DOMOFONY

domofony wideodomofony stalowa wola

domofony wideodomofony stalowa wola

domofon

domofony wideodomofony stalowa wola klasyczne domofony, a także nowoczesne wideodomofony to podstawa każdego systemu bezpieczeństwa, zwłaszcza systemów bezpieczeństwa dedykowanych dla odbiorców prywatnych, a także dla firm czy instytucji publicznych. Nasza firma zajmuje się sprzedażą, instalacją oraz serwisem takich urządzeń jak domofony i wideodomofony, a także integracją tych urządzeń z innymi elementami istniejącego systemu bezpieczeństwa, jeśli dany obiekt jest w takie dodatkowe elementy wyposażony (alarmy, monitoring wizyjny). Pomożemy w wyborze urządzeń dopasowanych do konkretnych potrzeb klienta, zajmiemy się całością spraw związanych z montażem i prawidłową konfiguracją zamówionego sprzętu, a także jego późniejsza obsługą techniczną – serwisem. Dysponujemy szeregiem nowoczesnych urządzeń, które pozwolą na stworzenie skutecznego systemu dozoru wizyjnego, zapewniającego lepszą kontrolę nad tym, jakie osoby mogą dostać się na teren danego obiektu – biurowca, budynku mieszkalnego, prywatnej posesji czy urzędu. Oferujemy również domofony bezprzewodowe, które stanowią doskonałe rozwiązanie dla obiektów, gdzie nie ma możliwości wykonania klasycznej instalacji teletechnicznej, na przykład dla obiektów zabytkowych.

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, a także poprawa kontroli dostępu do obiektów o różnym charakterze, w tym dostępu do mieszkań i domów prywatnych, to główny cel działania wszystkich domofonów. W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo najlepsze domofony dostępne na rynku. Są to sprawdzone, trwałe, a przy tym niezwykle precyzyjnie wykonane, estetyczne urządzenia, które oferują doskonały poziom komunikacji głosowej, zwiększając w ten sposób poziom bezpieczeństwa oraz zakres kontroli nad tym, kogo wpuszczamy do wnętrza budynku lub danego pomieszczenia. Wśród naszych produktów znajdą Państwo domofony sprowadzane od znanych i cenionych na rynku producentów, urządzenia słuchawkowe i bez słuchawkowe, tradycyjne oraz szyfrowane, a także wiele innych nowoczesnych domofonów, dzięki którym dostęp do wnętrza danego obiektu będą miały jedynie osoby uprzednio upoważnione.

Specjalistyczne urządzenia techniczne, a także drobne przedmioty niezbędne do wykonania, zamaskowania lub zmodyfikowania istniejących już systemów alarmowych, systemów monitoringu lub innych systemów zwiększających poziom ochrony w wybranych obiektach, to uzupełnienie oferty naszej firmy. Wśród licznych produktów określanych zbiorczą nazwą TELETechnika, znajdą Państwo różnego rodzaju kable, przewody elektryczne, złączki, elementy zasilania, obudowy, a także innego rodzaju urządzenia peryferyjne wykorzystywane przy budowie nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, a także zwiększające funkcjonalność ich działania.

domofon_analogowy_commax_129 elektryk stalowa wola domofon infomech


Kamera w domowej instalacji domofonowej

Kamera wbudowana w wideodomofon pozbawiona jest zwykle możliwości skierowania w wybrane miejsce, sterowania zbliżeniem i często może być zasłonięta przez dzwoniącego. Propozycję alternatywną, bazującą na kamerze CCTV Sunell IRC59/21AP M11286 i eliminującą ww. problemy, oferując przy tym znacznie lepszą jakość obrazu, przedstawiono na schemacie poniżej.

Schemat domowej instalacji wideodomofonowej z podglądem z kamery CCTV na domofonie i telewizorze

Schemat domowej instalacji wideodomofonowej
z podglądem z kamery CCTV na domofonie i telewizorze

Sygnał z kamery przesyłany jest zewnętrzną skrętką UTP E1410 przy pomocy transformatorów wideo Etrix M16654. Następnie sygnał dzielony jest na dwa niezależne tory wideo przy użyciu rozgałęźnika M1707. Jeden z nich jest wykorzystywany przez domofon, a drugi jest modulowany za pomocą modulatora R95176 i wyświetla się na telewizorze jako kolejny program. Takie rozwiązanie pozwala na podgląd obrazu z kamery na domofonie oraz na ekranie telewizora.


Przykład wideodomofonu

domofony wideodomofony stalowa wola

domofony wideodomofony stalowa wola

Przyciski sterujące monitora

Przyciski sterujące monitora

Widok z boku

Widok z boku

wideodomofon

Widok od strony mocowania

Widok od strony mocowania


 

Przykład domofonu

DOMOFON BEZPRZEWODOWY OR-DOM-CL-909

Domofon bezprzewodowy idealny do zastosowań w budynkach gdzie nie ma możliwości podłączenia do rozprowadzonej wewnętrznej instalacji.
Sterowanie elektrozaczepem realizowane jest bezprzewodowo, bezpośrednio ze słuchawki (elektrozaczep wymaga dodatkowego zasilania 12V DC).

Specyfikacja:

BRAMOFON:
Liczba przycisków (lokatorów): 1
Wbudowany czytnik zbliżeniowy :
Kolor: Ciemny grafit
Mocowanie: Natynkowe
Zasilanie bateryjne: Bramofon : 2x Bateria LR14 (C) (brak w zestawie) / Zasilacz 12 V DC (brak w zestawie)
Waga: 0.16 kg
Wymiary: 60  x 177  x 35 mm
UNIFON:
Komunikacja:
  • Zasięg komunikacji radiowej (w terenie otwartym) ≤ 75 m,
  • Interfejs bezprzewodowy DECT 1.8 ... 1.9 GHz
Wybrane funkcje: Liczba dźwięków dzwonka 5
Zasilanie bateryjne: Baza słuchawki : 7.5 V DC (zasilacz w komplecie)
Słuchawka : 3 x 1.2 V Akumulatory Ni-MH (w komplecie)
Waga: 0.205 kg
Wymiary: 95  x 185  x 90 mm
Producent / Marka: ORNO
Gwarancja: 2 lata
Widok z przodu

Widok z przodu

Widok z tyłu

Widok z tyłu

Widok wewnątrz obudowy

Widok wewnątrz obudowy

Opis i zdjęcia pochodzą ze strony: www.delta.poznan.pl

www.infomech24.pl