Czy monitoring z firmy Infomech nadaje się do zainstalowania w ubojni?

W związku z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi nielegalnego uboju chorych krów resort rolnictwa zaplanował nie tylko szczegółowe kontrole polskich rzeźni i zakładów mięsnych, ale również radykalne zmiany w przepisach. Mają one przede wszystkim poszerzać zakres obowiązków inspekcji weterynaryjnych i zaostrzać kary za wszelkie nieprawidłowości proceduralne (za uchybienia grozić może zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, pozbawienie prawa wykonywania zawodu weterynarza, a nawet więzienie), jak również wprowadzać obowiązek zainstalowania całodobowego monitoringu ubojni i transportu zwierząt. Podobne wymogi prawne obowiązują w wielu państwach europejskich, między innymi Francji oraz Wielkiej Brytanii.

Zainstalowane w ubojniach kamery przemysłowe mają zagwarantować bezpieczeństwo produkcji żywności i zapobiegać nieuczciwym procedurom związanym z nielegalnym ubojem zwierząt. Nowe przepisy zakładają umieszczenie urządzeń rejestrujących w miejscu przyjęcia żywca, magazynach oraz pomieszczeniach ubojowych, a także służących do przewożenia zwierząt samochodach. Planowane rozszerzenie uprawnień dla inspekcji weterynaryjnej oznacza przede wszystkim częstsze kontrole w tego typu placówkach – nagrania z monitoringu miałyby podczas tego typu audytów stanowić dowód wiarygodności produkcji mięsa i byłyby szczegółowo sprawdzane. W myśl zaproponowanych w prawie zmian, przedsiębiorca zobowiązany byłby do posiadania zapisów z monitoringu z ostatnich trzech miesięcy.

Nowoczesne systemy oferowane przez naszą firmę idealnie sprawdzą się w ubojniach i rzeźniach. Nie tylko zadbają one o rejestrowanie procesów produkcji mięsa, ale również o właściwe zabezpieczenie nagrania i zachowanie danych, które później trzeba będzie przedstawić w czasie kontroli. Do ich tworzenia wykorzystujemy wysokiej klasy urządzenia, na które dodatkowo dajemy 3-letnią gwarancję. Dla każdego producenta żywności, który chce mieć pewność dostarczania bezpiecznych wyrobów, nasza oferta będzie rozwiązaniem doskonałym.