej instalacji elektrycznej oraz specjalistyczne urządzenia sterujące. Dzięki naszej pomocy, energia słoneczna może być użyta również dla Państwa potrzeb. Wystarczy zaprojektować, zbudować, a następnie zaprogramować odpowiedni układ fotowoltaiczny, w czym chętnie Państwu pomożemy. Choć ceny kompletnych systemów solarnych wydają się znaczne, to jednak efektywność ich działania, a także żywotność zapewnia szybki czas zwrotu tego typu inwestycji.

Poglądowy schemat działania instalacji solarnej

Poglądowy schemat działania instalacji solarnej

Instalacje niskoprądowe

Instalacje niskoprądowe


Nowoczesny monitoring - przełączniki PoE

Problematyka zasilania kamer w systemach monitoringu CCTV IP to zagadnienie, z którym coraz częściej muszą się zmierzyć instalatorzy sieci niskoprądowych. Nowoczesne instalacje IP, dzięki technologii PoE (Power over Ethernet), mogą być również łatwiejsze w realizacji. Wśród szeregu rozwiązań PoE, optymalnym wydaje się być zespolenie „przełączania i zasilania”, czyli zastosowanie switchy PoE integrujących w sobie obie funkcje.

W poniższym zastosowaniu switch ULTIPOWER został wykorzystany w instalacji, gdzie w trzech osobnych lokalizacjach zainstalowano system monitoringu IP. Sygnały z dwóch lokalizacji transmitowane są za pomocą światłowodu (switch posiada sloty SFP umożliwiające przejście na inne medium transmisyjne) do głównego switcha, gdzie podpięty jest rejestrator NVR (zapis i podgląd obrazu z kamer). Dzięki zastosowaniu switchy PoE do kamer prowadzony jest tylko jeden przewód (zasilanie + dane) czyniąc instalację prostszą w realizacji.

Przykładowe zastosowanie switcha ULTIPOWER 0288af N29983

Przykładowe zastosowanie switcha ULTIPOWER 0288af N29983


Zachęcamy do zakupów!

www.infomech24.pl