HIKVISION

moni

Dla naszych klientów przygotowaliśmy bogaty wybór kamer i rejestratorów marki Hikvision. Wśród nich znaleźć można urządzenia klasy ekonomicznej, dedykowane dla klientów szukających efektywnych i przystępnych cenowo rozwiązań, które wpłyną na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na terenie chronionego obiektu, a także bardziej profesjonalne urządzenia do zastosowań specjalistycznych. Jest to sprzęt dedykowany dla klientów, którym zależy na wysokiej jakości obrazu z kamer i to niezależnie do warunków, w jakich będą one pracować - po zmroku, przy słabej widoczności, przy dużej dynamice zmian w nasileniu światła itp. Dlaczego akurat sprzęt Hikvision? Znamy tego producenta, doceniamy trwałość i jakość jego produktów. Niebagatelne znaczenia mają w tym przypadku również przystępne ceny urządzeń marki Hikvision, zwłaszcza w połączeniu z zawansowanie technicznym poszczególnych urządzeń. Za tę cenę trudno znaleźć lepsze kamery i rejestratory cyfrowe, a jeśli już to jest to zwykle sprzęt niesprawdzony o bliżej nieokreślonej wytrzymałości i niezawodności działania.


Struktura systemu CCTV IP w oparciu o rozwiązania firmy Hikvision

Firma Hikvision, lider w dziedzinie zabezpieczeń CCTV, oferuje swoim klientom urządzenia o różnym stopniu zaawansowania. Zarówno wśród kamer, jak i rejestratorów można wyróżnić produkty z linii ekonomicznej, ogólnie dostępnej, które w zupełności wystarczają do zrealizowania większości projektów oraz produkty z linii profesjonalnej, dedykowane do specjalnych zastosowań. Wśród tych ostatnich dostępne są między innymi kamery umożliwiające identyfikację tablic rejestracyjnych, kamery o wysokiej czułości umożliwiające obserwację nocą w trybie kolorowym w miejscach o słabym oświetleniu, kamery ze sprzętowym WDR (szeroki zakres dynamiki do 140 dB) dedykowane do pracy w pomieszczeniach o dużej różnicy jasności.

Przykładowy dobór urządzeń Hikvision do profesjonalnej instalacji CCTV przedstawia poniższy film.

Przykładowa struktura monitoringu IP w oparciu o system Hikvision (źródło: youtube.com)


Przykładowa instalacja monitoringu IP w oparciu o rejestrator Hikvision z wbudowanym switchem PoE.

Poniższy schemat przedstawia przykład instalacji CCTV IP dla domu jednorodzinnego, zbudowanej w oparciu o sprzęt marki Hikvision. Do budowy instalacji wykorzystano rejestrator 4-kanałowy z wbudowanym switchem PoE K22042 oraz 4 kamery K1772 ze zmienną ogniskową, umożliwiające regulację kąta widzenia w zakresie 91,2° - 28,3°. Kamery posiadają oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 30 m, zapewniający prawidłową widoczność w przypadku braku oświetlenia. Po podłączeniu kamer do portów PoE rejestratora urządzenia zostaną zasilone, adresy IP automatycznie nadane i kamery pojawią się w systemie bez potrzeby konfiguracji parametrów sieciowych. Dzięki temu uruchomienie instalacji monitoringu w oparciu o rejestrator z wbudowanym switchem PoE nie powinno stworzyć problemu nawet początkującemu instalatorowi.

d386Sygnał CVBS z kamer HD-TVI

Systemy telewizji analogowej HD i SD (czyli format CVBS) są ze sobą niekompatybilne. Rejestratory Turbo HD Hikvision posiadają samoadaptacyjne wejścia wideo, które potrafią obsłużyć zarówno kamery HD-TVI, jak i CVBS. Oznacza to że możliwe jest podłączenie do rejestratora kamer nowego oraz starego typu. W sytuacji, w której istnieje konieczność podłączenia kamer HD-TVI do rejestratora obsługującego kamery CVBS lub monitora serwisowego, istnieje kilka możliwych scenariuszy kompatybilności:

 • kamery Hikvision serii C2T oraz D1T nie mają możliwości podłączenia,
 • kamery Hikvision serii C5T posiadają dwa wyjścia sygnału, ale wyjście CVBS wymaga aktywacji poprzez przełącznik na kamerze, albo zwarcie dodatkowych przewodów wyprowadzonych obok złącza BNC i zasilania,
 • kamery Hikvision serii D5T posiadają dwa wyjścia sygnałowe działające równocześnie, dodatkowe przewody służą włączeniu lub wyłączeniu sprzętowej funkcji WDR,
 • kamery v-cam i n-cam posiadają jedno wyjście sygnału. Standard sygnału może zostać zmieniony poprzez zwarcie/rozwarcie dodatkowych przewodów wyprowadzonych obok złącza BNC i zasilania.
Widok złączy w kamerze v-cam 360 M7403. Zwarcie dodatkowych przewodów (białego i niebieskiego) powoduje przełączenie kamery na sygnał CVBS.

Widok złączy w kamerze v-cam 360 M7403.
Zwarcie dodatkowych przewodów (białego i niebieskiego)
powoduje przełączenie kamery na sygnał CVBS.


Inteligentna funkcja wykrycia wtargnięcia

W kamerach Hikvision, oprócz podstawowych funkcji, takich jak detekcja ruchu, czy detekcja sabotażu, dostępne są inteligentne funkcje obejmujące m.in. przekroczenie wirtualnej linii oraz wykrycie wtargnięcia. Aby włączyć inteligentne zdarzenie należy zalogować się do kamery i przejść do zakładki: Konfiguracja -> Konfig. Zaawansowana -> Inteligentne zdarzenia, uaktywnić i skonfigurować interesującą nas opcję, ustawić harmonogram i zatwierdzić ustawienia przyciskiem Zapisz.

W przypadku korzystania z funkcji wykrycia wtargnięcia do zaznaczonego obszaru możliwe jest skonfigurowanie takich parametrów, jak:

 • Próg: 0...10 s (czas naruszenia obszaru),
 • Czułość: 0...100,
 • Procent: 1...100 (określenie procentowej wielkość naruszonego obszaru).

Dla zdarzenia alarmowego dostępne są następujące akcje powiązane:

 • Powiadomienie centrum monitoringu (np. IVMS4200),
 • Wysłanie e-maila,
 • Wysłanie na FTP,
 • Nagrywanie kanału(ów),
 • Wyzwolenie wyjścia alarmowego (w przypadku kamery wyposażonej w wyjście alarmowe).

W przypadku naruszenia chronionego obszaru, oprócz nagrania kamera może wysłać e-mail ze zrzutem ekranu na wskazany adres mailowy. Stopień zaawansowania inteligentnych funkcji oraz ich ilość uzależnione są od platformy sprzętowej, do której należy dana kamera.


 

Funkcja Defog w kamerach IP Hikvision

Kamery IP firmy Hikvision oferują szereg funkcji analitycznych. Jedną z ciekawszych jest funkcja Defog, dostępna w kamerach serii 4 i 6 oraz w większości kamer szybkoobrotowych. Poprawia ona jakość obrazu przy występowaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak mgła lub smog. Po jej aktywacji, kamera analizuje obraz przy wykorzystaniu technologii kontrastowania - bada głębię ostrości i gęstość zamglenia w różnych punktach sceny. Na tej podstawie tworzy specjalny filtr, który nałożony na obraz wejściowy uwydatnia szczegóły obrazu niewidoczne z powodu zamglenia. Wynikowy obraz jest znaczenie lepszy od obrazu niepoddanego obróbce.

Porównanie obrazów z kamery marki Hikvision przy dużym zamgleniu. Po lewej - funkcja Defog wyłączona, po prawej - włączona.

Porównanie obrazów z kamery marki Hikvision przy dużym zamgleniu.
Po lewej - funkcja Defog wyłączona, po prawej - włączona.


 

Oznaczenia serii w kamerach HD-TVI firmy Hikvision

W oznaczeniu modelu kamery zaszyte są informacje na temat rozdzielczości, platformy sprzętowej, wyjść wideo, typu obudowy. Najbardziej użyteczną częścią nazwy modelu, w przypadku kamer HD-TVI, jest oznaczenie serii, które składa się z 3 znaków i tworzy charakterystyczne kombinacje: C0T, C2T, C5T, D1T lub D5T.

Przykładowa etykieta kamery HD-TVI Hikvision M7575

Przykładowa etykieta kamery HD-TVI Hikvision M7575

W tabeli poniżej przedstawiono porównanie dostępnych w sprzedaży serii kamer:

Seria COT C2T C5T D1T D5T
Rozdzielczość HD-TVI 720p 720p 720p 1080p 1080p
Rodzaj sygnału dostępnego na wyjściu wideo HD-TVI HD-TVI HD-TVI
CVBS
HD-TVI
CVBS
HD-TVI
CVBS
Ilość wyjść wideo 1 1 2 1 2
Sterowanie menu OSD kamery z poziomu rejestratora Nie Nie Tak Tak Tak
Czułość [lx] 0,1 0,01 0,001 0,01 0,01
Włączanie/wyłączanie oświetlacza IR z menu kamery Nie Nie Tak Tak Tak
Redukcja szumów 2D/3D 2D 2D 3D 3D 3D
WDR D-WDR
Cyfrowy
D-WDR
Cyfrowy
D-WDR
Cyfrowy
D-WDR
Cyfrowy
WDR sprzętowy
Typ serii eko standard pro eko standard

Monitoring bloku w oparciu o kamery IP Sunell i rejestrator IP Hikvision

Poniższy rysunek przedstawia schemat monitoringu IP bloku mieszkalnego zrobionego w oparciu o kamery Sunell i rejestrator Hikvision. Obiekt został zabezpieczony dziesięcioma kamerami IP K1678 (2 MPix, czułość 0,05 Lux@(F1,2, AGC ON), dWDR, IP66, regulowana ogniskowa 2,8-12 mm, reflektor IR do 50 m) zamontowanymi na zewnątrz budynku oraz sześcioma kamerami K1627 (2 MPix, klasa odporności mechanicznej IK08, szeroki kąt widzenia, reflektor IR o zasięgu 7 m) monitorującymi od wewnątrz wejścia do klatek. Takie rozmieszczenie kamer umożliwia dokładną identyfikację osób podejrzanych lub próbujących dokonać jakichkolwiek zniszczeń na zewnątrz obiektu (np. na elewacji budynku). Do zasilania kamer i podłączenia ich do rejestratora wykorzystany został 16-portowy switch PoE N29986.

Obraz z kamer rejestrowany jest na 16-kanałowym rejestratorze K22161 wyposażonym w dwa dyski twarde M89285 - każdy o pojemności 3 TB. W skład systemu wchodzi monitor M3022 do lokalnego podglądu na żywo oraz analizy odtwarzanych nagrań. Dodatkowo, po podłączeniu rejestratora do sieci internetowej za pomocą rutera N3253, możliwy jest bezprzewodowy dostęp w obszarze zasięgu Wi-Fi lub z dowolnego miejsca poprzez sieć internetową - po odpowiednim przekierowaniu portów. Całość instalacji może zostać wykonana z wykorzystaniem skrętki komputerowej E1408.

Monitoring bloku w oparciu o kamery IP Sunell i rejestrator IP Hikvision

Monitoring bloku w oparciu o kamery IP Sunell i rejestrator IP Hikvision


Szyby "Black Glass" w kamerach Hikvision 

Nowe kamery Hikvision wyposażone zostały w szyby wykonane w technologii Black Glass. Ich zaletą jest zwiększona przepuszczalność światła w zakresie podczerwieni, kształtująca się na poziomie 90% (standardowo 80%). Dzięki temu zasięg oświetlacza podczerwieni jest większy, przy zachowaniu tej samej mocy. Dodatkową zaletą kamer wyposażonych w nowy rodzaj szyb jest brak widoczności diod podczerwieni w porze dziennej.

Oświetlacz "Black Glass" w kamerze Hikvision DS-2CE16D5T-AVFIT3 M7576

Oświetlacz "Black Glass" w kamerze Hikvision DS-2CE16D5T-AVFIT3 M7576


Przykłady kamer Hikvision

Kamera IP box Hikvision DS-2CD2820F (2 MPix, C/CS, Audio, PoE)

Widok kamery

Widok kamery

Widok kamery z boku

Widok kamery z boku

Widok kamery od spodu

Widok kamery od spodu

Widok z tyłu

Widok z tyłu

Kamera boxowa DS-2CD2820F K1711 marki Hikvision, została wyposażona w dobrej klasy przetwornik, pozwalający uzyskać obraz w rozdzielczości 2MPix (1920x1080) i prędkości odświeżania 25kl/s. Posiada dwa niezależne strumienie (główny i dodatkowy) oraz dwie metody kompresji H.264 lub MJPEG, dzięki którym strumień danych minimalnie obciąża ruch sieciowy. Kamera pracuje w trybie dzień/noc, co pozwala na prawidłowe odwzorowanie kolorów w przypadku dobrego oświetlenia (dzień), oraz maksymalne wykorzystanie czułości kamery w warunkach słabego oświetlenia (noc). Wyposażona jest w wejście audio, umożliwiające podpięcie zewnętrznego mikrofonu, oraz wyjście audio do którego można podpiąć głośnik z wbudowanym wzmacniaczem. Takie rozwiązanie, umożliwia dwukierunkową wymianę komunikatów, podsłuch monitorowanego obiektu oraz rejestrację dźwięku. Dzięki wbudowanemu czytnikowi kart mikroSD / mikroSDHC (obsługa kart do 64GB) możliwy jest zapis materiału wideo bezpośrednio w samej kamerze. Wyjście BNC w kamerze, umożliwia podłączenie monitora serwisowego w celu ustawienia prawidłowej ogniskowej oraz ostrości. Kamerę można zasilać w sposób konwencjonalny 12VDC lub przez PoE (zgodność ze standardem 802.3af).

Cechy szczególne:

 • max. rozdzielczość 2MPix/1920x1080 (25k/s),
 • mocowanie obiektywu C/CS,
 • funkcje obrazu: 3DDNR, DWDR, BLC,
 • obsługa kart mikroSD/mikroSDHC (max. do 64 GB)
 • audio we/wy: 1/1, we/wy alarmowe:1/1,
 • ilość jednocześnie obsługiwanych połączeń - 6,
 • mechaniczny filtr podczerwieni,
 • zasilanie PoE lub 12V DC.

Specyfikacja techniczna

Nazwa HIKVISION DS-2CD2820F
Kod K1711
Standard IP
Obudowa Boxowa
Kompresja H.264/MJPEG
Obsługiwane rozdzielczości 1920x1080, 1280x720, 1280x960
Praca wielostrumieniowa Tak
Odświeżanie 25 kl./s dla 1080p i niższych
Przetwornik 1/2.8" Progressive Scan CMOS
Minimalna czułość 0,05 lx / F2.0, AGC ON
Montaż obiektywu C/CS (przesłona DC)
Mechaniczny filtr podczerwieni Tak
Wzmocnienie Automatyczne
Zdarzenia alarmowe Detekcja ruchu, we/wy alarmowe
Strumien danych 32 kb/s - 8 Mb/s
Kompresja audio G.711/G.726/MP2L2
Interfejs sieciowy RJ-45 10/100 Mbps
Obszary ROI 4
Protokoły TCP/IP, HTTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, PPPoE, SMTP, NTP, SNMP, HTTPS, FTP, 802.1x, QoS
ONVIF Tak
Nagrywanie serwer NAS
We/Wy alarmowe TAK, 1/1
We/Wy audio TAK, 1/1
Dodatkow złącza  slot na kartę mikroSD/mikroSDHC, wyjście  BNC, RS-485
Pobór mocy 9W
Zakres temperaturowy uruchomienia kamery -10 ... 40°C
Zakres temperaturowy pracy ciągłej -30 ...  60°C
Zasilanie 12V ± 10% DC
PoE IEEE 802.3af
Wymiary 68 x 56 x 144 mm
Masa 0.7 kg

Kamera IP typu cube Hikvision DS-2CD2432F-IW (3 MPix, 2.8 mm, 0.7 lx, IR do 10m)

Widok kamery

Widok kamery

Widok kamery z boku i z tyłu

Widok kamery z tyłu

Cechy szczególne:

 • maksymalna rozdzielczość 2048x1536 px przy 20 kl/s (niższe rozdzielczości - 25 kl/s ),
 • wbudowany głośnik i mikrofon - możliwość dwukierunkowej wideokonferencji,
 • możliwość połączenia bezprzewodowego WiFi lub przewodowego,
 • złącze na karty μSD o pojemności do 128 GB,
 • oświetlacz IR o zasięgu do 10 m,
 • wbudowany pasywny czujnik ruchu (PIR),
 • zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3af),
 • 1 wejście oraz 1 wyjście alarmowe,
 • funkcje inteligentnej analizy obrazu (przekroczenie wirtualnej linii, detekcja intruza),
 • obszary zainteresowań ROI,
 • mechaniczny filtr podczerwieni,

Kamera DS-2CD2432F-IW K1716 należy do serii produktów HiWatch marki Hikvision. Jest to seria niskobudżetowych, ale wysokiej jakości kamer i rejestratorów IP. Ten model kamery został oparty o dobrej klasy przetwornik o rozdzielczości 3 MPix i wynikowym obrazie bardzo dobrej jakości - z wiernie oddanymi kolorami i małymi szumami przy braku oświetlenia. Kamera posiada funkcje inteligentnej analizy takie, jak: przekroczenie wirtualnej linii, czy wykrycie intruza w określonym obszarze. Umożliwia zdefiniowanie obszarów zainteresowań ROI (część obrazu, która transmitowana będzie w wyższej jakości niż reszta kadru).

Dzięki zastosowaniu kompresji H.264, strumień danych minimalnie obciąża ruch sieciowy. Do dyspozycji są dwa niezależne strumienie (główny i dodatkowy) i dwie metody kompresji H.264 lub MJPEG. Ponadto możliwa jest regulacja wartości strumienia, w zakresie od 32 kb/s do 16 Mb/s.
Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi, kamera może być wykorzystana do wideokonferencji. Do jej stworzenia wystarcza komputer, na którym poprzez przeglądarkę lub dedykowaną aplikację odbierany jest obraz i dźwięk. Z wyposażonego w mikrofon komputera nadawać można dźwięk, który następnie emitowany jest przez wbudowany w kamerę głośnik.
Kamera posiada możliwość połączenia bezprzewodowego WiFi w standardzie IEEE802.11 b/g/n lub przewodowego. Łączność bezprzewodowa z uwagi na możliwość zakłóceń i wpływ odległości nie jest zalecana przy profesjonalnych systemach monitoringu z zapisem obrazu, lecz przy wykorzystaniu kamery do sporadycznego podglądu lub wideokonferencji.
Wbudowany pasywny czujnik podczerwieni (PIR) pozwala na dokładne wykrycie ruchu. W odróżnieniu od zwykłej detekcji ruchu w kamerze zmniejsza możliwość powstania błędnych detekcji np. przez cienie na obrazie, odbicie światła, czy ruchy przedmiotów na wietrze. Wykrycie ruchu przez czujnik podczerwieni może skutkować np. załączeniem nagrywania na rejestratorze czy karcie pamięci lub aktywacją wyjścia alarmowego. Wbudowany slot obsługuje karty pamięci μSD o pojemności do 128 GB.

Kamera przeznaczona jest do pracy wewnątrz budynków, posiada oświetlacz IR o zasięgu do 10 m. Kamerę zasilać można w sposób konwencjonalny DC 12 V lub przez PoE (zgodność ze standardem 802.3af).

Ezviz (EasyVision) jest darmową usługą umożliwiającą uzyskanie dostępu do podglądu obrazu z kamer za pośrednictwem sieci Internet bez konieczności przekierowywania portów na routerze. Aby umożliwić zdalny dostęp, wystarczy że urządzenie podłączone zostanie do sieci (wymagany jest poprawny adres IP i odpowiednio ustawiona brama sieciowa). Następnie należy przejść do serwisu www.ezviz7.com i założyć w nim konto. Z kontem powiązać można urządzenia monitoringu znajdujące się w danej sieci lokalnej (muszą mieć aktywną usługę Ezviz). Powiązane urządzenia będą dostępne z każdego miejsca w Internecie.

Specyfikacja techniczna

Nazwa HIKVISION DS-2CD2432F-IW
Kod K1765
Standard IP
Obudowa Kompaktowa
Kompresja H.264/MJPEG
Rozdzielczość 2048x1536
Praca wielostrumieniowa Tak
Odświeżanie 20 kl./s dla 2048x1536
25 kl./s dla 1920x1080 i niższych
Przetwornik 1/3" Progressive Scan CMOS
Czułość 0,7 lx @F1,2 z AGC
0 lx w trybie z IR
Ogniskowa 2,8 mm
Kąt widzenia w poziomie 86°
Mechaniczny filtr podczerwieni Tak
Regulacja jasności Tak
Regulacja ostrości Tak
Funkcje obrazu 3D-DNR, D-WDR, BLC
Wzmocnienie Automatyczne/Stałe
Zdarzenia alarmowe Detekcja ruchu, analiza dynamiczna, sabotaż
Inteligentna analiza Tak
Linie wirtualne 1
Obszary wykrycia intruza 1
Obszary ROI 1
Nagrywanie zdalny serwer FTP, serwer NAS
Interfejs sieciowy RJ-45 10/100Base-T
Protokoły TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP,
PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6, Bonjour
ONVIF Tak
Zasilanie DC 12 V ± 10%
PoE IEEE 802.3af
Pobór mocy 5 W (max 7 W z IR)
Zakres temperaturowy uruchomienia kamery -10...+40°C
Zakres temperaturowy pracy ciągłej -30...+60°C
Wymiary 66x71x139 mm 
Masa 0,4 kg

Kamera IP kopułowa Hikvision DS-2CD2110F-I (1.3 MPix, 2.8 mm, 0.01 lx, IK10, IR do 30m)

Widok kamery

Widok kamery

Cechy szczególne:

 • rozdzielczość 1,3 MPix - 1280 x 960,
 • funkcje obrazu: 3DDNR, DWDR, BLC,
 • klasa szczelności obudowy IP66,
 • stopień ochrony przed wandalizmem IK10,
 • inteligentna analiza (przekroczenie wirtualnej linii, detekcja intruza),
 • zasięg IR do 30 m,
 • obsługiwane karty: mikroSD/mikroSDHC/mikroSDXC o pojemności do 128 GB,
 • mechaniczny filtr podczerwieni,
 • zasilanie DC 12 V lub PoE (802.3af).

Kamera DS-2CD2110F-I K1730 należy do nowej serii produktów HiWatch marki Hikvision. Jest to seria niskobudżetowych, ale wysokiej jakości kamer i rejestratorów IP. Ten model posiada dobrej klasy przetwornik o rozdzielczości 1,3 MPix i charakteryzuje się wynikowym obrazem bardzo dobrej jakości - z wiernie oddanymi kolorami i małymi szumami przy braku oświetlenia.

Dzięki zastosowaniu kompresji H.264, strumień danych minimalnie obciąża ruch sieciowy. Do dyspozycji są dwa niezależne strumienie (główny i dodatkowy) i dwie metody kompresji H.264 lub MJPEG. Ponadto możliwa jest regulacja wartości strumienia, w zakresie od 32 kb/s do 16 Mb/s.
Kamera przeznaczona jest do pracy na zewnątrz lub wewnątrz budynków. Obudowa gwarantuje wysoką klasę szczelności (IP66) i zapewnia ochronę elektroniki przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Urządzenie posiada oświetlacz IR o zasięgu do 30 m. Kamerę zasilać można w sposób konwencjonalny DC 12 V lub przez PoE (zgodność ze standardem 802.3af).

Europejska norma EN 62262 określa klasyfikację wytrzymałości mechanicznej IK.
Zasady wykonywania testu podane są w normie PN-EN 62262:2003.

Kamera K1730 posiada stopień wytrzymałości mechanicznej IK10.

klasa odporność test
udar o energii uderzenie młotkiem (masa) z wysokości
IK06 1 J 0,5 kg …... 20 cm
IK07 2 J 0,5 kg …... 40 cm
IK08 5 J 1,7 kg … 29,5 cm
IK09 10 J 5 kg …...... 20 cm
IK10 20 J 5 kg …...... 40 cm

Specyfikacja techniczna

Nazwa HIKVISION DS-2CD2110F-I
Kod K1730
Standard IP
Obudowa Kopułowa
Kompresja H.264/MJPEG
Rozdzielczość 1280 x 960
Praca wielostrumieniowa Tak
Odświeżanie 25 kl./s dla 1280 x 960 i niższych
Przetwornik 1/3" Progressive Scan CMOS
Czułość 0,01Lux @F1,2, AGC ON,
0 lux with IR
Ogniskowa 2,8 mm
Kąt widzenia w poziomie 98,5o
Mechaniczny filtr podczerwieni Tak
Regulacja jasności Tak
Regulacja ostrości Tak
Wzmocnienie Automatyczne/Stałe
Zdarzenia alarmowe Detekcja ruchu, analiza dynamiczna, sabotaż
Inteligentna analiza TAK
Linie wirtualne 1
Obszary wykrycia intruza 1
Obszary ROI 1
Nagrywanie przez sieć NAS
Zrzuty obrazu serwer FTP
Interfejs sieciowy RJ-45 10/100Base-T
Protokoły TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP,
PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6, Bonjour
ONVIF Tak
Slot na kartę pamięci mikroSD/mikroSDHC/mikroSDXC
Stopień ochrony IP66, IK10
Zasilanie DC 12 V ± 10%
PoE IEEE 802.3af
Pobór mocy 5 W (max 7 W z IR)
Zakres temperaturowy uruchomienia kamery -10...+40°C
Zakres temperaturowy pracy ciągłej -30...+60°C
Wymiary Φ111 × 82 mm
Masa 0,50 kg

Opisy oraz zdjęcia pochodzą ze strony: www.dipol.com.pl

www.infomech24.pl