SYSTEMY ALARMOWE

alarm

Dla osób prywatnych, a także dla firm oraz różnego rodzaju instytucji, którym w sposób szczególny zależy na zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa wewnątrz domu, na terenie zakładu pracy lub biura, oferujemy inteligentne systemy alarmowe SATEL. W ramach świadczonych usług dokonamy wstępnej analizy kosztów wykonania systemu alarmowego na terenie danego obiektu, pomożemy w wyborze odpowiedniej klasy sprzętu i liczby urządzeń alarmowych, zajmiemy się ich montażem oraz konfiguracją. Poza tym udzielmy praktycznych porad i przeszkolimy użytkowników w zakresie obsługi założonego systemu alarmowego. Alarmy, jakie zakładamy, to urządzenia niezawodne w działaniu, bardzo trwałe i proste w obsłudze. Jest to polski sprzęt marki SATEL, jednego z największych krajowych producentów inteligentnych systemów alarmowych. W ramach dodatkowej usługi, zainstalowane systemy alarmowe możemy zintegrować z istniejącym lub dopiero budowanym systemem monitoringu wizyjnego, dla jeszcze większej poprawy bezpieczeństwa na terenie danego obiektu.

 

INTELIGENTNE SYSTEMY ALARMOWE

Alarmy to jeden z popularnych i stosunkowo tanich sposobów na zabezpieczenie domu, siedziby firmy czy sklepu przede przez zakusami włamywaczy, a także przed innego rodzaju zagrożeniami tj. pożar. Inteligentne systemy alarmowe to jednak coś więcej niż prosty alarm dźwiękowy. Tego typu systemy to połączenie wielu różnych elementów automatyki domowej i klasycznego systemu alarmowego w jedną całość. Działa to chociażby w ten sposób, że wychodząc z domu i włączając alarm, automatyczne wyłączamy całe oświetlenie w domu lub inne domowe urządzenia podłączone do centrum sterowania domową automatyką tj. telewizor, ekspres ciśnieniowy, kuchenka elektryczna. Inteligentne systemy alarmowe to także możliwość ustawienia automatycznego włączania i wyłączania oświetlenia w domu lub przed domem, automatycznego zasuwania i rozsuwania rolet, otwierania bramy garażowej, a nawet domykania okien czy drzwi, jeśli wyposażymy je w dodatkową automatykę. Poza tym centralne sterowanie domową automatyką pozwala również na zdalne zarządzenie klimatyzacją czy ogrzewaniem. Inteligentne systemy alarmowe pozwalają również na sprawne zarządzenie domową automatyką na odległość, na przykład wtedy, gdy jesteśmy na urlopie lub na wyjeździe służbowym. Za pośrednictwem smartfona lub laptopa wyposażonego w specjalną aplikację możemy w zdalny sposób włączać lub wyłączać różne domowe urządzenia podłączone do centrali sterowania domową automatyką.

Dużą zaletą dla osób, które często przebywają za domem, jest funkcja symulowania obecności, w którą wyposażone są praktycznie wszystkie inteligentne systemy alarmowe. Polega to na tym, że niezależnie od tego czy jesteśmy, czy nie jesteśmy w domu, system samodzielnie odsłania żaluzje lub rolety, zapala i gasi światło, włącza i wyłącza telewizje. Komuś, kto przechodzi koło takiego domu wydaje się, że w ktoś w tym domu mieszka. Tymczasem jego domownicy mogą być w tym momencie na drugim końcu świata.

satel

Proponujemy Państwu sprzedaż oraz montaż nowoczesnych systemów alarmowych w dowolnego typu obiektach – w mieszkaniach prywatnych, lokalach firmowych, a także w obiektach użyteczności publicznej czy placówkach oświatowo-wychowawczych. Nasze systemy alarmowe charakteryzują się niezawodnością działania, prostotą obsługi oraz łatwością montażu. Stawiamy na rozwiązania innowacyjne i inteligentne, dlatego oferujemy Państwu sprzedaż bezprzewodowych systemów alarmowych, doskonale zabezpieczających dany obiekt przed ryzykiem włamania. Wszystkie systemy alarmowe z oferty naszej firmy wpływają bezpośrednio na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w danym obiekcie, co oczywiście przekłada się na mniejsze koszty ubezpieczenia takiego lokalu. Jeśli szukają Państwo sprawdzonych rozwiązań, oferowane przez naszą firmę systemy alarmowe Satel, będą strzałem w dziesiątkę. Gorąco polecamy!

Zakres prac instalacyjnych jakie wykonujemy w firmie INFOMECH:

 •  wycena systemy alarmowego na miejscu u klienta w celu optymalizacji kosztów
 •  pomoc w wyborze efektywanego alarmu oraz wycena poszeczgólnych elementów
 •  analiza procesu montażu tak, aby instalacje przebiegła sprawnie i bez zakłóceń
 •  montaż systemu alarmowego alarmy stalowa wola
 •  konfiguracja i programowanie centrali alramowej
 •  szkolenie oraz prezentacja wykonajej instalacji
 •  odbiór wykonanego montażu przez klienta i przekazanie dokumantacji wraz z eszczegółowym omówieniem funkcji i zadań jakie ma spełniać centrala alatmowa
 •  CENTRALA ALARMOWE KTÓRE MONTUJEMY W FIRMIE INFOMECH SĄ WYPRODUKOWANE PRZEZ POLSKIEGO PRODUCENTA satel
 • MONTAŻ SYSTEMÓW ALARMOWYCH - WYKONUJEMY W REGIONIE Stalowa Wola, Sandomierz, Tarnobrzeg, Kraśnik, Janów Lubelski, Mielec, Nowa Sarzyna, Nowa Dęba, Rzeszów, Nisko, Sokołów Małopolski, Kamień, Jeżowe, Ulanów, Rudnik nad Sanem i inne ( szybki serwis jest gwarancją ponieważ w promieniu około 50 kilometrów dojazd do klienta trwa około godziny)

 

[/mp_text] [/mp_span] [/mp_row]

ALARMY - kATALOG I CENNIK

polecane  strony

www.mieszkajbezpiecznie.pl - Strona internetowa dla użytkowników i inwestorów

www.satel.pl - ABC systemu alarmowego według producenta firmy SATEL

Opis przykładowej centrali alarmowej

Opis pochodzi ze strony :  http://www.dipol.com.pl dystrybutora, z którym współpracuje INFOMECH jako instalator i integrator systemów teletechniki.


 

Płytka centrali

Centrale alarmowe serii Integra charakteryzują się największą wszechstronnością i największymi możliwościami funkcjonalnymi ze wszystkich central produkowanych przez firmę Satel. Mają one budowę modułową, a szeroki wybór modułów rozszerzających zapewnia skalowalność, łatwość rozbudowy i możliwość dostosowania do potrzeb użytkownika. Możliwości systemu mogą być dostosowane do bieżących potrzeb – od niewielkich systemów, po rozległe instalacje.  Centrale Integra cechuje duża wszechstronność - oprócz funkcji alarmowych oferują możliwość realizowania systemów automatyki domowej oraz kontroli dostępu.

Przy wykorzystaniu dodatkowych modułów można stworzyć system sterujący oświetleniem, ogrzewaniem, bramą, roletami itp. Centrale Integra mają możliwość zdalnego sterowania. Aplikacja GUARDX przeznaczona na komputery PC pozwala na zdalną lub lokalną wizualizację stanu chronionego obiektu oraz obsługę systemu na monitorze komputera.
Aplikacja MobileKPD-2 zamienia telefon z ekranem dotykowym w manipulator do zdalnej obsługi systemu alarmowego INTEGRA. Dzięki niej w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu na świecie mamy możliwość sterowania systemem, mając dostęp do wszystkich funkcji centrali osiągalnych dla użytkownika. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, łączność z centralą - niezależnie od tego czy nawiązana jest z użyciem GPRS, UMTS (3G) czy WIFI, zabezpieczona jest algorytmem AES z użyciem 192 bitowego klucza.

Specyfikacja centrali Integra 24:

 • 4 (możliwość rozbudowy do 24) programowalne wejścia przewodowe na płycie głównej centrali:
 • obsługa czujek typu NO i NC oraz czujek roletowych i wibracyjnych
 • obsługa konfiguracji EOL i 2EOL
 • kilkadziesiąt typów reakcji
 • możliwość podziału systemu na 4 strefy
 • 4 (możliwość rozbudowy do 24) programowalne wyjścia przewodowe na płycie głównej centrali:
 • 2 wyjścia wysokoprądowe
 • 2 wyjścia niskoprądowe typu OC;
 • ponad 100 realizowanych funkcji
 • realizacja niestandardowych funkcji sterowania dzięki możliwości programowania złożonych operacji logicznych na wyjściach
 • magistrale komunikacyjne do podłączania manipulatorów i modułów rozszerzeń
 • wbudowany komunikator telefoniczny z funkcją monitoringu, powiadamiania głosowego i zdalnego sterowania
 • obsługa systemu przy pomocy manipulatorów LCD, klawiatur strefowych, pilotów i kart zbliżeniowych oraz zdalnie z użyciem komputera lub telefonu komórkowego
 • 16 niezależnych timerów do automatycznego sterowania
 • funkcje kontroli dostępu i automatyki domowej
 • pamięć 439 zdarzeń z funkcją wydruku
 • obsługa do 16+1+1 użytkowników
 • port RS-232 - gniazdo RJ
 • możliwość aktualizacji oprogramowania za pomocą komputera
 • wbudowany zasilacz impulsowy o wydajności 1,2 A z funkcjami ładowania akumulatora i diagnostyki

 

Nazwa Płyta centrali INTEGRA 24
Kod G2002
Zalecana moc zasilacza 40 VA
Ilość wejść 4
Max. ilość wejść 24
Strefy 4
Wyjścia wysokoprądowe 2
Wyjścia niskoprądowe 2
Max. ilość wyjść 24
Liczba timerów 16
Pamięć zdarzeń 439
Max. ilość użytkowników 16
Wydajność zasilacza 1.2 A
Napięcie zasilania 18 VAC (±15%)
Pobór prądu (płyta) max 204 mA, min. 121 mA
Parametry linii NO, NC, EOL, 2EOL/NO, 2EOL/NC
Komunikator telefoniczny (dialer), modem 300 bps
Maksymalna pojemność akumulatora 7 Ah
Napięcie zasilacza centrali (±10%) 13,8 V DC
Obciążalność wyjść programowalnych niskoprądowych 50 mA
Obciążalność wyjść programowalnych wysokoprądowych (±10%) 2000 mA
Certyfikat EN50131 Grade 2
Wymiary 142 x 106 mm
Temeratura pracy -10...+55°C
katalogi pdf

Przykładowy zestaw alarmowy

zestaw alarmowy

Centrala CA-5-KPL-LCD przeznaczona jest do ochrony małych obiektów, które nie wymagają opcji rozbudowy systemu w przyszłości. Urządzenie posiada możliwość współpracy z zewnętrznymi modułami komunikacyjnymi GSM/GPRS.

Specyfikacja:

Wejścia na płycie głównej: 5 szt.
Wyjścia na płycie głównej: 3 szt.
Maksymalna ilość obsługiwanych wejść: 5 szt.
Maksymalna ilość obsługiwanych wyjść: 3 szt.
Obciążalność wyjść programowalnych niskoprądowych: 50 mA
Obciążalność wyjść programowalnych wysokoprądowych (+/-10%): 1.1 A - 1 szt.
Wydajność prądowa zasilacza: 1.2 A
Użytkownicy + administratorzy: 5  + 1
Partycje:
Strefy:
Moduły rozszerzające:
Pamięć zdarzeń: 255
Timery:
Obsługiwane klawiatury: max. 3 szt.
Współpraca z systemem bezprzewodowym ABAX przez magistralę:
Klawiatura w komplecie: 1 szt. CA-5-KLCD-S
Czujki PIR w komplecie:
Ekspander w komplecie :
Obudowa w komplecie:
Stopień zabezpieczenia (Grade):
Zasilanie: 18 V AC
Temperatura pracy: -10 °C ... 55 °C
Dopuszczalna względna wilgotność otoczenia: 93 %
Wymiary:
 • 148  x 70 mm - Płytka PCB
 • 115  95  26 mm - Klawiatura LED
Waga: 0.24 kg (łącznie)
Obsługiwane języki: polski
Producent / Marka: SATEL
Gwarancja: 2 lata

 

Płytka centrali www.delta.poznan.pl Canon

Płytka centrali
www.delta.poznan.pl

Klawiatura z wyświetlaczem LCD www.delta.poznan.pl

Klawiatura z wyświetlaczem LCD
www.delta.poznan.pl

Widok wewnątrz www.delta.poznan.pl

Widok wewnątrz
www.delta.poznan.pl


 

Centrala alarmowa

www.delta.poznan.pl

www.delta.poznan.pl

Zaawansowana centrala alarmowa oferująca oprócz funkcji alarmowych, również możliwość realizowania systemów automatyki domowej oraz kontroli dostępu. W porównaniu z podstawowymi modelami INTEGRA, centrala INTEGRA-128-WRL wyróżnia się zintegrowanym komunikatorem GSM/GPRS oraz interfejsem bezprzewodowym ABAX. INTEGRA-128-WRL jest doskonałą opcją dla systemów, w których priorytetem jest swobodna bezprzewodowa komunikacja oraz zaawansowana funkcjonalność.

System obsługuje się przy pomocy manipulatorów LCD, klawiatur strefowych, pilotów i kart zbliżeniowych oraz zdalnie z użyciem komputera lub telefonu komórkowego.

Oprogramowanie można zaktualizować za pomocą komputera.

Specyfikacja:

Wejścia na płycie głównej: 8 szt.
Wyjścia na płycie głównej: 8 szt.
Maksymalna ilość obsługiwanych wejść: 128 szt.
Maksymalna ilość obsługiwanych wyjść: 128 szt.
Obciążalność wyjść programowalnych niskoprądowych: 50 mA
Obciążalność wyjść programowalnych wysokoprądowych (+/-10%): 2 A - 2 szt.
Wydajność prądowa zasilacza: 2 A
Użytkownicy + administratorzy: 240  + 8
Partycje: 8
Strefy: 32
Moduły rozszerzające: max. 64
Pamięć zdarzeń: 21503
Timery: 64
Obsługiwane klawiatury: max. 8 szt.
Współpraca z systemem bezprzewodowym ABAX przez magistralę:
Klawiatura w komplecie:
Obudowa w komplecie:
Stopień zabezpieczenia (Grade): 2
Wybrane funkcje:
 • Funkcje kontroli dostępu i automatyki domowej
 • Wbudowany komunikator GSM/GPRS z funkcjami monitoringu, powiadamiania i zdalnego sterowania
 • Wbudowany system bezprzewodowy ABAX (868MHz)
Zasilanie: 20 V AC
Temperatura pracy: -10 °C ... 55 °C
Dopuszczalna względna wilgotność otoczenia: 93 %
Wymiary: 192  x 106 mm - Płytka PCB
382  x 324  x 108 mm - Obudowa
Waga: 2.13 kg (z obudową i akcesoriami)
Obsługiwane języki: angielski, polski
Producent / Marka: SATEL
Gwarancja: 2 lata
Płytka centrali www.delta.poznan.pl

Płytka centrali
www.delta.poznan.pl

obudowa przeznaczona do zamocowania modułu, akumulatora (7Ah - 12V/7.2AH-MW) i transformatora www.delta.poznan.pl

Obudowa przeznaczona do zamocowania modułu, akumulatora (7Ah - 12V/7.2AH-MW) i transformatora
www.delta.poznan.pl

Widok wewnątrz obudowy www.delta.poznan.pl

Widok wewnątrz obudowy
www.delta.poznan.pl

Obudowa od strony mocowania www.delta.poznan.pl

Obudowa od strony mocowania
www.delta.poznan.pl


Uszkodzenia przewodów w instalacjach alarmowych

Jeżeli tylko jest to możliwe, instalację alarmową powinno wykonać się na etapie budowy przed położeniem tynków. Takie rozwiązanie zalecane jest głównie ze względów estetycznych, ale również w celu ukrycia elementów instalacji alarmowej, co wpływa na bezpieczeństwo chronionego obiektu. Z reguły montaż pozostałych elementów systemu alarmowego (takich jak np. centrala G2045, czujki G3216, manipulatory G2152) wykonywany jest po ostatecznym ukończeniu prac budowlanych wewnątrz budynku na gotowym podłożu.

Może się zdarzyć, że po zamontowaniu całego systemu, urządzenia wchodzące w jego skład nie działają, pomimo wykorzystania nowego okablowania. Dzieje się tak na skutek uszkodzenia instalacji przez ekipę budowlaną lub podczas wiercenia otworów mocujących czujki, manipulatory itd. W takiej sytuacji należy przetestować uszkodzony przewód, wykluczając zwarcie lub przerwę pomiędzy poszczególnymi żyłami. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że to okablowanie jest przyczyną występującej usterki lub jest ona wynikiem błędu instalatora.

Poniższe schematy przedstawiają prawidłowo wykonany test na przerwę i zwarcie poszczególnych żył w przewodzie.

Schemat testu na brak ciągłości żyły. Test "w zwarciu" wykaże przerwaną żyłę.

Schemat testu na brak ciągłości żyły.
Test "w zwarciu" wykaże przerwaną żyłę.

 

Schemat testu na zwarcie wewnętrzne przewodu. Test pokaże zwarcie między żyłami.

Schemat testu na zwarcie wewnętrzne przewodu.
Test pokaże zwarcie między żyłami.

W pierwszym przypadku należy zewrzeć wszystkie żyły na jednym końcu przewodu i wykonać test na ciągłość multimetrem na drugim końcu. Badamy zwarcie pomiędzy pierwszą żyłą a pozostałymi. Dla przewodu sześciożyłowego wykonujemy więc pięć pomiarów.

W drugim przypadku należy przeprowadzić test przy rozwartych żyłach. Konfiguracja w jakiej należy wykonać pomiar ciągłości przedstawia się następująco:
 • 1 a 2, 3, 4, 5, 6,
 • 2 a 3, 4, 5, 6,
 • 3 a 4, 5, 6,
 • 4 a 5, 6,
 • 5 a 6.

Jeżeli w pierwszym przypadku mamy zwarcie pomiędzy poszczególnymi żyłami, a w drugim brak zwarcia, mamy pewność że przewód nie jest uszkodzony.